Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2022, 10:18   #1
Driv33r
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 18-12-2022
Skąd: Tarnów
Model: Ford Transit
Silnik: 2.2 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 11
Domyślnie Drgania Całego Samochodu

Witam więc tak zacznijmy od początku kupiłem samochód z objawem takim ze na drugim biegu miedzy 1800-2500 RPM przy mocnym wciśnięciu pedału gazu pojawiaja sie drgania według mnie na całej karoserii i ten objaw jest tylko na drugim biegu więc zawiozłem samochód do serwisu:



Po 2 tyg i szukaniu problemu myślałem ze go wyeliminowaliśmy lecz wsiadłem do samochou objaw został w dalszym ciągu

Wymienilismy :

Wtryski na nowe (ponieważ stare dwa były uszkodzone)
Poduszke pod silnikiem (ponieważ była zużyta)
Zrobiliśmy regeneracje rozrusznika (bo sie przycinał)
Sprawdzilismy obie półosie plus zawieszenie

Nie mam już pomysłu co robić dalej Jedyne co mi przychodzi do głowy to jeszcze DwuMas ale to następny koszt prawie 4tys zł a już włożyłem w niego 5tys

Macie jakieś pomysły lub podejrzenia ?

Driv33r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2022, 10:50   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Drgania Całego Samochodu

Tak na chłopski rozum, dwumasa dawałaby opisane objawy na każdym biegu w tym przedziale obrotów i przy mocnym depnięciu. Moment na wale silnika jest przecież wtedy zawsze taki sam na każdym z biegów...

Wydaje mi się, że związane jest to z określonymi obrotami kół/półosi. Półosie - piszesz - były sprawdzane, tzn. w jaki sposób zostały sprawdzone?

Jest taka, trochę upierdliwa metoda sprawdzenia układu napędowego - jeśli już nic innego nie pomaga w wyjaśnieniu problemu. Trzeba wpierw podnieść przód z jednej strony, potem podłożyć pod wahacz klocek tak, aby po opuszczeniu z powrotem auta koło było kilka cm nad podłożem (możliwie najbliżej koła). Odpalasz silnik i na (najlepiej na pierwszym) biegu, na wolnych obrotach sprawdzasz:
- czy felga bije, tak osiowo jak i promieniowo, w ten sposób sprawdzasz od razu oponę, felgę i piastę,
- czy półoś obraca się bez widocznej wibracji promieniowej; przy kołach ustawionych na wprost, półoś nie może wykazywać żadnych wibracji.
Dobrze jest przyłożyć jakiś stabilny wskaźnik do obracającej się części.
Potem powtarzasz te czynności po drugiej stronie.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-12-2022 o 10:54
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2022, 10:56   #3
Driv33r
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 18-12-2022
Skąd: Tarnów
Model: Ford Transit
Silnik: 2.2 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 11
Domyślnie Odp: Drgania Całego Samochodu

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi się, że związane jest to z określonymi obrotami kół/półosi. Półosie - piszesz - były sprawdzane, tzn. w jaki sposób zostały sprawdzone?

Zostały sciągniete rozebrane sprawdzone zębatki ogólnie przepatrzone wszystko wygląda ze jest dobrze.

Servis wsumie swierdził ze na innych biegach też sa drgania których ja nie zauważam lecz na drugim biegu przy mocnym dodaniu gazu jest to bardzo odczuwalne bo jak leekko przyspieszam to objawów brak


Brakuje i mi i serwisowi pomysłów no ostatnia rzecz jaka przyszła do głowy to ten dwumas...
Driv33r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2022, 12:34   #4
adach68
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-04-2019
Skąd: Morąg
Model: Transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 66
Domyślnie Odp: Drgania Całego Samochodu

Hi, metoda którą opisał Wojtek sprawdza się, polecam skorzystać. U mnie w Transicie też były drgania, pomogła wymiana lewej półosi.
adach68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2022, 14:06   #5
Driv33r
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 18-12-2022
Skąd: Tarnów
Model: Ford Transit
Silnik: 2.2 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 11
Domyślnie Odp: Drgania Całego Samochodu

Bedę to musiał sprawdzić sam a jeśli to nie to to już niewiem sam trzeba bedzie rwać chyba tą skrzynie bo już niemam pomysłu co to może być no od czegoś musi sie to dziać
Driv33r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2022, 18:53   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Drgania Całego Samochodu

Cytat:
Napisał Driv33r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba bedzie rwać chyba tą skrzynie bo już niemam pomysłu co to może być no od czegoś musi sie to dziać
Skrzynia tu nie ma nic do rzeczy.
Moment na wale silnika i na sprzęgle w określonym zakresie obrotów przy takiej samej dawce wtrysku jest identyczny na wszystkich biegach. Ale nie na kołach i półosiach. Największy moment jest na pierwszym biegu, ale to jest króciutki bieg i drgania (wibracje) nie zdążą się wygenerować jako odczuwalne. Dwójka jest o wiele dłuższa, moment jeszcze na tyle duży, że wibracje wyraźnie są generowane i odczuwalne. Na coraz wyższych biegach moment jest coraz słabszy, więc i odczucia słabsze.

Powiem ci tylko, że u siebie w 2,0 tdci zmieniałem - ze względu na wibracje - piastę i półoś. I kiedy sprawdzałem czy półoś bije (w opisany wyżej sposób), to wyraźnie widoczny był promieniowy ruch półosi przy piaście. Nie wchodząc w dalsze szczegóły - zmieniłem piastę (na tanią używkę), a półoś dałem nową. Pomogło.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2022, 20:02   #7
adach68
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-04-2019
Skąd: Morąg
Model: Transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 66
Domyślnie Odp: Drgania Całego Samochodu

Hi, Wojtek mądrze pisze, u mnie też drgania były najbardziej odczuwalne na 2 biegu. Co do samej półosi najpierw kupiłem nową, firmową LÖBRO/GKN. Po wymianie było jeszcze gorzej. Nie wiem czy ja tak trafiłem, czy to problem, nie raz tu opisywany, że coraz słabszej jakości są nowe części. W każdym razie zwróciłem element i kupiłem używaną oryg. półoś, drgania od razu zniknęły.
adach68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2022, 20:29   #8
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,380
Domyślnie Odp: Drgania Całego Samochodu

Również miałem w transicie podobne wibracje, tak od ok 40km wzwyż.
Na długiej prostej drodze badałem w sposób jak sie sprawdza łożyska kół, zygzakiem. W określonej sytuacji wibracje pracowały inaczej. Następnie na wyprostowanych kołach wczołgałem sie pod samochód i mocno szarpałem dłonią wał przy przegubach, wewn i zewnętrznym. W moim przypadku okazał sie bardzo mały luz, a właściwie mały przeskok na przegubie przy skrzyni strona prawa. Osiowy ma być. Robota szybka i przy okazji nowy simering półosi, po wymianie wszystko ok. Oczywiście ja sie zdecydujesz wyciągać półoś to pamiętaj aby stronę wyjmowaną podnieść na tyle wyżej, żeby ci olej ze skrzyni nie wylał

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 18-12-2022 o 20:31
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2022, 10:01   #9
Driv33r
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 18-12-2022
Skąd: Tarnów
Model: Ford Transit
Silnik: 2.2 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 11
Domyślnie Odp: Drgania Całego Samochodu

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście ja sie zdecydujesz wyciągać półoś to pamiętaj aby stronę wyjmowaną podnieść na tyle wyżej, żeby ci olej ze skrzyni nie wylał
Ale tak jak napisałem wyżej w serwisie już to sprawdzali napisali ze jest wszystko ok a nie jest...

Bump:
Cytat:
Napisał adach68 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hi, Wojtek mądrze pisze, u mnie też drgania były najbardziej odczuwalne na 2 biegu. Co do samej półosi najpierw kupiłem nową, firmową LÖBRO/GKN. Po wymianie było jeszcze gorzej. Nie wiem czy ja tak trafiłem, czy to problem, nie raz tu opisywany, że coraz słabszej jakości są nowe części. W każdym razie zwróciłem element i kupiłem używaną oryg. półoś, drgania od razu zniknęły.

Tak tylko że u Ciebie było wiadome że to jest to że to jest wlaśnie półoś a u mnie stwierdzili że Tamm jest wszystko w porządku dlatego chcą zwalać skrzynię i sprawdzać dwumas

Bump:
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiem ci tylko, że u siebie w 2,0 tdci zmieniałem - ze względu na wibracje - piastę i półoś. I kiedy sprawdzałem czy półoś bije (w opisany wyżej sposób), to wyraźnie widoczny był promieniowy ruch półosi przy piaście. Nie wchodząc w dalsze szczegóły - zmieniłem piastę (na tanią używkę), a półoś dałem nową. Pomogło.
No tak tylko że muszę sam to sprawdzić jeszcze raz tak jak odpisałeś wyżej bo serwis w którym był je niby wyciągał i sprawdzał i mówią że jest wszystko ok jedynym mankamentem jest to że jedna półoś jest ewidentnie nowa a druga stara bo to mi też powiedzieli że ktoś już coś tam grzebał
Driv33r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2022, 10:30   #10
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,380
Domyślnie Odp: Drgania Całego Samochodu

Cytat:
Napisał Driv33r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale tak jak napisałem wyżej w serwisie już to sprawdzali napisali ze jest wszystko ok a nie jest
Kolego ja w pierwszej kolejności byłem w dwóch różnych serwisach i były różne teorie, ale nikt nie wskazał na półoś
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.