Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|pomorska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2023, 08:54   #1
Tomasz280587!
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-02-2023
Skąd: Starogard Gdański
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.5 ECOnetic
Rocznik: 2015
Postów: 21
Domyślnie aktywna żaluzja chłodnicy

Forumowicze, możecie mi powiedzieć, czy coś nie tak z moją żaluzją, ponieważ obserwuje, że przy wyłączonym silniku jest ona nie do końca zamknięta, widzę pręciki chłodnicy, a z tego co wiem po rozgrzaniu auta powinna być na maxa otwarta, aby się silnik chłodził. Jak przyjadę z trasy i obserwuje jej reakcję to zamyka się na chwilę, później otwiera i znowu domyka ale nie do końca i tak cały czas pracuje. W okresie mrozów włączał mi się wentylator na maksymalne obroty i zapalała się kontrolka ładowania, po wyłączeniu auta i ponownym uruchomieniu znikały te objawy. Obserwuje również wskaźnik temperatury, że dobija do 90 stopni utrzymuje się kilka minut i spada i tak przez cały czas, czy wina może być w termostacie, został on już zmieniony po zakupie auto, ponieważ wydawało mi się, że auto się słabo nagrzewa.

Tomasz280587! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2023, 09:28   #2
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,753
Domyślnie Odp: aktywna żaluzja chłodnicy

Żaluzja przy wyłączonym silniku powinna być w całości otwarta. Zamyka się po uruchomieniu i w tylko sobie wiadomym momencie otwiera. Wpływ na rozgrzewanie, a już tym bardziej spadki temperatury silnika ma żaden i szukałbym przyczyny w termostacie.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2023, 09:58   #3
Stan10
ford::beginner
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 04-02-2023
Skąd: Tarnów
Model: fordescape
Silnik: 1499
Rocznik: 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: aktywna żaluzja chłodnicy

[QUOTE=tomao;3446954]Żaluzja przy wyłączonym silniku powinna być w całości otwarta. Zamyka się po uruchomieniu i w tylko sobie wiadomym momencie otwiera. Wpływ na rozgrzewanie, a już tym bardziej spadki temperatury silnika ma żaden i szukałbym przyczyny w termostacie.[/QUOTE No właśnie ja kupiłem
Forda Escape 2019 r 1 5 182 km, u mnie ma w ogóle żaluzji ,sprzedawca twierdziła ze nie wszystkich modelach była montowana auto z US.ile w tym prawdy ,przejeżdziłem teraz 3 mieśiące zimowe ,nie zauważyłem nic szczególnego aby coś tam pokazało.Czy ta żaluzja jest potrzebna.
Stan10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2023, 10:05   #4
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,753
Domyślnie Odp: aktywna żaluzja chłodnicy

Spotkałem się z wieloma przypadkami jej usuwania (sam też to zrobiłem), za to nie pamiętam, żeby ktoś szukał i dokładał.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2023, 11:05   #5
Tomasz280587!
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-02-2023
Skąd: Starogard Gdański
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.5 ECOnetic
Rocznik: 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: aktywna żaluzja chłodnicy

Czyli co Panowie, nie jest ona potrzebna, po usunięciu nie zaobserwowaliście wyższego spalania lub dłuższego nagrzewania się auta? Czyli nie przejmować się w ogóle tym, że nie działa jak powinna?

Bump: A jak z temperaturą silnika też macie, że wskakuje strzałka na 90 stopni i po jakimś czasie spada, czy powinna utrzymywać się na poziomie 90 stopni?
Tomasz280587! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2023, 11:30   #6
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,753
Domyślnie Odp: aktywna żaluzja chłodnicy

Przejmować się, jeśli się nie otwiera, bo można silnik ugotować. Wskazania temperatury bym obserwował przez jakiś czas, ale po podłączeniu czegoś do OBD, wskaźnik na liczniku nie pokazuje realnej temperatury, np przy temperaturze cieczy 75-115 stopni wskazówka będzie sztywno na 90. U siebie nigdy nie zaobserwowałem spadku temperatury na liczniku podczas jazdy.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2023, 12:02   #7
Tomasz280587!
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-02-2023
Skąd: Starogard Gdański
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.5 ECOnetic
Rocznik: 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: aktywna żaluzja chłodnicy

No dobrze to będę obserwował, najlepiej będzie podjechać do mechanika i podpiąć pod komputer i zrobić adaptacje żaluzji i posprawdzać błędy i czujniki temperatury.
Tomasz280587! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2023, 18:18   #8
Kris_Poland
ford::advanced
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 03-08-2016
Model: Ford Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: aktywna żaluzja chłodnicy

Cytat:
Napisał Tomasz280587! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Forumowicze, możecie mi powiedzieć, czy coś nie tak z moją żaluzją, ponieważ obserwuje, że przy wyłączonym silniku jest ona nie do końca zamknięta, widzę pręciki chłodnicy, a z tego co wiem po rozgrzaniu auta powinna być na maxa otwarta,
Masz może zdjęcia tej żaluzji, jak ona wygląda i jak powinna wyglądać przy zimnym silniku ?

Przy okazji w jaką pozycję przechodzi po wyłączeniu motoru ?
Kris_Poland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2023, 07:47   #9
Tomasz280587!
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-02-2023
Skąd: Starogard Gdański
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.5 ECOnetic
Rocznik: 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: aktywna żaluzja chłodnicy

Zdjęć nie mam, przy wyłączonym silniku jest ona na 1/3 otwarta, czyli nie jest w pełni zamknięta ale też nie w pełni otwarta. Tak jakby faktycznie chłodziła chłodnicę, ale nie powinna być w całości otwarta, tak aby pręciki chłodnicy były widoczne?
Tomasz280587! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.