Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Maverick
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2023, 08:14   #1
artis.
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-02-2023
Skąd: Ząbkowice Śl.
Model: Maverick
Silnik: 3.0
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odcina silnik przy 3-4 tys. obrotów (faluje)

Cześć.
Nowy zakup - Maverick 2005, 3.0, automat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety.... Po dokładnym przyjrzeniu się po zakupie, progi z tyłu pod listwami zgnite. Tak samo podłużnice pod bagażnikiem... A taki ładny, lśniący z zewnątrz był! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z silnika też cieknie skąd tylko może chyba. Zastanawiam się, czy nie wyciągać całego silnika i kompletnie go uszczelnić? Ile może kosztować taka operacja?
Jednak najważniejszy problem (chociaż w sumie nie wyczuwalny podczas jazdy) to odcinanie silnika. Do 4 tys obr zbiera się normalnie, a potem tak jakby miał założoną blokadę - jakby odcinało paliwo. Na gazie i benzynie tak samo. Zimny czy ciepły. Gdyby rozrząd był przestawiony, to chyba by tak nie "pływał" w górnych obrotach? Co może być przyczyną? Aha - spalanie w normie 17l gazu/100 km, przy prędkości 120-140 km/h.
Link do filmu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Na filmie pierwsze gazowanie do odcięcia. potem pokazuje jak się zbiera do 4 tys., a ostatnie to szybki gaz do dechy.


Ostatnio edytowane przez artis. ; 09-03-2023 o 08:56 Powód: Dodanie linka
artis. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2023, 12:12   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Odcina silnik przy 3-4 tys. obrotów (faluje)

Cytat:
Napisał artis. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak jakby miał założoną blokadę -
Bo ma założoną. Podczas jazdy tego nie ma i tak ma być.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2023, 12:16   #3
artis.
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-02-2023
Skąd: Ząbkowice Śl.
Model: Maverick
Silnik: 3.0
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: Odcina silnik przy 3-4 tys. obrotów (faluje)

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo ma założoną. Podczas jazdy tego nie ma i tak ma być.
Serio??? No to mega zdziwiony jestem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W jakim celu to jest niby zrobione? Tylko przy tym silniku, czy inne też?
artis. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2023, 12:18   #4
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Odcina silnik przy 3-4 tys. obrotów (faluje)

Cytat:
Napisał artis. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W jakim celu to jest niby zrobione?
Nie wiem, może po to, żeby nie uszkodzić silnika?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2023, 12:21   #5
artis.
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-02-2023
Skąd: Ząbkowice Śl.
Model: Maverick
Silnik: 3.0
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: Odcina silnik przy 3-4 tys. obrotów (faluje)

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem, może po to, żeby nie uszkodzić silnika?
To skąd wiesz, że tak ma być? Uszkodzenie silnika? Rozumiem ewentualnie takie coś przy 7-8 tysiącach, ale przy 4??? Coś to chyba jest nie tak... Ty u siebie też tak masz? Drążyłeś temat?
artis. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2023, 12:24   #6
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Odcina silnik przy 3-4 tys. obrotów (faluje)

Też tak mam i też na początku byłem zdziwiony, ale trwało to może 3 minuty. Poczytasz trochę na forach, to się przekonasz, że po prostu tak jest.
I jeszcze jedno, nie cytuj całych postów, jeżeli odpowiadasz na ostatni post. Nie ma takiej potrzeby, bo wiadomo, do czego się odnosisz.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2023, 12:27   #7
artis.
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-02-2023
Skąd: Ząbkowice Śl.
Model: Maverick
Silnik: 3.0
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: Odcina silnik przy 3-4 tys. obrotów (faluje)

Ok, z czasem ogarnę i cytowanie odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co do "poczytania trochę na forach", to bardzo chętnie, tyle że akurat na "naszym" o Mavericku jest tyle, ile jest :/ Może więc podesłałbyś jakieś linki? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
artis. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2023, 12:30   #8
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Odcina silnik przy 3-4 tys. obrotów (faluje)

Trudno mi teraz szukać konkretnych forów z takimi wypowiedziami, ale kilka razy spotkałem. A tak właściwie, to po co wkręcać silnik na wyższe obroty na postoju?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2023, 12:50   #9
artis.
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-02-2023
Skąd: Ząbkowice Śl.
Model: Maverick
Silnik: 3.0
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: Odcina silnik przy 3-4 tys. obrotów (faluje)

Hehe... Odpowiem ci na to tak samo, gdy pytają alpinistów po co oni tam łażą w te góry? BO SĄ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A tu mamy taki problem, że na cyferblacie obrotów mam do 8k, a działa do 4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ford zmarnował kasę na farbę na dodatkowe kreseczki i cyferki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A tak serio, to zaniepokoiło mnie to po prostu, bo jeszcze z takim czymś się nie spotkałem i mimo wszystko uważam to za conajmniej dziwne... Pytanie też, czy on W OGÓLE wkręca się na 5-6 tysięcy podczas jazdy? Próbowałeś? Jeśli tak, to jakieś uzasadnienie ograniczenia gazowania na postoju może i jest, ale jeśli ZAWSZE odcina mu przy 4k, to już tego nie mogę zrozumieć...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
artis. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2023, 14:09   #10
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Odcina silnik przy 3-4 tys. obrotów (faluje)

Cytat:
Napisał artis. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cyferblacie obrotów mam do 8k, a działa do 4
Podczas jazdy też tylko 4000 rpm osiąga? Jeżeli tak, to faktycznie coś jest nie w porządku. U mnie podczas jazdy na pewno osiąga obroty około 6000 rpm, ale nigdy nie starałem się celowo sprawdzać, gdzie jest maksimum.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
falowanie obrotów , rozrząd , silnik przerywa



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.