Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2023, 20:30   #31
Blue66
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-02-2021
Model: Ford focus mk3
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 209
Domyślnie Odp: Jaki Olej do silnika

Cytat:
Napisał Szuiram76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy Tobie płacą za robienie z siebie błazna na każdym forum bo lubisz tylko 5w30 i nie dopuszczasz możliwości by można użyć lepszych olejów do silników im przeznaczonych?
Nikt Ci nie broni używać niewłaściwego lub złego oleju - to twój wybór, możesz sobie wlać także 5w50 jeżeli chcesz, zatem nie zabraniaj innym używania właściwego i polecania takowego wg własnego doświadczenia.
Gosciu jakiego błazna czytaj instrukcję gdzie jest napisane 5w30 lub 5w20 już mówiłem jako świadomy użytkownik wybrałem 5w30 a używałem 5w20 I to najlepszych producentów a ty powielasz wszędzie trzeba lac 5w20 i tylko ten olej. Dużo ludzi wybrało 5w30 do 1.5 eb i też są błaznami.

Blue66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2023, 08:46   #32
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Jaki Olej do silnika 1.5EB

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
albo nawróciłeś się
nigdy nie byłem odwrócony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(ok.. może przez pierwsze 2 miesiące).
Tyle że miałem jeszcze czelność doszukiwać się że może po prostu powinęła im się noga.
Im dłużej patrzę na to co Ford robi, tym więcej widzę baboli które nie są dziełem przypadku czy niedopatrzenia.
U innych producentów widzę że też bywa zabawnie, ale Ford to po prostu kolejny poziom wypuszczania aut które mają za zadanie się rozpaść.
Fascynuje mnie jak ostatnio siedziałem w temacie Range Roverów i jak nic są tam zaleciałości po tym, jak Ford maczał tam palce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2023, 09:01   #33
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,762
Domyślnie Odp: Jaki Olej do silnika 1.5EB

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Range Roverów
Ja myślę, że brytyjczycy po prostu od zawsze do teraz produkują samochody seryjne w jakość FSO (u nich to odpowiednik chyba British Leyland) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2023, 19:38   #34
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Jaki Olej do silnika 1.5EB

edmun
cieszę się że ludzie zaczynają myśleć
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2023, 06:40   #35
Klakson
ford::beginner
 
Imię: Qba
Zarejestrowany: 16-02-2023
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: Diesel
Rocznik: 2019
Postów: 41
Domyślnie Odp: Jaki Olej do silnika 1.5EB

Przypomnę tylko dla tych co zgubili w tym marketingowym bełkocie zdrowy rozsądek, że oznaczenie SEA dotyczy gęstości i lepkości oleju. Cyfra W oznacza winter czyli gęstość w temperaturach ujemnych. Na przykład cyfra 5 mówi, że olej wytrzymuje ujemne temperatury do -30, a cyfra 0 że wytrzymuje do -35. Dorabianie w tym przypadku jakiegoś innego magicznego działa oleju z oznaczeniem 0 to czysta fikcja. Druga liczba oznacza lepkość oleju w wysokich temperaturach i olej oznaczony liczba 30 przeznaczony jest do pracy w temperaturze do +20, a o oznaczeniu liczbą 40 do temperatury do +35. Przy czym co do zasady im większa lepkość w wysokich temperaturach tym lepiej dla silnika. Można w takiej sytuacji zgodnie z literatura fachową przyjąć, że optymalnym SEA w naszym klimacie jest olej 5W30. Reszta to tylko indywidualne parametry poszczególnych producentów i magia marketingowa.
Klakson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2023, 07:18   #36
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Jaki Olej do silnika 1.5EB

czyli olej 0w-8 powinien zerwać film olejowy w zasadzie na jałowych obrotach, a śmigałem na takim na czerwonym polu

zajmijcie się wymienianiem oleju na czas, a smarowidło zrobi swoje
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2023, 07:50   #37
Klakson
ford::beginner
 
Imię: Qba
Zarejestrowany: 16-02-2023
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: Diesel
Rocznik: 2019
Postów: 41
Domyślnie Odp: Jaki Olej do silnika 1.5EB

Dyskutujesz z międzynarodową normą jakości olejów silnikowych uznawaną przez wszystkich producentów i stosowaną przez miliony inżynierów ? Czy sam ze sobą ? Jak byś zapomniał są jeszcze dodatkowe normy ACEA.
Klakson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2023, 09:19   #38
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,762
Domyślnie Odp: Jaki Olej do silnika 1.5EB

Cytat:
Napisał Klakson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olej wytrzymuje
Kolega czytał normę? Oznaczenia są od lepkości w określonych temperaturach. Nie otoczenia, ale oleju.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2023, 09:58   #39
Klakson
ford::beginner
 
Imię: Qba
Zarejestrowany: 16-02-2023
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: Diesel
Rocznik: 2019
Postów: 41
Domyślnie Odp: Jaki Olej do silnika 1.5EB

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega czytał normę? Oznaczenia są od lepkości w określonych temperaturach. Nie otoczenia, ale oleju.
Kto tu się wypowiada, co to jest za forum, boże dramat. Czy kolega w ogóle rozumie i jest w stanie ogarnąć taką prostą wiedzę, że temperatura oleju jest parametrem zamkniętym, regulowanym układem chłodzenia i utrzymywaną w określonych zakresach przez czujniki i sterowniki sinika ? Olej 30 - 40 stopni to ma 5 minut po uruchomieniu. Zanim coś napiszesz warto najpierw poczytać.
Klakson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2023, 12:24   #40
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,762
Domyślnie Odp: Jaki Olej do silnika 1.5EB

Tak właśnie jest, olej w przybliżeniu ma stałą temperaturę w rozgrzanym silniku. Dlatego inżynierowie (mając bardzo wiele warunków brzegowych, nie tylko z zakresu czystej mechaniki) dobierają olej i to potem jest w instrukcji.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.