Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|małopolska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2016, 16:19   #191
thomas77
ford::average
 
Avatar thomas77
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-04-2012
Skąd: Focusklubpolska
Model: focus MK I
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 72
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

no to pozostaje tylko wycieczka do Niepołomic i zdobyć termin i nowy numer podać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

thomas77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2016, 20:56   #192
Sort
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 23-11-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Cześć Wam,
Niedawno nabyłem Maxa z silnikiem 2.0 Tdci 136km. Po dłuższej trasie zauważyłem (i poczułem w środku), że pękł mi wężyk nadmiarowy odprowadzający paliwo do zbiornika. Nie chciałbym ciągnąć go do mechaników przez całe miasto - najbliżej mam do serwisu na Glowackiego 56 który polecacie.
Mieliście już u siebie podobny temat? Wiecie jaki może być orientacyjny koszt naprawy poza kosztem kompletnych wężykow (ok200zl) Wiem że naprawa nie jest zbyt skomplikowana ale zależy mi na czasie którego ja niestety nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki z góry za pomoc!

Bump: Cześć Wam,
Niedawno nabyłem Maxa z silnikiem 2.0 Tdci 136km. Po dłuższej trasie zauważyłem (i poczułem w środku), że pękł mi wężyk nadmiarowy odprowadzający paliwo do zbiornika. Nie chciałbym ciągnąć go do mechaników przez całe miasto - najbliżej mam do serwisu na Glowackiego 56 który polecacie.
Mieliście już u siebie podobny temat? Wiecie jaki może być orientacyjny koszt naprawy poza kosztem kompletnych wężykow (ok200zl) Wiem że naprawa nie jest zbyt skomplikowana ale zależy mi na czasie którego ja niestety nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki z góry za pomoc!
Sort jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2016, 16:03   #193
roberth
ford::amateur
 
Imię: Roberth
Zarejestrowany: 02-11-2012
Skąd: Okolice Krakowa
Model: Focis MK2
Silnik: 2.0 CDTI
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Witam,
Polecam AutoJamir jeśli ktoś jest z Olkusza.
Od paru lat tam robię wszystko i mogę pochwalić za ceny i uczciwość.
Niestety czasem spore kolejki.

W Bibicach jest dobry spec od fordów, ale nie pamiętam nazwy i adresu.

Mogę polecić jeszcze sklep motoryzacyjny w Modlnicy - Marek's.
Maja bardzo dobre ceny i dużo części.

Teraz szukam jakiegoś elektryka w okolicy, który ogarnia czujniki parkowania itd. Przedtem jeździłem za M1 (Kraków) ale chyba już tam nie działają.
roberth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2016, 16:55   #194
gdaj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-06-2016
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Ja mogę polecić Węgrzyn & Węgrzyn. Cenią się, ale jak do tej pory jestem z nich bardzo zadowolony.
gdaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 07:26   #195
pawcio98
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-04-2015
Skąd: małopolskie
Model: Focus
Silnik: 1,6 benzyna LPG
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Witam.
Zaczęła pojękiwać mi pompa wspomagania w czasie skręcania co ciekawe tylko jak jadę, na postoju mogę kręcić i jest cichutko. Ma ktoś może namiar na sprawdzony warsztat w którym można liczyć na uczciwe podejście do tematu.
pawcio98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 18:32   #196
Cons
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2016
Skąd: Kraków
Model: Fiesta ST MK7
Silnik: 1.6 182
Rocznik: 2014
Postów: 90
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

A gdzie bezboleśnie wymieniają olej i filtry (bezboleśnie czyli nie trzeba sterczeć w kolejkach, szybko i porządnie, niekoniecznie najtaniej)? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 21:32   #197
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

W ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


A poza tym pytanie czy sam sobie kupujesz filtry i olej czy wolisz żeby Ci już wszystko mechanik załatwił?

BTW - praktycznie wszyscy polecani w tym temacie powyższe zrobią bez problemu.


A z ASO nie żartowałem, oprócz filtra kabinowego (kolejny raz pozdrawiam dzisiaj inżynierów Forda !%$^$%%$#%#$) , za niecałe 300 zł wymienią olej, filtr oleju i powietrza.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 09:02   #198
Cons
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2016
Skąd: Kraków
Model: Fiesta ST MK7
Silnik: 1.6 182
Rocznik: 2014
Postów: 90
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


A poza tym pytanie czy sam sobie kupujesz filtry i olej czy wolisz żeby Ci już wszystko mechanik załatwił?

BTW - praktycznie wszyscy polecani w tym temacie powyższe zrobią bez problemu.


A z ASO nie żartowałem, oprócz filtra kabinowego (kolejny raz pozdrawiam dzisiaj inżynierów Forda !%$^$%%$#%#$) , za niecałe 300 zł wymienią olej, filtr oleju i powietrza.
Wiedziałem, że ktoś tak odpowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W ASO muszę wymieniać przy przeglądach okresowych co 20kkm ale w środku tego interwału też chcę wymieniać a w aso w moim aucie to ponad 500zł
Gdyby to było 300 to bym się nie zastanawiał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Filtry i oleje wolę sam wybierać niż dostać jakąś wodę z beczki.

No nic, nie ma co gdybać więcej w tym temacie
Cons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 09:34   #199
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

To kupuj sam i masz 3 mecherów:

Węgrzce, Centralna, Niepołomice - tak z pamięci ale chyba był jeszcze jeden polecany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 12:26   #200
rafal_jot
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-01-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 CDTI PowerShift
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Ile płaciliście za wymianę świec żarowych w focusie MK3 2.0 Duratorq i u kogo?
Nie znam nikogo poza Eurocarem w okolisach Kraków-Bieżanów.
Wymienił bym w Focusie ale tam jest fatalne dojście i nie czuję potrzeby nabycia tej umiejętności.
Zwłaszcza po przygodzie z wymianą świec w Insigni. niedawno. Kupiłem świece, zamienniki (w ASO masakrycznie drogie) i tak leżały, miałem sobie założyć, myślę nawet w końcu będę miał motywację do kupienia klucza dynamometrycznego. Ale tak przeleżały bo mi się nie chciało. W końcu podjechałem z nimi do mechanika (nie będę pisał którego, bo to i tak nie dotyczy Forda). Wyjął z pudełka, zakręcił ręką, nawet nie przesmarował. Zajęło 5 min a ja z wrażenia się nie odezwałem. Jeszcze mu podpowiedziałem jak fajkę zdjąć, bo szarpał i bałem się, żę urwie. Zapłaciłem i więcej tam nie pojechałem.

Ostatnio edytowane przez rafal_jot ; 13-01-2017 o 12:28
rafal_jot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.