Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-12-2018, 15:19   #71
marcin1311
ford::average
 
Avatar marcin1311
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MkI, Ford Fiesta MkVII
Silnik: 1.6, 1.6 tdci
Rocznik: 2000, 2008
Postów: 85
Domyślnie Odp: Zapalanie świateł mijania z przekręceniem zapłonu.

Cytat:
Napisał jacekratownik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Tez nie mam instalacji DRL, jednak aktywowalem ta opcje w gem. Teraz w pozycji 0 swieca mi postojowki wiec reszte trzeba zbudowac. ..., . Jesli sie uda to obiecuje zrobienie fotoporady.
A wiec DRL zrobione. Bez drutu oporowego. Wszystko smiga.
Opiszesz jak tego dokonałeś? Może wrzucisz obiecane fotoporady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem taki sam problem, że po aktywacji świeciły mi tylko postojówki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., więc z powrotem wróciłem do wcześniejszych ustawień.

marcin1311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2018, 21:09   #72
jacekratownik
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-12-2018
Skąd: Kalisz
Model: Focus mk3. Fiesta mk7
Silnik: Tdci
Rocznik: 2012. 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zapalanie świateł mijania z przekręceniem zapłonu.

Za schowkiem masz GEM. Ujzysz niebieska wtyczke po wypięciu schowka. Ma ona dwa rzędy pinow. Pin 8 wtyczki c4 to pin w lewym rzędzie liczony od góry. Ja tam wsadzilem szpilke i badalem czy pojawia sie masa. U mnie byl tam kabel zielono pomarańczowy. Biegnie on do złaczki przy owtwieraniu maski. Tam musisz go odszukac. Beda chyba ze 3 sztuki podobne. Od tej wtyczki pociaglem kabelek do skrzynki bezpiecznikow. Podlaczenie wg opisu w tym watku. Przekaznik mialem akurat od Mondeo mk4. A fotki wstawie jak bede robil to tak jak ma byc, bo narazie w skrzynce bezpiecznikow mam na krótko popodpinane kable.
jacekratownik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2018, 16:36   #73
marcin1311
ford::average
 
Avatar marcin1311
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MkI, Ford Fiesta MkVII
Silnik: 1.6, 1.6 tdci
Rocznik: 2000, 2008
Postów: 85
Domyślnie Odp: Zapalanie świateł mijania z przekręceniem zapłonu.

Dzięki za odpowiedź @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . U mnie jest bezpiecznik i przekaźnik do świateł skandynawskich tylko że po aktywacji świateł skandynawskich nie działały światła mijania z mniejszą mocą. Świeciły tylko postojówki. Przy jakieś wolniejszej chwili muszę sprawdzić czy jest doprowadzone sterowanie przekaźnikiem, albo jak wcześniej koledzy pisali może to kwestia wersji BCM.

Ostatnio edytowane przez marcin1311 ; 21-12-2018 o 16:41
marcin1311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2018, 08:28   #74
swampshark
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 21-11-2016
Skąd: Biłgoraj
Model: Fiesta mk7, Focus mk3
Silnik: 1.25 80KM, 1.5 EB
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 191
Domyślnie Odp: Zapalanie świateł mijania z przekręceniem zapłonu.

Mam fieste z tego samego roku co twoja i BCM nie obslugiwal tej funkcji i juz. Ja przerobilem w skrzynce przekaznikow zasilanie CEWKI ptzekaznika od drl w ten sposob ze znalazlem w skrzynce kabel z plusem po stacyjce i tam je wpialem a staly plus tej cewki odcialem. Kabel przy BCM odcialem i przylutowalem przez zwykla diode prostownicza do kabla od tylnej pozycji (ten byl chyba najlatwiej dostepny, ale nie pamietam kolorow) i dzialaja dzienne jak trzeba. Wada tego rozwiazania jest to ze jak spali sie zarowka od tej pozycji to dzienne przestaja swiecic, a ciekawa cecha ze ten plus pod ktory sie wpialem w skrzynce dziala jeszcze przez 10 sekund od zgaszenia silnika i tak tez swieca dzienne
swampshark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2018, 21:14   #75
jacekratownik
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-12-2018
Skąd: Kalisz
Model: Focus mk3. Fiesta mk7
Silnik: Tdci
Rocznik: 2012. 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zapalanie świateł mijania z przekręceniem zapłonu.

Tez tak chcialem zrobic, ale wlasnie ta wada jak się żarówka przepali. A kolego marcinie. Jak masz przekaznik to go wyciagnij i zobacz czy masz mase na sterowaniu przekaznikiem. Ona biegnie z GEM. Jesli jest to sprawdz czy na sterowaniu cewki jest plus. A moze brakuje drutu oporowego pomiędzy przekaźnikami? Wystarczy dolożyc kawalek kabelka i beda swiecily na 100% mocy. Nie wiem jak wrzucić fotke bo bym narysowal schemat.

Ostatnio edytowane przez jacekratownik ; 25-12-2018 o 21:49
jacekratownik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2019, 07:17   #76
marcin1311
ford::average
 
Avatar marcin1311
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MkI, Ford Fiesta MkVII
Silnik: 1.6, 1.6 tdci
Rocznik: 2000, 2008
Postów: 85
Domyślnie Odp: Zapalanie świateł mijania z przekręceniem zapłonu.

Cytat:
Napisał swampshark Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam fieste z tego samego roku co twoja i BCM nie obslugiwal tej funkcji i juz. ...
Tego się obawiałem i chyba bez wymiany BCM się nie obejdzie.

Cytat:
Napisał jacekratownik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Jak masz przekaznik to go wyciagnij i zobacz czy masz mase na sterowaniu przekaznikiem. Ona biegnie z GEM. Jesli jest to sprawdz czy na sterowaniu cewki jest plus. A moze brakuje drutu oporowego pomiędzy przekaźnikami? ...
Instalacja jest chyba kompletna. Po zmostkowaniu pinów przekaźnika odpowiedzialnych za załączenie świateł, żarówki świecą słabiej niż po włączeniu świateł mijania. Plus na zasilanie cewki jest. Masy nie było. Nie mam pewności co do kabelka między przekaźnikiem a BCM (tego nie sprawdziłem), ale jeśli jest to pozostaje wymiana BCM. Nie chcę się bawić w przeróbki instalacji.
Koledzy @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dziękuję za odpowiedzi.
marcin1311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2019, 16:57   #77
jacekratownik
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-12-2018
Skąd: Kalisz
Model: Focus mk3. Fiesta mk7
Silnik: Tdci
Rocznik: 2012. 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zapalanie świateł mijania z przekręceniem zapłonu.

No to brak kabla miedzy BCM, a przekaznikiem, albo tylko kawalka kabla od wtyczki kolo dzwigienki otwierania maski do przekaznika.
jacekratownik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 19:46   #78
pappagiorgio
ford::amateur
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 03-01-2019
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zapalanie świateł mijania z przekręceniem zapłonu.

Panowie, jestem już po skompletowaniu części. Kupiłem skrzynkę z przekaźnikiem i kablami żeby przełożyć to co potrzebne. Mam też kabel "oporowy", który jest troche długi. Teraz moje pytanie:jak ten kabel jest ułożony w skrzynce, czy jest zwinięty w samej skrzynce czy nadmiar rozciągnięty
jest gdzieś po instalacji i wraca do przekaźników?

I jeszcze pytanie, dzisiaj zaglądałem pod maskę i jest tam bardzo mało miejsca, żeby wyciągnąć skrzynkę bezpieczników czy ktoś kto montował może powiedzieć czy udało mu się dołożyć instalacje świateł bez wyciągania akumulatora?

Ostatnio edytowane przez pappagiorgio ; 28-02-2019 o 15:21
pappagiorgio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2020, 07:48   #79
buczu920
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 25-10-2015
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Gdzie znajduje się skrzynka bcm i jak zamontować przekaźnik R5?

Cześć, walczę ze światłami dziennymi, ponieważ zależy mi na tym żeby po przekręceniu kluczyka włączały się światła mijania. Podłączyłem forscana i włączyłem światła skandynawskie. Niestety działają mi tylko światła postojowe.. Otworzyłem klapę silnika i zajrzałem do bezpieczników. Bezpiecznik f25 na miejscu zaś przekaźnika R5 nie było, więc wziąłem wpiąłem i zonk.. nie ma w skrzynce w ogóle blaszek pod ten przekaźnik.. wiecie może co zrobić w takiej sytuacji? Czy trzeba przeciągnąć nową wiązkę z bcm i kupić nową skrzynkę? I gdzie znajduje się BCM w tych fiestach?
buczu920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2020, 15:55   #80
swampshark
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 21-11-2016
Skąd: Biłgoraj
Model: Fiesta mk7, Focus mk3
Silnik: 1.25 80KM, 1.5 EB
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 191
Domyślnie Odp: Gdzie znajduje się skrzynka bcm i jak zamontować przekaźnik R5?

BCM jest za schowkiem po stronie pasazera. Musisz się tam dostać i zobaczyć czy tam też tych kabli brakuje
swampshark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bezpiecznik , skrzynka bezpiecznikowa , światła mijania



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.