Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2019, 21:29   #11
lukasz_p
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2017
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 42
Domyślnie Odp: Dioda wypalania DPF, gdzie się podłączyć

To jak będzie w silniku o oznaczeniu QXBB 2.0tdci 103kW, gdzie to podłączyć?

lukasz_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2019, 21:34   #12
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Dioda wypalania DPF, gdzie się podłączyć

Cytat:
Napisał lukasz_p Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jak będzie w silniku o oznaczeniu QXBB 2.0tdci 103kW, gdzie to podłączyć?
Tu masz post @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] OPISANE dla silnika DW10 z lusterka
Dla DW10C jest na drugiej stronie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2019, 09:05   #13
lukasz_p
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2017
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 42
Domyślnie Odp: Dioda wypalania DPF, gdzie się podłączyć

Ok, dzięki
lukasz_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2019, 11:33   #14
lesiu681
ford::beginner
 
Imię: leszek
Zarejestrowany: 02-04-2019
Skąd: golasowice
Model: mondeo
Silnik: 1.6 TDCI Econetic
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Dioda wypalania DPF, gdzie się podłączyć

Cytat:
Napisał atari Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lusterko nie dzial w przedlifcie, jedynie w polifcie ale nie w lusterko tylko w przekaznik swiecy DPF
Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam dw10 I mam Ford Kuga i dioda dziala gdy wypala się DPF.
W DW10C też działa ale tylko wtedy gdy klimatyzacja jest wyłączona
Najlepiej w DW10C podpiąć pod przekaźnik dodatkowej świecy i będzie działać
Było o tym na forum
Mam Mondeo polifta 2011 1.6 tdci i nie mam przekaźnika R4, gdzie w takim razie mógłbym się podłączyć z diodą?
lesiu681 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2019, 12:17   #15
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Dioda wypalania DPF, gdzie się podłączyć

NIE jestem pewien na 100% ale w twoim silniku nie ma świecy wspomagającej, więc sprawdź w lusterku.
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2019, 07:19   #16
lesiu681
ford::beginner
 
Imię: leszek
Zarejestrowany: 02-04-2019
Skąd: golasowice
Model: mondeo
Silnik: 1.6 TDCI Econetic
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Dioda wypalania DPF, gdzie się podłączyć

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NIE jestem pewien na 100% ale w twoim silniku nie ma świecy wspomagającej, więc sprawdź w lusterku.
Hmm,ciekawe. Z tego co do tej pory czytałem i słyszałem to we wszystkich poliftach jest już świeca dopalająca ale pewności 100% nie mam.
lesiu681 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2020, 17:59   #17
malyszek282
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 30-10-2018
Skąd: Łódź
Model: Mk4 mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie kontrolka dpf silnik 1.6tdci

Wiatam czy ktos z forumowiczów rozwiazał juz problem z dioda sygnalizacyjna w fordzie mondeo z silnikiem 1.6 bo jak wiemyniemamy swiecy dopalajacej i nie mozna podpiac diody pod przekaznik czy udalo sie komus znależć jakies alternatywne rozwiazanie zaznaczam ze pod ogrzewanie lusterek też nie działa
malyszek282 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2021, 21:20   #18
r0m4n27
ford::beginner
 
Avatar r0m4n27
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 02-10-2014
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 17.07.2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: Dioda wypalania DPF, gdzie się podłączyć

Witam.. w przedliftach diodę trzeba podłączyć pod wentylator chłodnicy, kiedy procedura wypalania DPF się uruchamia załączony rownież jest wentylator... tam podpinamy diodę i kontrolka wypalania śmiga �� podpinanie diody pod ogrzewanie szyb nic nie da bo nie jest uruchamiane ogrzewanie szyb podczas wypalania i zapewne Klimek z tvn turbo sie zdziwił kiedy jego panent nie zadziałał a jedynie po włączeniu ogrzewania guzikiem ���� jedyny - podpięcia pod wentylator jest latem kiedy gdzieś w korku załączy się wentylator do temp silnika wzrośnie, jeśli temp silniką nie przekracza 80° a wentylator się załączy u dioda zacznie migać (świecić) bedzie to na 90% wypalanie DPF przydatne kiedy na około głośno i mozna nie usłyszeć wentylatora, albo jak auto weźmie kobieta na zakupy �� nie zakuma co sie dzieje pod maską i sru oleju przybywa przez przeywanie procedury wypalania hehe
Pozdro
__________________
r0m4n27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2022, 23:36   #19
chudypepe
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-09-2019
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo kombi MkIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dioda wypalania DPF, gdzie się podłączyć

Cytat:
Napisał r0m4n27 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.. w przedliftach diodę trzeba podłączyć pod wentylator chłodnicy, kiedy procedura wypalania DPF się uruchamia załączony rownież jest wentylator...
Witam. Może komuś się to przyda.
Tak jak kolega napisał w mondeo mk4 przedlift z silnikiem DW10 jedynie wentylator chłodnicy jest obciążeniem dla silnika podczas wypalania DPF-u (sprawdzałem różne inne odbiorniki energii i nic). Założenie diody bezpośrednio pod przewody wentylatora nie wiele pomoże, bo jest on sterowany za pomocą PWM. To znaczy że na przewodach idących do wentylatora ze sterownika PWM są dwa plusy (+12v) na jednym i na drugim w stosunku do masy gdy wentylator nie pracuje. Podczas pracy wentylatora, na jednym przewodzie pozostaje cały czas napięcie +12V (niezależnie od prędkości wentylatora) a na drugim przewodzie napięcie maleje (w rzeczywistości to szybko przełączana jest masa czyli minus ale multimetr nie jest w stanie tego zmierzyć). Im mniejsze jest to napięcie tym wentylator szybciej się obraca. Nie jest to prawidłowy pomiar i elektronik pewnie będzie miał dużo zastrzeżeń ja nim nie jestem (trzeba byłoby zmierzyć to oscyloskopem) ale do zrozumienia wystarczy. To tyle teorii. Zrobiłem bardzo proste urządzenie które porównuje zmieniające się napięcia. Podczas wypalania DPF-a wentylator obraca się z max obrotami więc napięcie na sterującym przewodzie jest zbliżone do napięcia " -" akumulatora i wtedy zapala mi się dioda. W czasie upalnych dni gdy samochód stoi, przy włączonej klimie wentylator pracuje na jakieś 90% a podczas wypalania na ok 100%. To są moje pomiary które przeprowadzałem długi czas. Urządzonko działa mi już ok. 2 lata bez jakichkolwiek problemów. Dodatkowo podłączyłem drugą diodę pod przekaźnik świec - tak dla bezpieczeństwa (nie wiedziałem czy mój sygnalizator się sprawdzi) jest to taż przydatne bo sygnalizuje jak długo świece są podłączone po uruchomieniu auta i dodatkowo sygnalizuje wypalanie DPF-a podczas postoju na biegu jałowym. Wtedy migają dwie diody. W urządzeniu zastosowałem najprostszy komparator napięcia LM311 (mały układzik który porównuje napięcia), diodę zennera do której napięcie jest porównywane i do wejścia prosty filtr na kondensatorze żeby dioda nie "mrużyła".
Pozdr. ;)

Ostatnio edytowane przez chudypepe ; 29-04-2022 o 10:42
chudypepe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2022, 18:38   #20
molikot
ford::amateur
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 13-07-2012
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dioda wypalania DPF, gdzie się podłączyć

Jesteś w stanie zrobić jeszcze jedno takie urządzonko? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki jest koszt takiego cuda ?
molikot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.