Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-12-2018, 20:36   #1
jedrus84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2011
Skąd: Ślask
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 33
Domyślnie Dziwne zachowanie układu hamulcowego

Witam szanownych kolegów.
Od pewnego czasu mam problem z układem hamulcowym w mojej Fieście. Mianowicie raz na jakiś czas hamulec jest jakby to określić "tępy". Problem ten występuje sporadycznie. Zauważyłem, że jak hamulec robi się tępy to linka hamulca ręcznego jest luźna. Konkretyzując przykładem dojazdu do pracy: pierwsze hamowanie żyleta, po około 5km zjazd z drogi szybkiego ruchu (hamowanie ze 120 do 50km/h) wszystko ok, kilka skrzyżowań dalej ok, wjazd w uliczkę pod pracą , naciskam hamulec a auto zwalnia bardzo słabo. Mocniejsze naciśnięcie hamulca daje efekt jak wcześniej czyli dobrego hamulca. Gdyby ktoś pomyślał że zgrzałem hamulce - nie. Toczę się po mieście jak wszyscy inni 50-70km/h. Parkuje pod biurem i hamulec znów ok. Wsiadam po pracy i pierwsze hamowanie bardzo słabe. Potem znów ok. Sprawdziłem po kolei: linka ręcznego - prawie nówka i chodzi ok. Bębny z tyłu rozebrane, wnioski: szczęki będę wymieniał wiosną ale jeszcze z 3mm mają, sprężynki ok. Szczęki zdejmowałem, czyściłem, przeglądałem i wszystko to chodzi jak się należy. Po lekkim naciśnięciu nożnego cylinderek ładnie rozpycha i wszystko wraca na swoje miejsce. Ręczny ogólnie ok, odbija, bębny lekko ciepłe po normalnej jeździe. Słychać jak dźwigienki na szczękach przy podnoszeniu i opuszczaniu dźwigni ręcznego uderzają w szczęki czyli tak naprawdę tu nie ma moim zdaniem problemu. Aha bębny w połowie wymiaru. Teraz moje przemyślenia: jako że w chwili kiedy hamulec jest tępy sprawdzam ręczny (po hamowaniu a nie w trakcie) odnoszę wrażenie że problem dotyczy tyłu. W mojej głowie jest teza że być może cylinderek się wiesza i szczęki zostają blisko bębna. Powoduje to że naciskając następnym razem hamulec muszę przegonić płyn do rozsuniętego cylinderka i stąd wrażenie że hamulec nie bierze od razu. Oczywiście jeździłem z tym problemem do czasu przeglądu z nadzieją że tam coś wychwycą a tu diagnosta mówi do mnie: Panie te auto ma hamulce super, żeby Pan wiedział co tu przyjeżdża....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może macie jakieś pomysły ? Jak już wspomniałem na wiosnę wymienię i szczeki i cylinderki albo na ATE albo Textar więc będę coś wiedział więcej po tej operacji ale może zupełnie źle rozumuję i powinienem coś innego niż tył samochodu.

jedrus84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2018, 17:37   #2
n owicjusz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: BRUKSELA/rOPCZYC
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT
Rocznik: 2012
Postów: 497
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie układu hamulcowego

Kiedy wymieniales plyn?
__________________
Scorpio '89 2.9 12V6 4X4 do zabawy
Sierra '92 automat
n owicjusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2018, 18:52   #3
jedrus84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2011
Skąd: Ślask
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 33
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie układu hamulcowego

Wiosną zeszłego roku. Zmieniam co dwa lata.
jedrus84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2018, 20:12   #4
n owicjusz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: BRUKSELA/rOPCZYC
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT
Rocznik: 2012
Postów: 497
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie układu hamulcowego

To się chwali!
A podcisnienia serwa sprawdzales?
__________________
Scorpio '89 2.9 12V6 4X4 do zabawy
Sierra '92 automat
n owicjusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2018, 21:05   #5
jedrus84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2011
Skąd: Ślask
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 33
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie układu hamulcowego

Domowym sposobem. Pompuję nożny aż zrobi sie twardy , odpalam i schodzi te kilka cm. Albo pompuje aż pedał zrobi sie twardy i wracam po kilku godzinach i ciagle jest twardy. Myslalem o serwie ale to nie tłumaczyłoby luźnego ręcznego co jakis czas. Linka jest luźna a chwile poźniej znow naciagnięta tak jak powinna. Nie wiem czy po którymś kolejnym hamowaniu wszystko wraca do normy czy po prostu szczeki powoli bo powoli ale odbijają. Jak juz pisałem bębny nie są gorące więc ręczny nie trzyma. Zastanawiałem sie jeszcze nad pęczniejącym przewodem z tyłu, utrydniałoby to powrót płynu albo też pompa abs. Nie wiem jakie sa objawy jej zapowietrzenia.
jedrus84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2018, 22:14   #6
n owicjusz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: BRUKSELA/rOPCZYC
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT
Rocznik: 2012
Postów: 497
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie układu hamulcowego

Reczyn jest mechaniczny i według mnie nie ma nic do rzeczy ,posprawdzaj pancerze linki(czy są dobrze zamontowane, nie są luźne).
Chodzi mi o wspomaganie hamulców ,sprawdź podciśnienia serwo .Jesli występuje sporadycznie morze być gdzieś nieszczelność.
Z objawów które opisałeś na to wychodzi.
__________________
Scorpio '89 2.9 12V6 4X4 do zabawy
Sierra '92 automat
n owicjusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2018, 06:27   #7
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie układu hamulcowego

Sprawdź czy nie blokuje się linka na ostatnim odcinku hamulca ręcznego. Linka w tym miejscy w środku jest w takim oplocie z tworzywa, po kilku latach zaczyna oplot próchnieć i potrafi blokować powrót linki. Linka wtedy jest cały czas napięta. Jeżeli dobrze nie odbije bęben zaczyna się grzać.
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2018, 18:57   #8
marcin1311
ford::average
 
Avatar marcin1311
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MkI, Ford Fiesta MkVII
Silnik: 1.6, 1.6 tdci
Rocznik: 2000, 2008
Postów: 85
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie układu hamulcowego

Cytat:
Napisał jedrus84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... to nie tłumaczyłoby luźnego ręcznego co jakis czas. Linka jest luźna a chwile poźniej znow naciagnięta tak jak powinna. Nie wiem czy po którymś kolejnym hamowaniu wszystko wraca do normy czy po prostu szczeki powoli bo powoli ale odbijają. ...
Proponuję sprawdzić samoregulatory szczęk. Nie wiem jak one są zbudowane w twojej fieście, ale w fokusie kiedyś miałem podobny efekt. Wytarły/zużyły się na nich ząbki i czasem potrafiły przeskoczyć co powodowało oddalenie się szczęk od bębna. Przy hamowaniu pedał wpadał głębiej, a linka też miała przez to różny naciąg.

Ostatnio edytowane przez marcin1311 ; 19-12-2018 o 19:01
marcin1311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2018, 22:35   #9
jedrus84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2011
Skąd: Ślask
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 33
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie układu hamulcowego

marcin1311 ok sprawdzę. Szkopuł w tym ze wymieniałem je wiosną zeszłego roku i wyglądają jak nówki (poprzednie wytrzymały 15 lat). Ale możne coś z nimi nie do końca ok. Chociaż ręczny bardzo poprawny mimo przejechanych 15 kkm - wychodzi na to że działają.
timbersher - mam w planach wymianę wraz ze szczekami i cylinderkami. Wprawdzie wymieniałem je wraz ze szczękami 6 lat temu. Ręczny odbija bo za każdym razem pociągając za dźwignię ręcznego cały czas czuję opór (gdyby coś się zatarło to linka byłaby luźna) a dodatkowo za każdym razem jak ciągnę i opuszczam dźwignie ręcznego to słyszę jak dźwigienka na szczęce obija o nią czyli cały układ linek chodzi poprawnie.
n owicjusz spróbuj kiedyś zapalić silnik na postoju , chwyć za ręczny wraz z przyciskiem na nim (tak żeby nie szedł po ząbkach) i naciśnij nożny. W momencie jak zadziała nożny szczęki się rozpierają i dają efekt luźnej linki Po prostu brak oporu przy ciągnięciu za linkę.

Wczoraj zrobiłem 150 km i wszytko ok. Dziś wsiadam po pracy do auto i efekt tępego hamulca przez całą drogę do domu (15km).

Zastanawiam się czy na taki stan rzeczy nie maja wpływu zużyte szczęki i bębny. Szczęki są osadzone na takich niewielkich wypustkach w obrębie "osłony" bębna. Może przy małej ich grubości ześlizgują się z tych wypustek przy hamowaniu a sprężyna nie jest wstanie je odciągnąć i sztuka ta udaje się przy którymś tam razie...
jedrus84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 11:22   #10
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie układu hamulcowego

Cytat:
Napisał jedrus84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam się czy na taki stan rzeczy nie maja wpływu zużyte szczęki i bębny.
No i właśnie po to są samoregulatory Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.