Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2019, 08:11   #1
lukasz_p
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2017
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 42
Domyślnie 2.0tdci nierówna praca, dymienie, kontrolki

Cześć, przychodzę z takim tematem. Mój 2.0tdci automat 2o09r. przez ostatnie tygodnie zachowuje się dziwnie. Objawy jakie ma to, takie lekkie przerywanie przy wolnej jeździe i delikatnym operowaniem gazu, ogólne drgania silnika na wolnych obrotach, oraz dymienie przy mocnym przyspieszaniu oraz przy starcie auta, raz kontrolka check gasi się ostatnia, a raz gasi się kontrolka oleju ostatnia (nie wiem od czego to zależy).
Po tygodniowych obserwacjach mam takie wnioski:
1. Gdy auto odpale i kontrolka check gaśnie jako ostatnia (najpierw kontrolka smarowania się gasi, check pali się z Sekunde dłużej) to samochód chodzi gorzej, drgania na wolnych obrotach, dymi przy mocnym przyspieszaniu, przerywa przy wolnej stałej jeździe do 2tys obrotów, jakiś niestabilny.
2. Gdy auto odpale i kontrolka check gasnie jako pierwsza i później kontrolka smarowania (czyli tak jak było zawsze od zakupu) to samochód chodzi ok, nie drga na wolnych obrotach, nie dymi przy przyspieszaniu, nie przerywa przy spokojnej jeździe i delikatnym operowaniem gazu.
Wnioskuję że podczas rozruchu powstaje jakiś błąd że czasami później gaśnie Check, co powoduje objawy jak wyżej. Nie wiem od czego to zależy. Dzisiaj np dłużej czekalem z rozruchem aż świece się nagrzeja tak z 10sekund to wtedy pali ok jak w wersji 1 (opis powyżej).
Wymieniłem ostatnimi czasy czujnik położenia wałka rozrządu, zawór podciśnienia od turbo bo buczał, czyscilem czujniki przy filtrze pow. i przepustnice i okolice.
Błędy jakie się pojawiły podczas różnych pomiarów przez ten czas w kolejności od początku:
P0028 P28AA P002C tu wymiana zaworu podciśnienia. B1228 P28AA B122C P2CAA B122E P2EAA P0028 P0024 P0406 tu wymiana czujnika walka rozrz. B1228 P28AA B122E P2EAA.
Jak widać powtarza się najczęściej: B1228 P28AA P0028 P2EAA
PS. Po mroźnej nocy około minus 2 stopnie, odpalilem auto to przez pierwsze 10 sekund nierówno pracował i zadymił na biało, jakby nie pracował całym silnikiem. Trochę jak odpalenie po kilku latach starego silnika który się dlawi aż złapie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przy plusowych temp. odpala jak z przypadków opisanych w punktach 1 i 2 powyżej.
Taki mam przypadek. Zapraszam do dyskusji. Może cos wymyślimy. Pozdrawiam Łukasz


Ostatnio edytowane przez lukasz_p ; 08-11-2019 o 08:58
lukasz_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.