Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2018, 13:28   #1
zajci
 
Postów: n/a
Domyślnie check engine - aktualizcja oprogramowania 1,6 105PS

Cześć,

Chciałem się podpytać o opinię kolegów z większym doświadczeniem. Moja wiedza jest dość skromna na temat budowy silnika, układu paliwowego, układu wydechowego itp.
Posiadam auto FORD Focus Mk3 Hatchback (DYB) 1.6 Ti 105 KM. Od kilku miesięcy mam problem ponieważ po przejechaniu około 150km pojawia mi się "check engine" z błędem P0420. I tutaj pojawia się nie mały problem ponieważ katalizator jest umieszczony w kolektorze.

Na początku w jednym z okolicznych warsztatów zaproponowano mi emulator mechaniczny z informacją, że działa on w 70% przypadków - koszt nie był duży więc się zdecydowałem. Jednak to nie pomogło.

Szukałem warsztatu w okolicach Torunia, który mógłby wymienić mi katalizator w rozsądnej cenie i pomógłby pozbyć się problemu, jednak jest to Euro 5 i podobno nie ma dobrych zamienników - tak przedstawiono mi sytuację. W zamian zaproponowano mi kontakt do osoby, która mogła by mi ten błąd usunąć elektronicznie za odpłatnością.

I tutaj pada pytanie, ponieważ nie pomógł emulator mechaniczny to czy skłaniać się ku rozwiązaniu:

1. elektroniczne wyeliminowanie błędu "check engine" ? - koszt 500zł,

2. szukać nadal zakładu, który będzie w stanie wymienić katalizator na jakiś dobry zamiennik ? - koszt 1000-1500zł

Również mam do was pytanie odnoszące się do punktu 1, czy po jakimś czasie gdy katalizator może zacząć się kruszyć może spowodować jakieś większe usterki/koszty ?

Szukałem na wielu forach problemu z katalizatorem odnoszącym się do tego modelu jednak bez skutku. Wybrałem ten silnik ze względu na prostą budowę i małe koszty eksploatacji. Na razie katalizator jest pierwszą większą bolączką tego modelu.

Łukasz

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2018, 16:05   #2
miery
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 03-06-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus MK1 Sedan
Silnik: 1.6L Zetec-S
Rocznik: 2002
Postów: 409
Domyślnie Odp: Co zrobić z katalizatorem ?

Co zrobić? Wymienić.
Jakieś tam zmiany w komputerze nie rozwiązują problemu.
Póki co możesz jeździć nawet bez katalizatora, nie wiadomo kiedy rządzący zafundują nam jakieś zmiany. I wtedy pojedziesz odkręcić to co zmieniłeś w komputerze i zamontować katalizator.
Jeśli ci check przeszkadza zdemontuj żarówkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnikowi nic się nie stanie, spalanie może się zmienić nieznacznie.
miery jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2018, 16:07   #3
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Co zrobić z katalizatorem ?

Autor tematu nie zauważył że wątek o błędzie "Sprawnośc katalizatora poniżej oczekiwań, Sonda 1 Bank 1" P0420 jest na forum już przynajmniej 7 razy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Należy przede wszystkim sprawdzić czy to faktycznie katalizator jest do wymiany/regeneracji, czy czasami nie wystarczy wymienić świec lub sondy przed katalizatorem.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 14:03   #4
malw13
ford::beginner
 
Imię: Malwina
Zarejestrowany: 27-03-2019
Skąd: Opole
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1,6 105 KM
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie check engine - aktualizcja oprogramowania 1,6

Witam,

Nie znalazłam podobnego wątku, a mam problem. Posiadam forda focusa z 2013 r. 105 km, 1,6 benzyna. Jakiś czas temu pokazał się błąd check engine, po zatankowaniu dobrego paliwa lampka gasła i tak w kółko, ostatnio po zaświeceniu po jakimś czasie jazdy auto zaczęło "mulić" traci moc i jazda jest męcząca, pojechaliśmy do mechanika, wyskakiwały 4 błędy, wymieniono świece, przewody oraz cewkę, niestety nic nie pomogło, mechanik rozkłada ręce, wspomina o tym, aby zrobić aktualizacja czy reset oprogramowania, czy to pomoże? Czy ktoś miał podobny przypadek? Pozdrawiam.
malw13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 14:13   #5
misiek63
ford::beginner
 
Avatar misiek63
 
Imię: mirek
Zarejestrowany: 07-07-2015
Skąd: WOT
Model: focus
Silnik: 1,6duratec 105KM
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: Problem check engine - aktualizcja oprogramowania

Często pada sonda lambda w tych silnikach.
Po wymianie należy zaktualizować soft pcm (?)- było o tym sporo na forum.
misiek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 14:23   #6
sancho2010
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 28-10-2015
Skąd: Poznań
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 ECOBOOST
Rocznik: 2011
Postów: 15
Domyślnie Odp: Problem check engine - aktualizcja oprogramowania

Znalazlem coś takiego w sieci:
"świecąca się kontrolka są związane z problemami ze sterownikiem (złe czasy wtrysków paliwa). Naprawa polega na przeprogramowaniu, naprawie lub wymianie sterownika silnika. Czasem uszkodzeniu ulegają też sondy lambda."
oraz

"Wersja 1.6 EB

Objawy: paląca się kontrolka silnika – błędy o zbyt wysokim ciśnieniu doładowania, nieprawidłowa praca.

Diagnoza: zatarta ośka układu sterującego zaworem upustowym turbosprężarki. Uszkodzenie teoretycznie niewielkie, ale nie nadaje się do naprawy – trzeba wymienić całą turbosprężarkę."

Ja mam podobny problem, świeci mi się kontrolka ale na szczęście to wszystko.
Nie wpływa to na jazdę.
Poniżej link do artykułu z którego wziąłem te informacje.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Jak uda Ci się rozwiązać problem daj znać
sancho2010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 14:55   #7
malw13
ford::beginner
 
Imię: Malwina
Zarejestrowany: 27-03-2019
Skąd: Opole
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1,6 105 KM
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Problem check engine - aktualizcja oprogramowania

U nas pierwszy raz zaświeciła się jakieś 2 lata temu, ale po zalaniu dobrego paliwa znikała, później znowu się pojawiała i tak w kółko, aż do piątku 22 marca 2019 r. od tego czasu autem nie da się jeździć, muli, szarpie, trzęsie na luzie, w między czasie byliśmy z tą lampką u mechanika, ale powiedział, że te samochody mają czujniki mega czułe i pewnie to wina paliwa skasował błąd i jakiś czas było ok. Mechanik u którego byliśmy teraz to właśnie wspominał o sterownikach itd. że mechanicznie jest ok, ale wina komputera i oprogramowania :/.
malw13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 17:39   #8
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Problem check engine - aktualizcja oprogramowania

Cytat:
Napisał sancho2010 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Wersja 1.6 EB

Objawy: paląca się kontrolka silnika – błędy o zbyt wysokim ciśnieniu doładowania, nieprawidłowa praca.

Diagnoza: zatarta ośka układu sterującego zaworem upustowym turbosprężarki. Uszkodzenie teoretycznie niewielkie, ale nie nadaje się do naprawy – trzeba wymienić całą turbosprężarkę."

Ja mam podobny problem, świeci mi się kontrolka ale na szczęście to wszystko.
Nie rozumiem czemu opisujesz inny błąd, jeszcze od turbo, dla osoby która jeździ autem bez turbo...
Przecież jedno z drugim nie ma nic do rzeczy.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2019, 08:10   #9
malw13
ford::beginner
 
Imię: Malwina
Zarejestrowany: 27-03-2019
Skąd: Opole
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1,6 105 KM
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: check engine - aktualizcja oprogramowania

Czy oprócz ASO, ktoś takie oprogramowanie/soft jest w stanie mi wgrać? Czy mamy wcześniej wymienić jeszcze sondę czy zrobić tą aktualizację i zobaczyć jaki będzie efekt? Dodam, że wcześniej średnie spalanie było na poziomie 7,5, teraz komputer pokazuje ponad 10 :/.

Ostatnio edytowane przez malw13 ; 28-03-2019 o 08:55
malw13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2019, 09:37   #10
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: check engine - aktualizcja oprogramowania

Aktualizacje zrobi kazdy kto ma IDS lub UCDS, aso jest do tego nie potrzebne.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
błąd , check engine , focus , katalizator


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.