Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2017, 21:08   #1
wojtasek11
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Sochaczew
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Nie załącza się wentylator chłodnicy, wzrasta temperatura silnika

Witam, dziś przy możliwości skorzystania z pięknej pogody wybrałem się naszym Focusem Mk2 2007r. 2.0 B kombi z rodziną na przejażdżkę, i tak podczas jazdy postaliśmy trochę w korku, tak ok 4min, temperatura na zewnątrz ok 23 stopni wyskoczył mi komunikat wysoka temperatura silnika( ok 110-120 stopni) gdy tylko ruszyłem zaczęła spadać do normalnej temp. 90 stopni. Pytanie, czy przy załączeniu klimatyzacji, gdzie kompresor się załącza powinien od razu po włączeniu uruchomić się wentylator?? Czy nie powinno sie przy takiej wysokiej temp. też załączyć??
Czy są dwa wentylatory jeden od klimy drugi normalny od chłodnicy?
Co może być przyczyną tego że się nie załącza wentylator ( o ile powinien przy włączeniu się klimatyzacji) to już przy takiej temp powinien się załączyć??
Czy to wina bezpiecznika/ przekaźnika??

wojtasek11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2017, 21:24   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nie załącza się wentylator chłodnicy, wzrasta temperatura silnika

Przy włączeniu klimatyzacji, o ile masz sprawną i dwa wentylatory, powinny sie od razu włączać, nie ma odzielnego do chłodzenia silnika, i do klimatyzacji, oba pracują jednocześnie, maja dwa zakresy obrotów.
A co innego włącza wentylatory jak właczasz klimatyzację, a co innego jak jedziesz bez klimatyzacji, a powinny się włączyyć przy temperaturze 105 stopni.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2017, 22:04   #3
wojtasek11
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Sochaczew
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nie załącza się wentylator chłodnicy, wzrasta temperatura silnika

Ok, klimatyzacja chłodzi, sprężarka się włącza i wyłącza to chyba klima ok, tylko teraz co może być? Czy możliwe że oba wentylatory się zepsuły? Czy ten przekażnik/bezpiecznik oznaczony ,, 1 ,, ( 50A) jest zepsuty? Czy raczej wina może leży gdzieś indziej??
wojtasek11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 09:54   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nie załącza się wentylator chłodnicy, wzrasta temperatura silnika

Ale nie napisałes, czy po włączeniu klimatyzacji wentylatory chodzą, czy nie.

Bo może nie chodzą tylko na chłodzeniu silnika.

Jeżeli nie chodzą wcale, rozepnij wtyczke obok silniczków i kablem na krótko, zobacz czy działają. Jak nie, uszkodzone silniki went, jak chodzą, bezpiecznik, rezystor, PCM lub kabelkologia.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 12:22   #5
wojtasek11
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Sochaczew
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nie załącza się wentylator chłodnicy, wzrasta temperatura silnika

W ogóle nie działają, wcześniej jeździłem bez włączonej klimatyzacji i nie zauważałem ani nie usłyszałem żeby działały wentylatory, obojętnie czy włączona klima czy nie.
wojtasek11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2017, 14:53   #6
wojtasek11
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Sochaczew
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nie załącza się wentylator chłodnicy, wzrasta temperatura silnika

Witam, sprawa rozwiązana, mianowicie uszkodzeniu uległ moduł znajdujący się na tyle wentylatora, w mojej wersji jest jeden wentylator, podobno dość częsta usterka, że siadają te moduły, na szczęście znajomy miał w garażu identyczny, aczkolwiek od innego modelu (1.6 tdci) ale dokładnie taki sam.
Dobremu fachowcowi zdiagnozowanie zajęło 10 min łącznie z wyjęciem filtra powietrza i grila przedniego.
wojtasek11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2019, 11:42   #7
Anton G.
ford::average
 
Avatar Anton G.
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-06-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Focus Mk2 Estate
Silnik: 1.6 TDCi 109km
Rocznik: 2005
Postów: 108
Domyślnie Odp: Nie załącza się wentylator chłodnicy, wzrasta temperatura silnika

Dzień dobry, odkopię temat albowiem mam pytanie odnośnie wentylatora chłodnicy.
Wczoraj spotkała mnie nie przykra niespodzianka - zdechły aku. - odpaliłem na kablu i poszło. Dzisiaj to samo jednak tak grzebiąc przy aku zauważyłem, że wentylator chłodnicy cały czas się kręci. Także moje podejrzenie to że ten dziad wyładowuje mi aku.


Troszkę już czytałem i jeż przeczytałem ze zrozumieniem to wina może leżeć po stronie modułu aczkolwiek w przypadkach, które zaznałem problem był w niedziałającym wentylatorze, a u mnie jest odwrotnie wentylator bangla 24/7.


Niestety jestem wyjechny i nie mam dostępu do narzędzi i nie mam jak sprawdzić tej hipotezy na multimetrze po wyjęciu bezpiecznika 50A (1 w skrzyncepod maską).


Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym?




Edit.

Już raczej na 99% wiem, że to ten moduł - po podłączeniu aku (wyjęty był na 5h) jak tylko plus pojawił się na klemie to wentylator poszedł na 2-gi bieg i to jeszcze przed włożeniem kluczyka do stacyjki.
__________________
Niech Ford będzie z Tobą

Ostatnio edytowane przez Anton G. ; 15-03-2019 o 16:35
Anton G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus mk2 , klimatyzacja , wentylator chłodnicy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.