Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kosmetyka samochodowa
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2015, 19:24   #1
Adiko88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2015
Skąd: Kraków
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Jak wyczyścić oświetlenie rejestracji

Witam,

Czy ktoś może próbował wyjmować światełko oświetlające rejestrację w Focus mk3 ?
Od niedawna jestem właścicielem tego auta i widzę, że jedna strona lampki jest dosyć mocno zasyfiała. Nie jestem pewny czy światełko powinno się z boku podważyć i wyskoczy ? Jakieś sugestie co najlepiej użyć bo boje się, że śrubokręt może uszkodzić lakier przy mocniejszym nacisku.

załącznik usyfionej lampi
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 10952333_829691067093413_1230556873_n.jpg (97.1 KB, 139 wyświetleń)

Adiko88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2015, 18:53   #2
orelus
ford::amateur
 
Avatar orelus
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-02-2015
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jak wyczyścić oświetlenie rejestracji

Witaj. jestem nowy, ale dziś wymieniłem podświetlenie w swoim mondeo mk3, kiedy odkręciłem śrubki delikatnie musiałem podważyć płaskim śrubokrętem i poluzować ramkę z rejestracji i poszło jak po maśle.

Pierwszy post mam nadzieje że pomogłem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
orelus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2015, 21:56   #3
Adiko88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2015
Skąd: Kraków
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jak wyczyścić oświetlenie rejestracji

Problem w tym, że w Focusie nie ma śrubek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak to już bym próbował rozkręcić.
Adiko88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2015, 07:53   #4
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Jak wyczyścić oświetlenie rejestracji

Jeszcze tego nie zdejmowałem ale myślę, że jest tak samo jak z innymi lampkami. Lampkę należy przesunąć w bok i włożyć cienki śrubokręt na środku krótszego boku, tam powinna być blaszka lub sprężynujący plastik, który trzeba dogiąć w kierunku lampki i pociągnąć lampkę do siebie. Aby sprawdzić z której strony jest ten zatrzask należy wzdłuż dłuższego boku na jednym lub na drugim końcu podważyć delikatnie lampkę aby zobaczyć z której strony trzyma na stałe, to oznacza, że podważyć trzeba na przeciwległym krótszym boku. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście opisywany sposób dotyczy lampek, które już w fordach zdejmowałem. Myślę, że inżyniery nie zafundowały nam jakiegoś nowego patentu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2015, 08:27   #5
Adiko88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2015
Skąd: Kraków
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jak wyczyścić oświetlenie rejestracji

Update:

Jako, że pogoda ostatnio dopisuje wczoraj postanowiłem pogrzebać no i faktycznie podważanie wystarczy. Zacząłem od górnej krawędzi i rozszczelniałem na boki bo co jest ciekawe.... światełko nie ma żadnych zatrzasków... W środku mega syf, pełno błota więc wyczyściłem to i owo. Problem był z wsadzeniem światełka na stałe bo skoro nie ma zatrzasków to na czym się trzymało... nie wiem ! użyłem kleju na krawędziach aby przymocować ponownie wiec oby wytrzymał i nic nie wypadło po pewnym czasie.
Adiko88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.