Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2017, 18:44   #1
M_A_K_A_O
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2013
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 50
Domyślnie 4 usterki na raz ... co to może być?

Witam
4 Dni temu w nocy włączył mi się alarm, żadnych uszkodzeń i itp.... podejrzewam, że samoistnie.
Po nocy zaświeciła mi się kontrolka silnika ( błąd) nie byłem do tego czasu jeszcze zdiagnozować.
Dzisiaj w nocy alarm znów się włączył. W dzień podczas dojeżdzania do świateł i wrzucania "luzu" obroty jałowe zaczeła mi migać kontrolka oleju.... jak dodawałem gazu kontrolka nie migała. Oczywiście dojechałem do domu ( jakieś pół km) i strach sie ruszać z tą migającą kontrolką.
Pozatym obok pojemnika płynu do chłodnicy widzę tak jakby wyciek ( nie brakuje płynu, jest poziom Ok, ale jest tak jakby mokro i widać obok czerwoną barwę ).
Samochód mondeo mk 3 benzyna 2.0 2001r. przebieg.245tys. Olej rok temu wymieniany - valvoline max 10w40. Filtr również. Poziom oleju prawidłowy. Co jakiś czas dolewam mu, bo już trochę bierze, ale nie są to jakieś mega duże ilości - 1-2L na 10000tys.km.

Wiem, ze najlepiej zacząć od sprawdzenia błędu przez podłączenia kompa, ale może jakieś sugestie - bo, albo to przypadek, albo te 4 rzeczy zbiegły się w dość niedługim odstępie czasu - moje przypuszczenie, bo wiem, ze kilka lat temu też tak było pada na "Kunę", która robi spustoszenie w przewodach.

Jakieś pomysły? Sugestie? Najbardziej przeraża mnie ta migająca kontrolka oleju. Dziękuje i Pozdrawiam

M_A_K_A_O jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2017, 21:10   #2
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: 4 usterki na raz ... co to może być?

Mały gryzoń pod maską = parę problemów sprawdź instalacje
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2017, 21:48   #3
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: 4 usterki na raz ... co to może być?

Słabe aku?
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2017, 21:59   #4
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: 4 usterki na raz ... co to może być?

Odpiąć aku. Poczekać. Podłączyć aku. Jeżeli kontroli zapłonął raz jeszcze to faktycznie poważna awaria być może... W sprawie alarmu - być może szwankuje czujnik w drzwiach/masce który sygnalizuje nieautoryzowane otwarcie.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2017, 22:13   #5
Zdzich K.
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Merc 211 'Avantgarde'
Silnik: 2,6 Pb/LPG
Rocznik: 2003
Postów: 186
Domyślnie Odp: 4 usterki na raz ... co to może być?

U mnie po zawilgoceniu czujnika drzwi pasażera, nocą samoczynnie załączył się alarm (mogę na 100% wykluczyć osoby trzecie) a za dwa dni szlag trafił akumulator, zapewne oświetlenie wnętrza było włączone/włączało się mimo, iż auto nie było używane.
Nie zauważyłeś czegoś podobnego u siebie?
Kolega RECONDO dobrze pisze; ja też tak 'zresetowałem' system a po wymianie czujnika drzwi problem nie wrócił.
Zdzich K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2017, 12:10   #6
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: 4 usterki na raz ... co to może być?

Alarm to może być instalacja gdzieś zaśniedziała jak pisza koledzy albo masz pasazera na gapę. Ojcieć kiedyś walczył z muchą przez 4 dni. Tym bardziej że obecnie pogoda sprzyjała muchom sprawdź tez to. Wyciek koło zbiorniczka wyrównawczego? Sprawdź czy nie pękł. ten typ tak miewa. O zbiorniczek ciężko do PB jesli chodzi o używkę ale pasuje od mondeo mk1 mk2 1.8TD kolor może inny ale p&p i cena zazwyczaj też inna jak sprzedający nie wie że pasuje do mk3. Wytrzyj do sucha i odkręć korek tak żeby nie robiło sie cisnienie w układzie. jak przestanie wyciekac to raczej zbiornik do wymiany.
Co do kontrolki jesli stan oleju ok zacznij od sprawdzenia wiązki czujnika. Względnie komp powinien wykazać. Olej rok to do wymiany. Może filter zatkany? Znam takie przypadki. W bravo kiedyś mi przysyfiło filter i wywaliło uszczelkę pod chłodnicą oleju. Koszt był nie duży 1.5pln ale roboty na 3 godziny mając wprawę bez wyciągania silnika i to dla małych żółtych raczek bo miejsca tam brakowało.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2017, 16:05   #7
adam127777
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-04-2010
Model: Mondeo MK5 STL / Kuguar STL
Silnik: EcoBiust R7 3.0 365 KM ;)
Rocznik: 2017 / 2021
Postów: 248
Domyślnie Odp: 4 usterki na raz ... co to może być?

Nie wiem jaki masz alarm ale moje kochanie kiedyś mi wyczyściło samochód (że posprzątała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i okazało się że poruszyła jeden z tych czujników na przednim słupku i ta cholera (czujnik) patrzył trochę na zewnątrz samochodu. Efekt był taki że parkujące obok auto wzbudzało alarm albo jak ktoś podchodził do samochodu, ponowne 'wyregulowanie' czujek tak by patrzyły do samochodu rozwiązało problem, ale co się naw...denerwowałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to moje. Obyło się bez resetów.
adam127777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2017, 15:45   #8
M_A_K_A_O
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2013
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 50
Domyślnie Odp: 4 usterki na raz ... co to może być?

Dziekuje za odp.

A więc akumulator wykluczyłem - nowy kupiony dwa miesiące temu.

Byłem dziś u mechanika. Co do kontrolki oleju - wymiana czujnika pomogła - narazie kontrolka nie świeci. Błąd - skasowany - pokazywał egr ( wymieniałem we wrześniu 2016r. na nowy zamiennik.) Zobaczymy jak długo się nie zaświeci.

Alarm narazie sie nie włącza - odpuściłem póki co temat.
M_A_K_A_O jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.