Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2017, 21:34   #21
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,766
Domyślnie Odp: po wymianie wtrysków nie jeździ

Rozrząd źle ustawiony to i wtryski nie pracują. Zero pokory takich to omijać.

Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2017, 22:12   #22
Andrzej444
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 20-02-2014
Skąd: Dublin
Model: Focus MKII
Silnik: 1.8t
Rocznik: 08
Postów: 12
Domyślnie Odp: po wymianie wtrysków nie jeździ

Nie rozumiem tutaj podejscia uslugodawcy jak i klienta ktory godzi sie na tego typu "uslugi". Takie dzialanie po omacku, na zasadzie "a moze zapyka" czesto generuje nastepne usterki.
Przykre jest to ze takie sytuacje sa na porzadku dziennym i sa "spolecznie akceptowane".
Rozrzad jak przeskoczy o jeden zab to auto potrafi dalej jezdzic, roznica w mocy potrafi byc nieodczuwalna a informacja o przestawionym rozrzadzie pojawia sie dopiero w bledach (oczywiscie nie jest to regula).
Proponuje Ci zmienic mechanika (w zasadzie elektro mechanika). Ktos kto rozumie jak dziala silnik po dokonaniu pomiarow ustali przyczyne (przyczyny) usterki, zamowi czesci, zalozy i odda Ci sprawne auto.
Mozna wypunktowac kolesiowi liste co i jak ma sprawdzic, jakie napiecie i gdzie musi sie pojawic zeby silnik zapalil, ale czy to ma sens..?
Andrzej444 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2017, 07:51   #23
AnTok
ford::beginner
 
Avatar AnTok
 
Imię: ANIA
Zarejestrowany: 12-07-2017
Skąd: Bydgoszcz
Model: MONDEO MK4 TITANIUM
Silnik: 1.6 benzyna EcoBoost 160 KM
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: po wymianie wtrysków nie jeździ

Cytat:
Napisał Andrzej444 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie rozumiem tutaj podejscia uslugodawcy jak i klienta ktory godzi sie na tego typu "uslugi".
Nie godzę się i dlatego oddałam auto do innego i ten jest w końcu rzeczowy.
Nie zwraca uwagi na poprzedniego tylko sprawdza wszystko po kolei. Po tygodniu więcej sprawdził, niż poprzedni przez ponad trzy.

Cytat:
Napisał Andrzej444 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takie dzialanie po omacku, na zasadzie "a moze zapyka" czesto generuje nastepne usterki.
Chciał wymienić akumulator, bo myślał, że to jest powodem - miałam za niego zapłacić potem dolał 5 l paliwa, bo myślał, że wskazówka źle pokazuje, też chce, żebym zapłaciła. Zregenerował 4 wtryski, bo to na pewno one, i znowu zonk. Na razie nie dostał kasy za nic. Auto na dodatek porysował.

Cytat:
Napisał Andrzej444 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
informacja o przestawionym rozrzadzie pojawia sie dopiero w bledach (oczywiscie nie jest to regula).
Błędów nie wykazuje

Dziękuję za informacje, czekam na efekty.
__________________
Myślę jedno, robię drugie, mówię trzecie, czwarte wiem, a piąte przeczuwam. Jestem kobietą!
AnTok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2017, 10:09   #24
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: po wymianie wtrysków nie jeździ

w przypadku zle zalozonego rozrzadu badz gdy przeskoczy o ogniwo dzwiek silnika bedzie glosniejszy,
zapali sie chceck engine (brak synchronizacji miedzy polozeniem walu a walkami rozrzadu.
czujnik polozenia walu wysyla impulsy odpowiedzialne za kolejnosc zaplonu (iskry na swiecach)
czujnik polozenia walu odpowiada za kolejnosc wtryskow.
do tego jest wyprzedzenie zaplonu by korygowac synchronizacje, gdy jest po za zakresem to jest wypadanie zaplonu, szarpanie silnikiem.
jak zle zlozysz rozrzad to tloki spotkaja sie z zaworami, zle ustawisz kolo pasowe, bedzie zaplon w zlym momencie, spotkaja sie tloki z zaworem.
sadze ze cos odcina zaplon
pytanie czy paliwo czy iskre,
jezeli kreci a nie odpala to sprawdzilbym przekaznik odpowiedzialny za BCM i samo podlaczenie BCM
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2017, 17:15   #25
AnTok
ford::beginner
 
Avatar AnTok
 
Imię: ANIA
Zarejestrowany: 12-07-2017
Skąd: Bydgoszcz
Model: MONDEO MK4 TITANIUM
Silnik: 1.6 benzyna EcoBoost 160 KM
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: po wymianie wtrysków nie jeździ

Okazało się, że rozrząd był przestawiony o dwa czy trzy ząbki.
Poprawili, ale mimo to nie odpalił. Zastanawiają się czy coś się nie pogruchotało przez to. Sprawdzają.
__________________
Myślę jedno, robię drugie, mówię trzecie, czwarte wiem, a piąte przeczuwam. Jestem kobietą!

Ostatnio edytowane przez AnTok ; 10-08-2017 o 17:25
AnTok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2017, 17:30   #26
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: po wymianie wtrysków nie jeździ

Pomimo przestawionego rozrzadu komputer byl w stanie skorygowac to wyprzedzeniem zaplonu wiec silnik odpalal.
Ja na ich miejscu kolejno bym sprawdzal:
- odpial przewod paliwowy i sprawdzal czy podczas krecenia pompa podaje paliwo,
- czy pojawia sie napiecie na wtryskach, w przypadku braku sprawdzil czujnik polozenia walka rozrzadu, ewentualnie brak sygnalu z komputera,
- sprawdzil czy pojawia sie napiecie na cewkach od swiec, czy pojawia sie iskra, w przypadku jej braku czujnik polozenia walu, pozycja kola pasowego,
- rowniez mozna to sprawdzic wykrecajac swiece czy sa mokre czy suche,
- wtyczke od komputera,
- zasilanie czujnika cisnienia zasysanego powietrza, zasilanie przepustnicy,
- ostatnia rzecz jaka przychodzi mi do glowy to zamienione walki na zaworach, jezeli mechanik mial problem z odkreceniem srub przy nich moze zdemontowal cale i zamienil miejscami skrecajac przez co czujnik polozenia walka nie poznaje polozenia i nie otwiera wtryskow

Bump: Czy cos sie uszkodzilo to pozostaje do sprawdzenia przez pomiar kompresji, ewentualnie zdemontowanie kolektora ssacego, uszkodzony zawor bedzie widoczny poniewaz skrzywiona stopka sprawi ze nie bedzie sie zamykal
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2017, 17:35   #27
AnTok
ford::beginner
 
Avatar AnTok
 
Imię: ANIA
Zarejestrowany: 12-07-2017
Skąd: Bydgoszcz
Model: MONDEO MK4 TITANIUM
Silnik: 1.6 benzyna EcoBoost 160 KM
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: po wymianie wtrysków nie jeździ

Cytat:
Napisał Gregi86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w przypadku zle zalozonego rozrzadu badz gdy przeskoczy o ogniwo dzwiek silnika bedzie glosniejszy,
zapali sie chceck engine (brak synchronizacji miedzy polozeniem walu a walkami rozrzadu.
Zapaliła się na pewno kontrolka oleju, ale głowy na pień nie położę czy nie było też tej drugiej.
Czy check engine, mogło zapalić się razem z olejem, nie wiem, nie pamiętam.

Cytat:
Napisał Gregi86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak zle zlozysz rozrzad to tloki spotkaja sie z zaworami, zle ustawisz kolo pasowe, bedzie zaplon w zlym momencie, spotkaja sie tloki z zaworem.
A jeśli nie był dostatecznie przykręcony, to mógł przesunąć się przy wysokiej prędkości?
__________________
Myślę jedno, robię drugie, mówię trzecie, czwarte wiem, a piąte przeczuwam. Jestem kobietą!

Ostatnio edytowane przez AnTok ; 10-08-2017 o 17:46
AnTok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2017, 17:42   #28
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: po wymianie wtrysków nie jeździ

Tak poniewaz kola zebate na walkach nie maja zadnej blokady podobnie jak kolo pasowe na wale, dokrecenie ze zbyt malym momentem mogl sprawic ze sie poluzowaly.
Co do kontrolek to sadze ze auto pracowalo na tak niskich obrotach ze zapalily sie kontrolki.
Pozostaje pytanie czy spowodane bylo to mala dawka paliwa, problemem z elektryka czy brakiem kompresji.
Najbezpieczniej jest zdemontowac kolektor sprawdzic stan zaworow, jezeli sa ok to pomiar kompresji, jezeli rowniez ok to kolejno jak napisalem wyzej
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2017, 17:45   #29
AnTok
ford::beginner
 
Avatar AnTok
 
Imię: ANIA
Zarejestrowany: 12-07-2017
Skąd: Bydgoszcz
Model: MONDEO MK4 TITANIUM
Silnik: 1.6 benzyna EcoBoost 160 KM
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: po wymianie wtrysków nie jeździ

Gregi86 bardzo rzeczowo piszesz, ale jako kobieta mam troszkę problem z przebiciem się przez męską dumę.
Wierz mi, przekazuję im wszystko co tu przeczytam, ale oni mają swój sposób postępowania. Mąż dopiero na początku września wraca z NL, więc zajmie się tym. Wydaje mi się, że do tego czasu nie zrobią samochodu.
W każdym razie ja wysiadam. Chyba muszę im to wszystko wydrukować.
__________________
Myślę jedno, robię drugie, mówię trzecie, czwarte wiem, a piąte przeczuwam. Jestem kobietą!

Ostatnio edytowane przez AnTok ; 10-08-2017 o 17:48
AnTok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2017, 17:51   #30
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: po wymianie wtrysków nie jeździ

O prosze a ja na koniec sierpnia jade do Pl rowniez z Holandii.
A pisze jedynie to co przerobilem na wlasnej skorze poniewaz mialem dosyc partactwa ze strony mechanikow.
Moj pierwszy problem ze zle zalozonym rozrzadem przez mechanika skonczyl sie tym ze korbowod wyszedl przez blok silnika.
Od tamtej pory robie sam pod warunkiem ze mi wystarcza czasu.
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.