Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2016, 12:45   #1
rafigrafen
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2016
Model: X
Silnik: X
Rocznik: X
Postów: 1
Domyślnie Nie dziala otwieranie klapy bagaznika gestem

Witam, nie moge otworzyc klapy bagaznika gestem stopy. Pozostale sposoby dzialaja bez problemu. Czy istnieje mozliwosc wylaczenia gestow czy moze ulegl uszkodzeniu czujnik? Prosze o pomoc i z gory dziekuje. Pozdrawiam

rafigrafen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 16:56   #2
jacektp
ford::average
 
Avatar jacektp
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-07-2013
Skąd: Kraków
Model: Kuga II
Silnik: 1,6 (180KM)
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Nie dziala otwieranie klapy bagaznika gestem

A wcześniej działało?
jacektp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 18:03   #3
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Nie dziala otwieranie klapy bagaznika gestem

Cytat:
Napisał jacektp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wcześniej działało?
Kolega tak na poważnie? Chyba helpdesk. A poważnie, to czujniki w Kudze mają swoje humory. U mnie zamykanie drzwi bezdotykowo od strony pasażera, gdy jest wysoka wilgotność powietrza, świruje tzn. jeśli stoi się blisko (do 1 m od samochodu) to po zamknięciu drzwi od razu same się otwierają. Jeśli stoi się dalej to jest OK. Zamykanie z kluczyki/pilota działa prawidłowo. Zamykanie od strony kierowcy działa OK. Więc tylko jedna strona się popsuła i tylko gdy pada deszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 20:08   #4
jacektp
ford::average
 
Avatar jacektp
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-07-2013
Skąd: Kraków
Model: Kuga II
Silnik: 1,6 (180KM)
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Nie dziala otwieranie klapy bagaznika gestem

Na poważnie - pomyślałem, że ktoś kupił nowy samochód i nie bardzo wie jak aktywować nogą otwieranie klapy. Szczególnie jak jest hak trzeba to robić precyzyjnie (ja miałem z tym problemy).
jacektp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 23:44   #5
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: Nie dziala otwieranie klapy bagaznika gestem

Po założeniu haka, zamykanie klapy zaczęło kaprysić. Raz zamyka się bez problemu, a nieraz, niezależnie, czy z kabiny, czy nogą, lub przyciskiem na klapie, nie chce się zamknąć. Muszę wtedy ręcznie domykać.

Wracając do tematu, to czy faktycznie wcześniej działało? Jeżeli tak, to w pierwszej kolejności sprawdź czujnik.

.
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2016, 20:12   #6
onasz
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2016
Model: escape
Silnik: 2000 turbo benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nie dziala otwieranie klapy bagaznika gestem

Witam wszystkich , ja mam escape-a z Kanady i otwieranie / zamykanie to całkowita loteria. Ja nie mam w mojej wersji otwierania gestem (nogą) ale pod zderzakiem jest jakaś wiązka która jest zaślepiona . Może ktoś zrobić zdjęcie tego sensora i gdzie i jak on jest podpięty ,jak wygląda gdzie go można kupić?
onasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2016, 22:38   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Nie dziala otwieranie klapy bagaznika gestem

Cytat:
Napisał onasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Może ktoś zrobić zdjęcie ...
"Sensor" to po prostu rodzaj anteny wpiętej w zderzak mniej więcej na środku - wzdłuż zderzaka.

Fotki w załączeniu. Na jednej z nich FINIS sensora. Jest też fotka samej złączki antenki.
Tego co na zdjęciach - a jest zupełnie nowe - chętnie się pozbędę na uzgodnionych warunkach.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2016-12-27 23.30.46.jpg (92.2 KB, 402 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2016-12-27 23.31.09.jpg (84.7 KB, 341 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2016-12-27 23.31.49.jpg (86.8 KB, 325 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2020, 21:47   #8
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: Nie dziala otwieranie klapy bagaznika gestem

witam,
podepnę się troszkę pod temat i troszkę go odświeżę. Mam Kugę 2018, niestety nie działa otwieranie bagażnika gestem stopy, rozumiem, że w mojej wersji ten czujnik nie jest zamontowany. W związku z tym czy wystarczy taki sensor dokupić i zamontować (czy wiązka elektryczna jest przystosowana do wpięcia, no i czy zderzak ma tam gniazda na ten czujnik?). Czy konieczna jest aktywacja tego czujnika, a do zamontowania konieczny demontaż zderzaka?
Ktoś potrafi robić takie cuda w Wawie po prawej stronie Wisły?

Dziękuję z góry za pomoc.

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 23-05-2020 o 18:20
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2020, 20:02   #9
Xenia
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 31-05-2020
Skąd: Bochnia
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nie dziala otwieranie klapy bagaznika gestem

Witam , zakupiłem forda Escape sprowadzonego że Stanów Zjednoczonych . Problem wystąpił z tylną klapą . Po zakupie wszystko działało ( kilkakrotnie sprawdzałem ) po oddaniu samochodu do gruntownego czyszczenia nie działa automatyczne otwieranie klapy ani gestem , ani pilotem .Czym to może być spowodowane , może człowiek sprzątający otwierał klapę ręcznie i coś uszkodził , nie wiem . Proszę o podpowiedź .
Xenia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2020, 22:36   #10
deny24
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-01-2019
Skąd: Lubaczów
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Nie dziala otwieranie klapy bagaznika gestem

Otwieranie "ręcznie" nie powinno mieć wpływu. Wielokrotnie znajomi u mnie trzaskali klapą nie wiedząc, że jest elektryczna. Zacznij od sprawdzenia, czy jakiś sprzęt nie zakłóca sygnału (np. kamera, ładowarka). Warto byłoby podpiąć pod kompa. Nawet Forscanem odczytasz błędy modułu. Ja miałem błąd po myciu na myjni bezdotykowej.
A tak dodatkowo, klapa w Escape/Kuga jest strasznie delikatna. Raz wjeżdżając do garażu z otwartą klapą uderzyłem wycieraczką o rant drzwi (za nisko otwarte). Pękła tylko osłona mocowania ramienia wycieraczki. Ale klapa już nie domykała się z "klikiem". Szczeliny boczne zmieniły się o 1-2 mm, prawie niezauważalnie. I musiałem skorzystać z pomocy znajomego lakiernika. Po regulacji wszystko wróciło do normy.
deny24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.