Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2018, 15:14   #41
poLuz
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2008
Skąd: Łódź
Model: S-MAX ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190km AWD A8
Rocznik: 2018
Postów: 54
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał Jarri S-max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wracając do tematu czy ktoś ma wiedzę ile prawdy jest w różnicy pomiędzy zwykłym olejem napędowym na BP a dieslem ULTIMATE?
Swoim dotychczasowym Sceniciem DCi 150KM od nowości jeżdżę tylko na ULTIMACIE i zastanawiam się na le warto pozostać tylko przy tym paliwie w S-max`ie?
Faktycznie jest zdrowsze dla wtrsykiwaczy?

poLuz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2018, 16:48   #42
Boss233
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-10-2018
Skąd: ZĄBKI
Model: S-max , Fiesta
Silnik: 2.0 Diesel, 1.25 benzyna
Rocznik: 2016 / 1998
Postów: 24
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał Jarri S-max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To się bardzo bardzo cieszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim pokazuje jak wypalany jest filtr DPF - w Twoim też ta funkcja bedzie na pewno!
Boss233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2018, 16:57   #43
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Ciekawe ile dostał za to ładne opowiadanie o dawnym Statoil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2018, 17:35   #44
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Dostaje regularnie, co nie zmienia faktu, że opowiedział ogólnie o wszystkich paliwach uznanych marek. Circle K jest sponsorem na Autocentrum, więc łatwiej im taki materiał zrobić z nimi, niż np. z Orlenem czy Lotosem, nad czym ubolewam.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2018, 19:43   #45
fredi
ford::average
 
Avatar fredi
 
Imię: Alfred
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: Komorniki woj.Opolskie
Model: Ford S-Max Titanium S
Silnik: 2.2 tdci 200km
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał muffintsi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Filtr PDF to chyba jakies wyposazenie dodatkowo platne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi o DPF , przepraszam pomyliłem się ale nie łap mnie za słówka bo wiadomo o co chodzi.
__________________
fredi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2018, 20:37   #46
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał woro_woro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kilka min. szukania. Nie czytałem całego.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

"The results of the study support a view that the practice of dosing diesel with 2-stroke oil is surprisingly ineffective in terms of lubricity and cetane improvements. Engine performance, fuel consumption and emissions were also unchanged; however the use of 2-stroke oil in diesel is potentially harmful to modern diesel injection equipment.*"
A już chciałem wlać Lotosa Mixola do mojego Scenica 2.0 DCi; na szczęście w AutoParts nie mieli nic z Lotosa, a tu takie info.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I bądź tu mądry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2018, 22:44   #47
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał Boss233 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim pokazuje jak wypalany jest filtr DPF - w Twoim też ta funkcja bedzie na pewno!
Dzięki Boss!
Jestem bardzo ciekaw S-maxa. Już nie mogę się doczekać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2018, 22:51   #48
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,821
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał Boss233 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim pokazuje jak wypalany jest filtr DPF - w Twoim też ta funkcja bedzie na pewno!
W jaki sposób jest to pokazywane?
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2018, 22:56   #49
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał poLuz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki poLuz!
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2018, 17:41   #50
citrovit
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max STLine/EcoSport/Mustang GT
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 EB/5.0 V8
Rocznik: 2019/2018/2022
Postów: 224
Smile Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Leję orlena ten czerwony do paliwa i całe życie jeżdżę dieslami i nigdy nie miałem problemu z wtryskami czy pompami
Kolego chyba trochę przesadzasz z tym dolewaniem oleju do diesla.Ja też prawie od początku życiaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeżdżę dieslami i NIGDY nie dolewałem żadnego oleju.Ostatnio eksploatuję autka tak do ok 500tyś km i NIGDY nie miałem kłopotów z układem paliwowym a leję paliwo na marketowej stacji,jeżdżę dużo,bardzo dużo i myślę że to dolewanie czego kolwiek do paliwa to kompletnie niepotrzebny wydatek.No chyba że wypalasz może zbiornik na pare miesięcy to dolewaj sobie co chcesz tak dla twojego lepszego samopoczucia.
citrovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.