Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2019, 12:18   #961
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

1. jedź do aso to zgłosić
2. zredukuj bieg
3. miejsce zakupu nie ogranicza gwarancji. Gwarancje dale Ford of Europe w krajach wymienionych na pierwszej stronie ksiązki serwisowej

jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2019, 21:36   #962
cath
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 24-06-2018
Skąd: Krotoszyn
Model: Transit Custom
Silnik: 2,0
Rocznik: 2018
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Jednak uszczelka na wale korbowym, wtrysyki jeszcze mają też sprawdzić. Z tym szarpaniem, to nie jest chyba tak, że zimny może szarpać, a ciepły w identycznych warunkach-bieg/predkośc jest ok. dam znać co chłopaki w serwsie stwierdzą
cath jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2019, 19:53   #963
mihau134
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-09-2013
Model: focus mk2 fl
Silnik: diesel
Rocznik: 2008 1.8 tdci
Postów: 101
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał cath Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam forumowiczów. Od czerwca 2018 użytkuje fabrycznie nowego Customa 2.0 170KM
Póki co przebieg ok 10tys km. Ale mam juz kilka problemów.
1. Wyciek na silniku, prawa strona przód, wygląda na uszczelkę wału korbowego, chociaż do końca nie widać co tam się dzieje.
2. Auto gdy jest zimne, na bardzo niskich obrotach 1200-1500, 3bieg (wiem że za nisko tak nie jeźdze), ale wtedy na pierwszych kilometrach auto lekko szarpie. Powyżej tych obrotów jest dobrze. Sprawny silnik nie powienien chyba tak pracować, mimo tak jadnorazewgo
skandalicznego traktowania. Wtryskiwacze?
Oczywiście auto docierane należycie, ale bez pobłażliwości.Użytkuje je osobiście. Jeździ praktycznie na pusto lub z max 100-200kg obciążenia.
Olej zmieniony po 5tyś km (w ASO)
Jak z Waszego doświadczenia ASO traktuje naprawy gwarancyjne auta nie kupionego u nich? Do sprzedawcy mam 300km, a najbliższe ASO ok 90km, było by wygodniej.
Ja mam tranizta z 2017 ok 95 kkm i tamtym roku około lipca poszedł mi simering na wale wymieniali mi na gwarancji razem ze śruba od koła prasowego , a dzisiaj jakiegoś powodu wyciekł mi płyn wspomagania
mihau134 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 16:38   #964
Pzwmichal
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Gozdnica
Model: Transit
Silnik: 2,4 TDCI 135KM
Rocznik: 2005
Postów: 49
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Witam po przerwie, przyszedł czas rozstania się z Transitem 2,4 Tdci 137 H9FA, który o dziwo po dwóch remontach silnika sprawuje się teraz dobrze.
Niestety ruda zjadła mi całą podłogę i progi i nie mam zamiaru tego robić.

Jeśli chodzi o właściwości transportowe T350 to powiem, że mój przewiózł miliony ton na krótkich odcinkach. Aktualnie pojawiło się ogłoszenie nowego Transita z minimalnym przebiegiem i nie wiem czy wchodzić drugi raz do tej samej stajni ??

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy te nowe Transity są choć tak samo wytrzymałe jak poprzednicy. Czy będę mógł wozić około 2-3 t na krótkich odcinkach. Jak z trwałością silnika 2.0 131KM - obawiam się, ze może być trochę za słaby do ciężarów. Jak ruda??
No i kwestia samego ogłoszenia, kto sprzedaje auto z takim przebiegiem... muszę go dokładnie oblookać.

Co myślicie??? bardzo oczekuję na Wasze opinie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Sorry, watek trafił juz do prawidłowego tematu. Mozna usunąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Pzwmichal ; 15-01-2019 o 16:56
Pzwmichal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 17:15   #965
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,380
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Kabina super wygodna i funkcjonalna, lepsze widoczność, bardzo dobrze wyciszona. Podejrzewam ze jak sie tylko przesiądziesz na dłuższą jazdę próbna ze swojego, to nie będziesz chciał z niego wyjść.
Co do nowego silnika to już inni muszą sie wypowiedzieć użytkownicy, choć koledzy z forum/zwłaszcza/ związani z aso wychwalają go mocnoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja na ten temat mam inne zdanie, czytając o rożnych problemach z tymi silnikami o niskim przebiegu.
Nie wiesz w bajki o możliwości przedłużeniu gwarancji forda w tym roczniku , jak już to tylko okrojone ubezpieczenie.
Niby fajny silnik, dobrze sie zbiera i miej pali, nawet mam wrażenie że ciszej pracuje, jednak wole starszego 2,2 puma, którego inni przeklinają. A ile nowa jednostka wytrzyma... Na dzień dzisiejszy większość tych jednostek ma małe przebiegi, jedne jeżdżą po modyfikacjach serwisowych, inne borykają się od startu.
Szkoda że Ford traktuje po macoszemu użytkowników tych fajnych samochodów, którzy zostali testerami nowej jednostki napędowej

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 15-01-2019 o 17:20
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 17:26   #966
Pzwmichal
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Gozdnica
Model: Transit
Silnik: 2,4 TDCI 135KM
Rocznik: 2005
Postów: 49
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Dziękuje Tomasz, a możesz powiedzieć o ile wiesz jak z wytrzymałością ramy??
Da radę 2-3 tony??
Pzwmichal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 17:37   #967
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,380
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Obciążenie, o którym wspomniałeś nie zrobi żadnego wrażenia we wskazanym przez Ciebie modelu .
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2019, 13:38   #968
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

a najlepiej jakbyś miał 350HD czyli typową 470 z homologacją na 3,5t.
Różnią się ramą i uciągiem na haku, nawet miedzy zwykłą 350 z bliźniakami a 350HD
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2019, 16:57   #969
Pzwmichal
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Gozdnica
Model: Transit
Silnik: 2,4 TDCI 135KM
Rocznik: 2005
Postów: 49
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a najlepiej jakbyś miał 350HD czyli typową 470 z homologacją na 3,5t.
Różnią się ramą i uciągiem na haku, nawet miedzy zwykłą 350 z bliźniakami a 350HD
No ale ciężko o takiego u nas.
Dzisiaj dostałem ofertę na nówkę z salonu. 88 tys netto razem z nową zabudową skrzyniową co wydaje mi się ceną super. Rabat za poprzedni rocznik 31 tys zł. Brałbym od razu ale boję się o ten silnik, czy wożąc 3 tony na krótkich odcinkach 2-3 km nie rozpierniczę skrzyni, silnika, dpfa itp. Trasy walę bardzo rzadko
Takie auto po 4 latach leasingu miałoby u mnie max 70 tys km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam tez ofertę na Daily 3.0 ale kosztuje on 118 netto czyli 30 tys więcej.
Tym to można wozić 5 ton Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale znowu wraca sprawa krótkich odcinków. Auto u mnie ma ciężką pracę ale na miejscu. Chyba będzie lepiej poszukać jakiegoś używanego za 30 k i go tłuc... tylko już nie transita bo po 2 remontach 2,4 tdci mam dosyć. Nowego bym zaryzykował ale używki nigdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzwmichal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2019, 17:34   #970
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Zasadniczo chyba żaden współczesny diesel z euro 6.2 czyli adblue nie wytrzyma takiego palenia i gaszenia. Widziałem w serwisie Transita z przebiegiem nieco ponad 1000 km i odliczonymi prawie 400 razy uruchomienia silnika. Oczywiście zapchany filtr. Skoro auto ma taki tryb pracy, to może go po prostu nie gasić?


PS spotkałem chyba rekordzistę w kat. Transit: prawie 700 tyś przebiegu w 3 lata. Transit Van na międzynarodówce.

Ostatnio edytowane przez jaceks ; 18-01-2019 o 13:18
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.