Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2019, 23:26   #61
Tomo14
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 18-11-2018
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkV
Silnik: 2.0 TDCI 150 KM
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki H7, przedni reflektor

Właśnie jestem po samodzielnej wymianie żarówki.
Niestety nie wszystko przebiegło tak jak w prezentowanym filmie.
W 3:05 pan mocno pociąga za zderzak i wyskakuje on z zaczepów.
Ja próbowałem wielokrotnie i w końcu zderzak zaczął się wyginać - ewidentnie coś go trzymało - wróciłem do oglądania filmu i uznałem, że musi być w połowie tej długości skręcony.
Niestety żeby dostać się do niego pod spód trzeba poluzować nadkole, które jest dość sztywne.
Okazało się, że faktycznie zderzak jest skręcony z mocowaniem (taki profil z czarnego plastiku) - tam gdzie w 3:07 jest pośrodku ta płetwa z otworem.
Po okręceniu jej (klucz nasadowy 10) można już zrobić jak na filmie czyli szarpnięciem wyrwać zderzak z zatrzasków.

Tomo14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2019, 13:37   #62
chudini
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-02-2019
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2000 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki H7, przedni reflektor

Witam. Potrzebuje rady co do żarówek. Mam Mondeo mk 5 i spaliła mi się żarówka od świateł mijania czyli h7. Jakie są najlepsze h7 do mondeo i przy okazji wymienił bym również światła drogowe za jednym zamachem czyli h15. Bo coś te Fordoskie nie do końca mnie przekonują. Myślałem nad osram i h7 i h15,ale nie wiem czy sa najlepsze. I na koniec mam pytanie czy żarówki h15 czyli drogowe są również żarówkami do jazdy dziennej tak ? Dziękuje za pomoc. Więc nie wiem jak by wyglądały za dnia.
chudini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2019, 13:43   #63
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki H7, przedni reflektor

Najlepsze są najdroższe, czyli około stóweczki za parę. Ale w twoim aucie wymiana jest tak skopana, że może warto założyć najtrwalsze (zwykle są oznaczone czymś zielonym, eko lub long-life).

Cytat:
Napisał chudini Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I na koniec mam pytanie czy żarówki h15 czyli drogowe są również żarówkami do jazdy dziennej tak ?
Tak.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2019, 13:51   #64
chudini
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-02-2019
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2000 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki H7, przedni reflektor

Właśnie dlatego chcę wymienić wszystkie żarówki bo wiem jakie jest bagno i kombinowanie z wymianą ;-) To może i od razu bym w5w wymienił ;-) heh
Ale tak czy siak polecasz Osram ?
chudini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2019, 13:56   #65
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki H7, przedni reflektor

Czy osram czy philips to nieistotne, bo wydajność i długość działania bardzo się rożni wśród poszczególnych modeli. Wygon lenia i poczytaj byle jaki temat o żarówkach, na dowolnym forum samochodowym.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2019, 14:06   #66
chudini
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-02-2019
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2000 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki H7, przedni reflektor

Takie odpowiedzi właśnie najbardziej mnie bawią.Chyba nie masz co robisz ,że chce Ci się takie odpowiedzi pisać zamiast poradzić mądrą radą jeśli masz wiedzę. Jak bys chciał wiedzieć to czytam fora i przeglądam juz internet od tygodnia i ile forum tyle opini. Dlatego zgłosiłem się tutaj o rade bo chce sprawdzić wszystko. Więc zastanów się człowieku zanim coś napiszesz i ocenisz kogoś z góry...
chudini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2019, 14:35   #67
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki H7, przedni reflektor

Cytat:
Napisał chudini Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takie odpowiedzi właśnie najbardziej mnie bawią.Chyba nie masz co robisz ,że chce Ci się takie odpowiedzi pisać zamiast poradzić mądrą radą jeśli masz wiedzę. Jak bys chciał wiedzieć to czytam fora i przeglądam juz internet od tygodnia i ile forum tyle opini. Dlatego zgłosiłem się tutaj o rade bo chce sprawdzić wszystko. Więc zastanów się człowieku zanim coś napiszesz i ocenisz kogoś z góry...
Z Twojego pytania wynika, że nie jesteś zadowolony z aktualnych żarówek - zgaduje, że słabo świecą. Moja rada jest taka: czy OSRAM czy Phillips to nie ma znaczenia. Musisz się jedynie zdecydować, czy wolisz żarówki lepiej świecace ale o krótszej żywotności, czy jednak pozostaniesz przy tych standardowych, wprawdzie słabiej świecących, ale o większej żywotności - co w połączeniu z kwestią trudności wymiany żarówki w Mk5 ma swoje plusy. Jeśli wymiana żarówek i koszt Cię nie odstrasza - to bierz te najmocniej świecące. Wszystko jedno czy z firmy O. czy P. (może tez byc B) - to wszystko produkty zbliżonej i wysokiej klasy. Aha, żarówki te mocniejsze ( o krótszej żywotności) nie lubią wstrząsów oraz częstego wł/wył. - więc weź pod uwage po jakich drogach i w jaki sposób jeździsz podejmując decyzję.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 08-05-2019 o 14:39
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2019, 14:36   #68
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki H7, przedni reflektor

No i kolega wyżej napisał to samo co ja wcześniej. Chyba tez się musi nad sobą zastanowić...

@ chudini A jak napiszę, żebyś kupił żarówki hyperion ultraxxx megablast 210%, to takie od razu kupisz? No i było o tym iks razy, a ty chcesz kolejną hamerykę odkrywać.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 08-05-2019 o 14:38
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2019, 15:05   #69
chudini
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-02-2019
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2000 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki H7, przedni reflektor

Kolega wyżej to napisał konkretną odpowiedz,a nie jakieś pierdoły o wyganianiu lenia czy odkrywaniu jakiejś hameryki !!! Cokolwiek to jest... Dziękuje kann1 za pomoc i zwrócenie uwagi na ważne aspekty w ich eksplatacji. Pozdrawiam
chudini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2019, 15:12   #70
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki H7, przedni reflektor

Znalazłeś już choć jeden tutejszy temat o żarówkach?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.