Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2011, 15:03   #1
Piwosz666
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Olsztyn
Model: FUSION + GALAXY
Silnik: 1.4 TDCi + 1.9 130 km
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Gniazdo Aux - domontowanie

Witam serdecznie, mam fuzję przed fl. Interesuje mnie czy ktoś montował w tym aucie gniazdo aux do radia.

Piwosz666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2011, 16:06   #2
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Gniazdo Aux - domontowanie

Witaj,

To raczej zależy od posiadanego przez Ciebie radia - czy ma odpowiednie złącze sygnałowe. Podaj jego typ. Różnica, czy Fusion przed, czy po FL jest w tym konkretnym przypadku, moim skromnym zdaniem, żadna.
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2011, 07:29   #3
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Gniazdo Aux - domontowanie

Cytat:
Napisał Jitter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj,
[...]Różnica, czy Fusion przed, czy po FL jest w tym konkretnym przypadku, moim skromnym zdaniem, żadna.
Moim zdaniem grubo się mylisz

- Przed liftem było radio "żebrowane"
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i tu raczej nie podłaczysz AUX

- natomiast po lifcie masz inne radio

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli masz na radiu przycisk AUX, to da się dołożyć gniazdo AUX - było już o tym na forum

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 17:29   #4
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Gniazdo Aux - domontowanie

Cytat:
Napisał Jitter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"...To raczej zależy od posiadanego przez Ciebie radia - czy ma odpowiednie złącze sygnałowe..."
Napisałem, że to zależy od radia, bo równie dobrze autor wątku może mieć np. inne radio w rozmiarze 1DIN. Dlatego poprosiłem o uzupełnienie tych danych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Natomiast o braku różnicy w odniesieniu do wersji auta - fakt, nie wyraziłem się precyzyjnie. Miałem na myśli przewidziane przez producenta miejsce instalacji gniazda AUX, tj. w dolnej części konsoli środkowej, między zapalniczką, a dźwignią zmiany biegów.
__________________
Signature coming soon...

Ostatnio edytowane przez Jitter ; 16-06-2011 o 17:34
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 18:05   #5
conney
ford::average
 
Avatar conney
 
Zarejestrowany: 30-03-2008
Skąd: EL
Model: FUSION
Silnik: 1.4 TDCi [F6JA]
Rocznik: 2002
Postów: 146
Domyślnie Odp: Gniazdo Aux - domontowanie

No Arturek akurat niekoniecznie ma rację. Radia żebrowane też mogły mieć podłączony AUX.
Tutaj zdjęcia mojego starego 6006 w starym wątku na ten sam temat:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez conney ; 16-06-2011 o 23:46
conney jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 18:13   #6
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Gniazdo Aux - domontowanie

Dlatego...Panie Piwosz666, napisz Pan, co u Ciebie za sprzęt tkwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2011, 05:31   #7
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Gniazdo Aux - domontowanie

Cytat:
Napisał conney Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No Arturek akurat niekoniecznie ma rację. Radia żebrowane też mogły mieć podłączony AUX.
Tutaj zdjęcia mojego starego 6006 w starym wątku na ten sam temat:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A którym klawiszem przełączasz się na odbiór ze złacza AUX (pytam z ciekawości), bo w radiach obsługujących złacze AUX masz klawisz AUX?

Inna kwestia, że radio 6006 w Fieście / Fusionie to bardzo rzadki przypadek i podejrzewam, że użytkowników tego radia można policzyć na palcach jednej ręki drwala rencisty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przestudiowałem instrukcję radia i nie znalazłem informacji o włączaniu funkcji AUX w żadnym z radii: 2500, 3500, 4500, 6006
To że w radiu 6006 jest dodatkowe złącze nie znaczy że można podpiąć AUX
Jeśli twierdzisz, że można to podziel się swoją wiedzą i powiedz gdzie (pod które piny w radiu) podpiąć AUX - ew. jakieś linki

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 17-06-2011 o 10:34
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2011, 10:09   #8
dyra
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-12-2010
Skąd: 100lica
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Gniazdo Aux - domontowanie

jak masz radio 6000CD to zapoznaj się z moim tematem --> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zanim kupisz coś na allegro
dyra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2011, 14:46   #9
conney
ford::average
 
Avatar conney
 
Zarejestrowany: 30-03-2008
Skąd: EL
Model: FUSION
Silnik: 1.4 TDCi [F6JA]
Rocznik: 2002
Postów: 146
Domyślnie Odp: Gniazdo Aux - domontowanie

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A którym klawiszem przełączasz się na odbiór ze złacza AUX (pytam z ciekawości), bo w radiach obsługujących złacze AUX masz klawisz AUX?
Jeśli twierdzisz, że można to podziel się swoją wiedzą i powiedz gdzie (pod które piny w radiu) podpiąć AUX - ew. jakieś linki
A więc,
(choć nie dam sobie za to ręki uciąć bo od 2008 mam navi Blaupunkta zamiast fabrycznego radyjka, które nota bene nadal jest na sprzedaż Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) - po przytrzymaniu klawisza MENU (na środku pomiędzy klawiszami 3 i 4) przez dłuższą chwilę wchodziło się do drugiego menu, gdzie można było między innymi włączyć/wyłączyć AUX. Podłączenie gniazda zewnętrznego (numer części 1426121 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) następuje poprzez odpowiednie gniazdo z tyłu radia - zdjęcie w moim poście sprzed lat - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - gniazdo zaznaczone na czerwono.

Ale powtarzam to teoria, nie wiem jak praktyka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Conney
conney jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2011, 07:28   #10
artur.n
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-12-2010
Skąd: Częstochowa
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Gniazdo Aux - domontowanie

Witam, wszystkich być może ktoś miał taki problem jak ja. W moim Mondeo 2004 rok było oryginalnie zamontowane radio na kasety i działało na 100 % wej AUX (w schowku), w między czasie kupiłem sobie radio z CD 6000CD i wej AUX niestety nie działa, po przyciśnięciu na panelu AUX wyświetla komunikat NO CD DJ (chyba brak zmieniarki) Czy da się jakoś przeprogramować radio żeby załączało liniowe wej AUX ? Z góry dziękuje za info Pozdrawiam A.
artur.n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
aux , fusion



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.