Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2018, 20:10   #1
>lukasz<
 
Postów: n/a
Domyślnie Focus MK2 - zakup pierwszego auta

Cześć,
od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna pierwszego auta. Poszukuję auta "sprawdzonego" w boju, który okazał się "udaną", najmniej awaryjną wersją (np. Octavia 1 z silnikiem 1.9diesel lub focus mk2 1.6 100KM itp. - według rankingów). Dostępny budżet to 10tys (chociaż na początku wychodziłem z założenia, że im mnie tym lepiej). Mieszkam w mieście (wawa) ale samochodu używałbym na dłuższych trasach. Będzie to pierwszy samochód dlatego używał go będę bardziej do nauki jazdy (nabywaniu doświadczenia) niż do szarżowania. Czyli 130km/h mi wystarcza, i jako taki rozumiany komforty przy wyprzedzaniu (klima). Obecnie upatrzyłem Focusa MK2 1,6 gdyż najczęściej występuje w rankingach samochodów do 10tys., mało awaryjny, kompaktowy. Chciałem wydać na tyle mało by nie przejmować się otarciami, wgnieceniami, wyskakującą rdzą - samochód ma służyć i być eksploatowany do "zajechania" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. lub nabrania wprawy i zmiany na coś lepszego.
Propozycja: ford-focus-1-6-100km-klimatyzacja-jasna-tapicerka-zadbany-polski-salon-
VIN: WF05XXWPD55G33915
Słyszałem o: "żeby podwozie, nadkola sprawdzali..", "brak osłony silnika i wygłuszenie maski...", "Spalanie 1.6 100 -> 7-8 trasa 9-10 miasto"
Proszę was o pomoc. Co doradzacie, zostać przy tym modelu, nie analizować za długo i kupić wszystko co "wygląda", że jeszcze trochę pożyje czy rozejrzeć się za czymś innym?


Ostatnio edytowane przez >lukasz< ; 07-06-2018 o 20:32
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2018, 21:45   #2
dorsiu
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 150
Domyślnie Odp: Focus MK2 - zakup pierwszego auta

Jeśli masz zamiar jeździć na dłuższych trasach i mieć komfort wyprzedzania, to na pewno nie 1.6 100KM, o hałasie przy 130 km/h już nie wspominam. Najlepiej spróbuj się przejechać jakimś 1.6 100KM i oceń sam.
Albo najmocniejsza benzyna 2.0 albo jakiś diesel, rozumiem, że przy dieslu jest obawa o wysokie koszty napraw, ale koniec końców to może się okazać najlepszą opcją dla ciebie.
dorsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2018, 23:07   #3
gervee
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: Kraków
Model: FFII
Silnik: 1.6 benzyna (100KM)
Rocznik: 2005
Postów: 153
Domyślnie Odp: Focus MK2 - zakup pierwszego auta

Bardzo oszczędnie w trasie to ok. 6,5l/100km. Normalnie to ok. 7-7,5l/100km. W mieście pali więcej, w mieście zimową porą - w korkach - znacznie więcej.
Silnik nie jest problematyczny ale problematyczne mogą być rożnego rodzaju "pierdoły", które generują koszty (w innych samochodach jest to samo) - a to alternator przyjdzie Ci wymienić, a to przewód od wspomagania, a to sprzęgło, to klimę naprawić. No ale jak samochód ma 200 tys i ponad 12 lat to można się spodziewać takich rzeczy.

Mam od nowości (2005 r) FF MK2 1,6 benzyna 100 KM. Lubię ten samochód za to jak się nim jeździ (teraz znacznie gorzej niż na początku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
Osłony silnika nie ma - to fakt, ale można dołożyć (koszt niewielki).
Wygłuszenia pokrywy silnika nie ma - ja mam dołożoną.

Jeśli dasz 10 tys to pewnie będziesz musiał mieć w zanadrzu 2 tys. na najpilniejsze naprawy więc weź też to pod uwagę.

W tym ogłoszeniu, które podlinkowałeś samochód wygląda w porządku (ale zdjęcia nie oddają faktycznego stanu) - widać po tablicy, że spotkał się z jakąś przeszkodą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Trochę rdzy, czy otarcia, wgniecenia to nie koniec świata zwłaszcza, że i tak planujesz używać samochodu do nauki a to pewnie będzie wiązać się z "przygodami".

Na jedną, dwie osoby to ten samochód jest bardzo wygodny. W cztery osoby jedzie się też całkiem ok. W pięć osób już nie bardzo.

Swojego Focusa też będę pozbywał się za jakiś czas (podobnie jak właściciel samochodu z linkowanego przez Ciebie ogłoszenia), bo argument powiększającej się
rodziny przeważa nad miłością do samochodu a Focus ma tylko 5 miejsc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..


Moim zdaniem warto brać pod uwagę FFII.
__________________
Always look on the bright side of life ... Focus idzie na sprzedaż
gervee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2018, 18:35   #4
>lukasz<
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Focus MK2 - zakup pierwszego auta

Dzięki za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Diesel raczej odpada, bo z tego co mnie uświadomili za kwotę jaką mam do dyspozycji jest bardzo duża szansa, że kupie mocno wyeksploatowany (chyba że kupię z polecenia, zadbany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Co do dodatkowych kosztów, jak najbardziej jestem świadomy, doskonale zdaję sobie sprawę, że pewne części się zużywają i powinny zostać wymieniane (to normalne). Jedynie zależy mi na tym żeby najważniejsze elementy były w dobry stanie jak np. silnik (nie wiem co tu jeszcze ) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jak to mówią, samochód to skarbonka. Jeżeli chodzi o "przygody" to też się tego spodziewam, nie przeszkadza mi to bo za tą kwotę jestem w stanie to zdzierżyć.
Czy do 10tys można kupić fieste 2 w dobrym stanie, czy należałoby zwiększyć budżet albo zainteresować się czymś innym?
Jak ten silnik współpracuje z LPG? Na jednym z rankingów wyczytałem, że 1.6 nie nadaje się do lpg.
Mam jeszcze jedną prośbę, czy mógłby ktoś sprawdzić numer VIN.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2018, 21:49   #5
gervee
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: Kraków
Model: FFII
Silnik: 1.6 benzyna (100KM)
Rocznik: 2005
Postów: 153
Domyślnie Odp: Focus MK2 - zakup pierwszego auta

Podobno nie lubi LPG ale to podobno. W Łańcucie spotkałem taksówkarza, który miał założony gaz. 60 tys. km na gazie zrobił i nie narzekał a zapytałem go prosto na ulicy bo zobaczyłem wlew na zderzaku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
__________________
Always look on the bright side of life ... Focus idzie na sprzedaż
gervee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2018, 21:58   #6
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Focus MK2 - zakup pierwszego auta

Cytat:
Napisał dorsiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Albo najmocniejsza benzyna 2.0 albo jakiś diesel.
A co duratec 2.0 zmieni w kwestii hałasu w porównaniu do 1.6? Nic.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2018, 06:33   #7
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Focus MK2 - zakup pierwszego auta

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co duratec 2.0 zmieni w kwestii hałasu w porównaniu do 1.6? Nic.
Ja sobie w 2.0 sam poprawiłem hałas autostradowy. Założyłem skrzynie 6 biegową i mam taki efekt że przy 135km/h mam tylko 3000obr zamiast 3800.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20180610_135853.jpg (90.3 KB, 28 wyświetleń)
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2018, 06:50   #8
dorsiu
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 150
Domyślnie Re: Odp: Focus MK2 - zakup pierwszego auta

2.0 nic nie zmieni względem 1.6 w kwestii hałasu, ale jak już ktoś zakłada jazdę w dłuższych trasach i chce mieć komfort wyprzedzania, to rozumiem, że różnica między 1.6 (100KM) a 2.0 (145KM) istnieje i jest znacząca. Oczywiście, jako że to wolnossaki, to oba i tak trzeba kręcić wysoko.
dorsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2018, 13:48   #9
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Focus MK2 - zakup pierwszego auta

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja sobie w 2.0 sam poprawiłem hałas autostradowy. Założyłem skrzynie 6 biegową i mam taki efekt że przy 135km/h mam tylko 3000obr zamiast 3800.
To jedyna metoda na te durateki. A tempomat działa normalnie?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2018, 15:47   #10
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Focus MK2 - zakup pierwszego auta

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jedyna metoda na te durateki. A tempomat działa normalnie?
No niestety na 6 biegu nie działa i na razie nikt tego nie może ogarnąć jak pytam
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.