Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-07-2020, 11:42   #1
Hans1974
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 14-07-2020
Skąd: Siemianowice
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Skrzynia automatyczna powershift utrata biegów 2 i 4

Witam
Od września 2019r jestem posiadaczem forda mondeo mk4 2010r po lifcie 2.0 tdci 163 km.początek marca nagle znikąd zniknął mi bieg 4 po konsultacji mechanicznej zasugerowano mi wymianę oleju w skrzyni biegów i przejechanie ok.2-3 tysięcy km. że może to pomoże. Samochód jeździł coraz lepiej raz 4 wskakiwała a raz wskakiwała na 5 bieg pomijając 4. trzy dni temu naraz po zjechaniu z dłuższej trasy zniknął bieg 2.(w sumie skrzynia przejechała 3600km) moje pytanie czy ktoś spotkał się z takim problemem? czy to wina skrzyni czy może sprzęgła?

Hans1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2020, 11:59   #2
bobik2110
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2013
Skąd: Człuchów
Model: Ford Galaxy MK3
Silnik: 2.0 tdci 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 133
Domyślnie Odp: Skrzynia automatyczna powershift utrata biegów 2 i 4

Cytat:
Napisał Hans1974 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Od września 2019r jestem posiadaczem forda mondeo mk4 2010r po lifcie 2.0 tdci 163 km.początek marca nagle znikąd zniknął mi bieg 4 po konsultacji mechanicznej zasugerowano mi wymianę oleju w skrzyni biegów i przejechanie ok.2-3 tysięcy km. że może to pomoże. Samochód jeździł coraz lepiej raz 4 wskakiwała a raz wskakiwała na 5 bieg pomijając 4. trzy dni temu naraz po zjechaniu z dłuższej trasy zniknął bieg 2.(w sumie skrzynia przejechała 3600km) moje pytanie czy ktoś spotkał się z takim problemem? czy to wina skrzyni czy może sprzęgła?
Po wymianie zrobili ci kalibrację skrzyni biegów?

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
bobik2110 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2020, 23:31   #3
Dudi_81
ford::advanced
 
Avatar Dudi_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-07-2015
Skąd: Nadolice Wielkie
Model: Audi Q5 Quattro
Silnik: 2.0 TFSI 320KM
Rocznik: 2018
Postów: 274
Domyślnie Odp: Skrzynia automatyczna powershift utrata biegów 2 i 4

Cytat:
Napisał bobik2110 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wymianie zrobili ci kalibrację skrzyni biegów
Nie jest wymagana ani zalecana kalibracja po wymianie oleju, a jeśli już są jakieś problemy to tym bardziej jej nie rób.

Cytat:
Napisał Hans1974 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy to wina skrzyni czy może sprzęgła?
Sprzęgło jest wewnątrz skrzyni, więc i tak trzeba ją wyjmować.

Biegi potrafi gubić przy za niskim poziomie oleju, ale jeśli miałeś wymieniany to raczej masz odpowiedni.
Więc problem może być w mechatronice, a jeśli jest zabrudzona to pewnie przez opiłkujące tłumiki drgań. Niechce straszyć ale może być kapitalka.

W dziale [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]" znajdziesz dużo.

Miałeś już odczytywane błędy, może to coś naprowadzi.

A i poproś o przeniesienie do tego działu od skrzyń, może prędzej znajdziesz pomoc
__________________
Dudi_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.