Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2019, 11:59   #41
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Kod na słupku drzwi kierowcy

Cytat:
Napisał sylwekce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...po wymianie kokpitu mam nieaktywne pole dotykowe do wpisywania kodu dostępu ...
Nie wiem czy się Krzysztofie @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zgodzisz, ale moim zdaniem wygląda, że "mechanik" wymienił deskę wraz z wiązką. Wiząki europejskie nie mają podłączenia do drzwi kierowcy sygnałów do klawiatury na słupku.
Tak więc przed rozbieraniem tapicerki drzwi, najpierw wziąłbym mechanika na poważną rozmowę, co i jak było zrobione...

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 12:33   #42
sylwekce
ford::amateur
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 25-05-2012
Skąd: Siedlce
Model: Było Galaxy 1,9 AUY, jest ESCAPE 2,0 EB
Silnik: 2,0 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kod na słupku drzwi kierowcy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... wygląda, że "mechanik" wymienił deskę wraz z wiązką.
Dzięki za zainteresowanie, jednak operacja zmiany deski przeprowadzona była u mnie na podwórku dwuetapowo: demontaż deski potem autko pojechało do lakiernika i po malowaniu nastąpił ponowny montaż kokpitu.

Co prawda nie było mnie cały czas przy pracy mechanika, ale nie zauważyłem, żeby przyjechał z nową wiązką.
Deskę i poduszki osobiście kupowałem w Białystoku zdemontowaną z Escape. Poduszki powietrzne zastosowane w wersji USA są dwunabojowe i takie są zamontowane.
Drzwi/boczek kierowcy nie były demontowane.
Demontowane jednak były drzwi pasażera u lakiernika (malowane razem z przednim błotnikiem).
Dodam, że inne systemy związane z drzwiami (keyless entry, central lock, cross-traffic w lusterkach, oświetlenie klamek i przycisków) działają poprawnie. W aucie jest system bezkluczykowy.
sylwekce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 13:14   #43
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Kod na słupku drzwi kierowcy

Cytat:
Napisał sylwekce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Drzwi/boczek kierowcy nie były demontowane.
...
Bezpiecznik od klawiatury to F48 w skrzynce w komorze silnika. Proszę sprawdzić jeszcze raz.
Alternatywnie, może masa od klawiatury się kolegom przy wymianie deski gdzieś "podziała"? Masa jest na pinie 11 z złączce B w przejściu pomiędzy drzwiami kierowcy a nadwoziem. To zasilanie jest na pinie 9 w tej samej złączce.
Trzeba pomierzyć.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2019, 20:52   #44
kzmuda1
FCP member
 
Avatar kzmuda1
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-12-2012
Skąd: Nowa Dęba
Model: wszytkie fordy 2,7 lubie , Mach-e podstawa
Silnik: TDCI PB , obecnie 2.0 ecobost 243
Rocznik: 2020-----2023>>>>>
Postów: 430
Domyślnie Odp: Kod na słupku drzwi kierowcy

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz rację nie pomyślałem logicznie. Tak.jak Tadeusz pisze.bezpiecznik keypada, a.jak.nie to miernik etc,
__________________
DO KOŃCA ŻYCIA NA EMERYTURZE.. Ale jak mi się chce.. to pomogę .
kzmuda1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2019, 08:02   #45
sylwekce
ford::amateur
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 25-05-2012
Skąd: Siedlce
Model: Było Galaxy 1,9 AUY, jest ESCAPE 2,0 EB
Silnik: 2,0 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kod na słupku drzwi kierowcy

Dziękuję za podpowiedzi. Wieczorem to sobie pomierzę.
sylwekce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2019, 11:56   #46
sylwekce
ford::amateur
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 25-05-2012
Skąd: Siedlce
Model: Było Galaxy 1,9 AUY, jest ESCAPE 2,0 EB
Silnik: 2,0 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kod na słupku drzwi kierowcy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bezpiecznik od klawiatury to F48 w skrzynce w komorze silnika.
Sprawa się wyjaśniła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj wieczorem wziąłem multimetr w garść i poszdłem do garażu mierzyć instalację w złączu B. Jednak zanim rozłączyłem wiązkę w słupku to zajrzałem do skrzynki, żeby sprawdzić konkretnie bezpiecznik F48 (wcześniej sprawdziłem wszystkie, bo nie wiedziałem, który jest od klawiatury słupka drzwi) i okazało się, że w porcie F48 bezpiecznika nie ma wogóle. Zarówno mechanik, jak i lakiernik nie przyznają się do wyjęcia tego zabezpieczenia.

Jak widać, przyczyna była banalna. Wszystkim bardzo dziękuję za podpowiedzi.
sylwekce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2019, 17:53   #47
grzymala100
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-02-2017
Skąd: Łomza
Model: fusion USA, ESCAPE, Cherokee, RAM 1500
Silnik: 2,5-2,0-3,2-5,7
Rocznik: 2014-2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: szyfr kodowy na drzwiach auta z USA

Cytat:
Napisał APeZet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mike_misza czy to jest Twoje pierwsze auto zza oceanu? Brak blokady jest tal samo normalny jak brak tylnych świateł przeciwmgielnych, radio z nieparzystymi częstotliwościami, przycisk PANIC na kluczyku i wiele innych. Poczytaj forum zanim o cokolwiek zapytasz bo temat ESCAPE'a wałkowany wiele razy ale odpowiedzi nie zawsze znajdziesz bo jest to auto niszowe i mimo wyglądu znacznie różniące się od Kugi. Nawet forumowi znawcy nie znają odpowiedzi na wiele pytań dotyczących ESCAPE'a Up 2013.
Powyższe nie jest prawdą, a jedynie domysłem prawdopodobnie spowodowanym niewiedzą, mam Escape 2015 r i wszystkie części jakie kupowałem pochodzą od kugi, zawieszenie, błotnik, łącznik stabilizatora, zderzak, chłodnica, lampy dosłownie wszystko poza napisem na tylnej klapie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., radio trzeba przeprogramować dokupić lampę przeciwmgielną i śmigać o dziwo escape z USA nawet tylne lampy ma przystosowane do EU.
Ale wracając do tematu, wzorem fusiona podejrzewam że kod można odczytać na wyświetlaczu o ile posiada się obydwa kluczyki, gdzieś widziałem filmik i według niego odnalazłem kod w fusionie bo na BCM nic nie było. To chyba ten film był, sprawdzę czy w escape to zadziała. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez grzymala100 ; 25-01-2019 o 18:07
grzymala100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2019, 18:29   #48
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: szyfr kodowy na drzwiach auta z USA

Cytat:
Napisał grzymala100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...podejrzewam ...[/URL]
Nie warto pisać jak się NIE WIE tylko PODEJRZEWA. Wtedy najpierw SPRAWDZAMY a potem piszemy.
Fusion to Fusion a nie ESCAPE.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2019, 13:39   #49
grzymala100
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-02-2017
Skąd: Łomza
Model: fusion USA, ESCAPE, Cherokee, RAM 1500
Silnik: 2,5-2,0-3,2-5,7
Rocznik: 2014-2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: szyfr kodowy na drzwiach auta z USA

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie warto pisać jak się NIE WIE tylko PODEJRZEWA. Wtedy najpierw SPRAWDZAMY a potem piszemy.
Fusion to Fusion a nie ESCAPE.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie że warto, jak pisałem sprawdziłem metoda z fusiona w escape nie działa lub wymaga innej kombinacji szkoda bo jest bardzo wygodna, odczytałem kod z tablicy bezpiecznikowej pod schowkiem, konieczny był demontaż schowka, w tym celu trzeba też zdjąć plastikowy boczek inaczej można schowek pocharatać.
grzymala100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2019, 19:39   #50
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: szyfr kodowy na drzwiach auta z USA

Ale po co było demontować schowek??? Jak kolega ESCAP - 4 posty wyżej napisał (zresztą nie tylko on) wystarczy wczołgać się pod schowek z telefonem i pstrykać zdjęcia skrzynce bezpieczników albo nagrywać ją i kod się ma jak na dłoni
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kuga



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.