Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2016, 21:54   #21
Norbierto
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wybór pomiedzy 1.6/105KM a 1.6/125KM

Witajcie,
Odzywam się, bo jestem od niedawna użytkownikiem nowej Foki kombi z silnikiem 1,6 w wersji 105 KM. Samochód zastąpił wysłużoną 11-letnią foczkę z Zetekiem 1,6 100KM (2004r.). Co prawda nie mam jeszcze wielu kilometrów na liczniku, ale mogę coś na ten temat już powiedzieć. Po pierwsze wybierałem ten samochód kierując się dwiema rzeczami: bardzo dobrym doświadczeniem z użytkowania 2 Focusów Mk1 oraz ekonomią. Wolę mieć niższy i bardziej goły model niż wypasione auto ściągane z Zachodu, a w rzeczywistości albo wyeksploatowane albo spawane z trzech innych (na takie w przeszłości trafiałem i mam dość). Na zakup wersji Titanium z dotykowym ekranem szkoda mi zwyczajnie kasy. Ecoboostów na razie się boję - niechaj odważniejsi ode mnie sprawdzą co to warte w dłuższym okresie.
Przechodząc do sedna. Wedle dokumentacji samochód ma być delikatnie słabszy jeśli chodzi o osiągi od moich Mk1 100KM, najprawdopodobniej ze względu na relację mocy silnika do masy pojazdu. Pierwsze wrażenia po wyjechaniu z salonu to potwierdzają. Silnik jednak rośnie w oczach już po około 200-300 km. Coraz słabiej czuć też zapach docierających się części po skończonej jeździe, co się z odczuciem wiąże. Obecnie - po przejechaniu około 800 km jest naprawdę OK (a liczę, że będzie jeszcze lepiej). Mam odczucie, że w pewnym zakresie prędkości samochód zachowuje się dużo fajniej niż stara Foka. To wiąże się najprawdopodobniej z zastosowania zmiennej fazy rozrządu - silnik jest wyraźnie silniejszy na niskich obrotach (o ile pamiętam około 1,8-2,5 tys). Zobaczymy jak będzie się zachowywał po przejechaniu 2k km i więcej. Jak na razie nie wkręcałem go powyżej 4 tys. obrotów z oczywistych powodów. Ale później też nie będę z tym przesadzał.
Generalnie nie dramatyzowałbym ze słabością tego silnika, nawet przy budzie kombi. Wersja 125-konna jest pewnie nieco lepsza. Oczywiście jak ktoś potrzebuje większej mocy jest cała gama innych produktów - Kolega odebrał ostatnio nowe A6 z silnikiem 230-konnym i bardzo sobie chwali :)
Jeśli chodzi o spalanie na razie w mroźnie dni komputer wskazuje 8,6-8,7 po mieście. Wypad do Mińska Mazowieckiego obniżył spalanie do 8,3. Tu z pewnością nastąpią jeszcze duże zmiany.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2017, 18:54   #22
lukiszyszka
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wybór pomiedzy 1.6/105KM a 1.6/125KM

Witajcie,
Przymierzam się do zakupu CMaxa z silnikiem 1.6 105 KM. Interesuje mnie ogólnie współpraca tych silników, łącznie z 2.0 145 KM z instalacją gazową. Pytam, bo przychodzę z innej marki aut, a o Fordach za dużo nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2018, 22:44   #23
Marcin125p
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-05-2017
Skąd: Żukowo
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 Ti-VCT 105
Rocznik: 2018
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wybór pomiedzy 1.6/105KM a 1.6/125KM

A ktoś wie, czym technicznie te silniki (105 i 125KM) się różnią?
__________________
Żeby życie miało smaczek, raz maluszek, raz kanciaczek
Marcin125p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.