Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2008, 19:34   #11
guguś
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2007
Skąd: Szczecin
Postów: 54
Domyślnie Re: Opinie na temat Transita po 2000 roku. Co o nich sądzicie

Poznasz po pompie wtryskowej.Zrobiłem swojim około 9000 km ( kupując miał150tys km) wymieniłem kompletne sprzęgło odrazu po kupnie paliwo tankuje na jednej stacji .Mam długi rostaw osi dwa rzędy siedzeń silnik 2.0tdci 125/3000

guguś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2008, 19:47   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Re: Opinie na temat Transita po 2000 roku. Co o nich sądzicie

Poproś sprzedającego o Brief, tam jest wszystko i jeszcze więcej.
Zaskoczony jestem że kupujesz taką kolumbrynę, bo myślałem że potrzebujesz osobówkę 8 - 9 osob. W najmniejszym Transicie z przednim napędem masz komfort prawie jak w osobowym aucie, a tu myślę że ladowność będzie większa, ciężki, tylny most - dupa mu będzie skakała szczególnie na pusto. Będziesz miał nowego Transita o komforcie starego.
Chyba że się mylę i takiego potrzebujesz.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2008, 20:52   #13
Marifex
ford::average
 
Avatar Marifex
 
Zarejestrowany: 23-12-2006
Skąd: Częstochowa
Model: T300
Silnik: 2.0 TDDI 86KM
Rocznik: 2001
Postów: 146
Domyślnie Re: Opinie na temat Transita po 2000 roku. Co o nich sądzicie

Auto było kupione w polsce w salonie awięc brief odpada. Jedyna nadzieja w tym ze w dowodzie dobrze wpisali moc

Jesli chodzi o samo auto. Potrzebuje samochód do wszystkiego, na co dzień wożę prasę, przewóz osób to bardziej okazjonalnie.
Niby takiego dużego nie potrzebuje ale sądze ze lepiej miec większe auto które moze byc wykorzystane do wszystkiego, osobiście wolałbym 1xraz podwyższony ale cóż, na takiego można zawsze poszukać jeszcze dodatkowego zajęcia.
A jesli chodzi o komfort hmmm elektryczne lusterka, ABS, ASR, podgrzewany fotel kierowcy, radio CD u mnie w starym fordzie nawet wspomagania nie ma :fcp4 .
Oczywiście nie napalam się bo auto jest dziwnie tanie; niby drugi wlasiciel od pół roku (dosyć krótko) a ks. serwisowej nie ma na blacie 140 tys km :fcp13 ponoc.
__________________
Marifex
Marifex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2008, 21:13   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Re: Opinie na temat Transita po 2000 roku. Co o nich sądzicie

Mój jest tourneo, najmniejszy, ostatni rząd siedzeń składany, obydwa rzędy wyjmowane. Niby elegancki busik, a składam siedzenie i widłakiem wsadzam paletę papieru 400 kg (drzwi są dwuskrzydłowe).
Jeżdżę Transitami od 1988, tym modelem jestem po prostu urzeczony właśnie ze względu na komfort i przyjemność z jazdy.
Weź też pod uwagę zwiększone zużycie paliwa myślę, że 0,5 do 1 l więcej. Mój na trasie gdy nie przekraczam 110 nie pali więcej niż 7 l.
Szukałem samochodu intensywnie 4 miesiące. Nie napalaj się, pamiętaj- nie ma okazji.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2008, 14:55   #15
Marifex
ford::average
 
Avatar Marifex
 
Zarejestrowany: 23-12-2006
Skąd: Częstochowa
Model: T300
Silnik: 2.0 TDDI 86KM
Rocznik: 2001
Postów: 146
Domyślnie Re: Opinie na temat Transita po 2000 roku. Co o nich sądzicie

Zobacze moze jutro pojade to obejrzec.

Niestety licze sie z tym ze podwyższony bedzie palił wiecej (jak tylko do 1l to do przeżycia), nie napalam sie i nie chce sie tez w koszty jakies wpusic, osobiscie rozgladam sie za modelem z roku 1998-2000 1xpodwyzszony i ewentualnie przedluzony 9 osobowy ale nic nie ma rozsadnego.
A jak już jest to cena prawie 20 tys zł, za tyle to nie wiele dokladajac mozna kupic już Mk3.
__________________
Marifex
Marifex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2008, 12:25   #16
Marifex
ford::average
 
Avatar Marifex
 
Zarejestrowany: 23-12-2006
Skąd: Częstochowa
Model: T300
Silnik: 2.0 TDDI 86KM
Rocznik: 2001
Postów: 146
Domyślnie Re: Opinie na temat Transita po 2000 roku. Co o nich sądzicie

Auto zostało kupione

Jednak cos innego niz pisałem. Jest to transit 2001 rok T300 1x podwyższony 9 osobowy BUS 2.0 TDDI niestety tylko 85KM za dobre pieniądze myśle.

Mam jednak kilka rzeczy które musze przy nim zrobic w związku z tym będe miał do kolegów znających temat kilka pytań.

Przede wszystkim auto nie wchodzi na obroty 2800 do 3000 tys obr i koniec, nie rozwija płynnie mocy. Poprzedni właściciel mieszał z przewodami od podciśnienia, jest teoria że zle są podpięte i łapie jakby tryb awaryjny. Czy ktoś może ma schemat jak one powinny być prawidłowo podpiete wdzięczny bym był też za zdjęcie prawidlowo podpietych przewodów, jak tylko bedzie chwila zrobie fotki u siebie, bardzo ciezko chodzi dzwigienka od turbo (tak ma byc)? Chyba ze widzicie jakies inny problem, bede wdzieczny za rady.
Druga rzecz cos mi sie nie podoba palenie ma bardzo niskie obroty po odpalniu okolo 700 obr/min nie ma w nich jakiegos "ssania automatycznego"?
I jak można dokonać samodzilnie diagnostyki, trzeba kupic interfejs to napewno tylko jaki ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] na allegro jest cos takiego ale strasznie drogie i w tddi nie do wykorzystania funkce) do tego jakiego uzyc oprogramowania (swieci mi abs, tez to chcialem spr)
A teraz podstawowa rzecz ten silnik nie ma intercoolera nie widze tez przepływomierza, awiec jest to wsumie tylko TD, rozumiem ze pompa jest sterowana elektronicznie?

Bede wdzieczny za rady
__________________
Marifex
Marifex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.