Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2008, 19:57   #1
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie [Mk3] i dołączyłem do szczęsliwych posiadaczy kombi TDDI :)

:fcp1
stało się...
po 3 latach niemal bezawaryjnego uzytkowania mojego poczciwego czerwonego czmychacza dołaczyłem do posiadaczy mk3 combi TDDI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

na poczatku muszę wskazac winnychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1-karex-bo mnie na TDDI namówił--długo zastanawiałem sie w ogole jaka marke kupić-była opcja mazdy, vw passata,renault laguny,toyoty avensia,ale ostatecznie to własnie Karol namówił mnie na forda mondeo TDDI-->i dobrez zrobiłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.-dziękuje Karol!!!!

no i w ogole tam ze mna pojechał!!!!!!

(dziękuję juz!!!! ,a nie jak mowiłes bedziesz dziekowła za poł rokuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

2-jankopolo i jego pracownik!-bo janko pozwolił mi skorzystas z ich stacji w Gliwicach Adres: Gliwice ul. Pszczyńska 306.

Pszczyńska 306 tel. 032 3324930 w.131

w wolna sobotę,a jego na prawde kompetentny pracownik tam mi tego mondka "przeleciał"ze chyba nie było punktu ,podzespołu czy czesci za która by sie nie wziął-ze 3h tam bylismy ale opłaciło się bo:

--->autko w super stanie!!!,na kompie zero błedów ,zawieszenie nawet nie stuknie--->jednym słowem wypasikGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

więc mam nadzieje pare latek sie nim pocieszycGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


ale jak to nowy uzytkownik mam kilka pytań,bo w ogole nie znam mozliwości tego modelu,a zwłaszcza dieslaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jednego juz tylkodoświadczyłem---jego elastycznosci i na prawde dobrego przyspieszeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

więc teraz pozwolę sobie zadac kilka pytań:

-poprzedni własciel (niezbyt zainterseownay motoryzacja...ze wszytskim jezdził do serwisu lub warsztatu i tam wszytsko zlecła robic dla tego na szereg pytań odpowiadał...nie wiem..jechał kazałem robili ale co jes..nie wiem...)jezdizł na oleju połsyntetycznym org forda-tyle zapamiętał,tylko...nie wie jaki to:na co stawiacie?i czy taki olej jest"zdrowy"dla turbiny??bo z tego co słyszałem od kolegi który połzycia jezdzi dieslami VW -do diesla jest najlepszy olej syntetyczny, duzo zdrowszy dla turbiny.

-była wymieniona w tym aucie pompa wody ,bo ponoc jednego dnia auto zaczeło sie grzac szybko bardzo temu włascicielowi --->ale nie przegrzało,tylko rosła tem-i zahoilowłą go do mechanika i wymienili.9teraz silnik sie nie grzeje-wskazówka od temp stoi na srodku skali,a podczas diagnozy na stacji ten mechanik mowił ze auto nie mogło byc przegrzane bo by były teraz jakies błedy spalania stukowego na kopie i nie chodizł by tak równiutko jak chodzi), mam tylko taki"dziwny objaw" podczas jazdy,manewrowania po parkigu zwłaszcza jak parkuję na kilka razy na moim miejscu, załacza mi sie na kilka sekun jakis dziwny wiatrak-->temp nie rośnie-stoi jak stła na połowie a wiatrak ze dwa razy sie załaczy i przestaje-az wiadc jak stoje na luzie i mam właczone światła ze az przygasają delikatnie w momencie jak ten wiatrak sie włącza(az mi sie wydawało ze zegary tzn te cyferki od kompa i przebiegu tez potrafia mrugnąć" -czy macie tez tak?

bo z tego co karex mi rozkodował VIN znaleźlismy ze to auto ma takie cos:
"z podgrzew.wspomag.elektronicznie" co to jest,do czego służy i czy to jakies tam podgrzewanie moeze sie zgarzewa podczas manewrowania i ten wiatrak własnie to coś chłodzi?
opony mam 205/55/16-więc szerokawe myslę to może to wspomaganie sie na nich męczy?

-kolejne pytanie-wydaję mi się ze jest juz słaba bateria w pilocie-czy po wymianie jej musze kodowac kluczy czy jakies takie cos,czy po prostu wymienię i wszytsko bedzie tak jak jest?

-kolejne jak zakodować(bo ponoć to auto ma takie cos) zeby domykał szyby sam po zamknięciu-czy to lezy w gestii samego zamka czy alarmu?

- chyba przedostanie pytanie czy to normalne ze jesli mam climatronic ustawiony np na 27stp i zmniejsze na 21-22 to potrzeba dłuzszej chwili zeby on "zakumał" ta zmainę i zszedł z temperaturą?
bo jak zmnijsze temp i wcisnę auto to szybciej -niemal od razu wieje chłodniejszym powietrzem,ale bez auto długawo jakoś...

w ogolę to czy moge uzywac cały czas tego "auto"?bo nawet klima na "auto" szybciej schładza i do nizzszej tmp-na teście do 8-9 stp,a bez auto to mniej niz do 14-15 nie chciało nam zejść-az sie mechanik zaczął zastanawiac na tej diagnostyce czy cos n ie jest zlez ta klimą bo bez auto wyłaczła sie sama po ajkims czasie pracy jak by za młąo czynnika miała,ale potem(bo do tej pozy silnik był właczony na tym tescie i chodizł na wolnych obrotach)jak karex dodał mu trochę gazu zeby obroty wzrosły to i bez tego auto schłodziła do tych 8-9 stp --->tylko czemu ta spręzarka sie wyłaczała co jakiś czas?własciceil mowił ze latem w 2007 roku nabijał klimę...czyli czynnik powinien być...

aaa czy można jakos tak ustawic ten climatronic zeby na szybe leciał zwykłe powietrze?czy zawsze bedzie sie klima załaczała?

i w ogole napiszcie z czego lepeij w tym climatronicu korzystac-normalnie stopnie ustawiac i nawiew czy ta opcje "auto"(b o "auto" nie załącza samo klimy prawda?dopiero jak a/c wcisne i auto?,bo nie wiem czy tego "auto" tam mogę w kołko uzywac czy to cos skzodiz czy jak?
w ogole to jak to "auto"działa? ustawiam np 24 stp i naweiw na 3 kreski i jak w aucie bedzie 20stopni to on podgrzeje do 24 i wyłaczy sie sami bedzie sie co jakis czas właczał,i odwrotnie jak bedzie 28 a chce 24 to on sam schłodzi do tych stopni,a potem sie wyłączy?prosze o pomoc bo albo sobie z tym nie radze,albo bez tego auto on dłuzej ustawia ta tem i jak zrobie z 25 na 19 to jeszcze dosc długo dmucha cieplejszym niz 19 stopni,albo mam cos "nadpsute"

-i chyba poki co ostatnia sprawa która mi sie na raze nasuwa-jak uchronic tylne poduszki zawieszenia przed zniszczenie?wiem ze one lubią sie oberwac ,wyrwać bo czytałem jzu o tym w wilu gazetach motoryzacyjnych,ale nigdzie nie pisali co zrobic zeby je jak najdłuzej ocalic(ja poki co mam zdroweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale czy one sie obywaja tak same z siebie,czy najpierw musza zrobić sie gdzies luzy i jak ich nie usune-jakies silenbloki itd- to wtedy dopier leca te poduszki czy jak?

dziękuję i pozdrawiam,niedługo wkleje nowa fotke do avatoraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

p.s kurcze teraz wiem co mieliscie na mysli mowiąc o elastycznosci i osiagach diesla...chyab juz zostanę dieslowcemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2008, 20:01   #2
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie Re: i ja dołączyłem do szczęsliwych posiadaczy mk3 combi TDDI :)

p.s czy jezlei po rozkodowaniu VINu wyszło ze auto ma "z Przeciwobrot.Systemem Trakc." a guzika do wyłaczenia trakcji ,koło otwierania bagaznika nie ma ,tzn ze auito ma ta kontrole czy nie?|czy był takie "bez wyłaczania"???jak to sprawdzic bez sniegu?
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2008, 20:14   #3
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Re: i ja dołączyłem do szczęsliwych posiadaczy mk3 combi TDDI :)

adi, gratuluje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2008, 20:33   #4
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie Re: i ja dołączyłem do szczęsliwych posiadaczy mk3 combi TDDI :)

dzięki, a znasz moze choć czesc odpowiedzi na moje pytania?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2008, 21:08   #5
Klimek
ford::advanced
 
Avatar Klimek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Słupsk
Model: mk3
Silnik: 2.0 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 391
Domyślnie Re: i ja dołączyłem do szczęsliwych posiadaczy mk3 combi TDDI :)

Cytat:
-kolejne jak zakodować(bo ponoć to auto ma takie cos) zeby domykał szyby sam po zamknięciu-czy to lezy w gestii samego zamka czy alarmu?
klikasz raz i drugi raz trzymasz 3 sekundy. Otwiera: trzymasz drugi raz 4 sekundy.

Proponuje poszuka cna forum. Sa odpowiedzi a czytanie taaaaakich postow bedzie ciezkie.
Klimek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2008, 21:24   #6
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Re: i ja dołączyłem do szczęsliwych posiadaczy mk3 combi TDDI :)

na poczatku.. gratki i witam w klubie tddi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ,
co do kliemy, to ja od wioesny do jesnien 21.5 auto, na zime 21.5 ale tylko nawiew. Dzieki temu szybki nie aruja, nie przykrego zapaszku, no i zawsze na wiosne i jesien do wymiany filtr kabinowy i raz na2 latka przeglad klimy. ( to nie zaleznie od autka)
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2008, 21:57   #7
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie Re: i ja dołączyłem do szczęsliwych posiadaczy mk3 combi TDDI :)

no poszukam poszukam z tym kodowaniem domykania szyb-ale to takie "dodatkowe"pytanie było,wazniejsze sa dla mnie pozostałe odpowiedziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

"co do kliemy, to ja od wioesny do jesnien 21.5 auto, na zime 21.5 ale tylko
nawiew. Dzieki temu szybki nie aruja, nie przykrego zapaszku, no i zawsze na wiosne i jesien do wymiany filtr kabinowy i raz na2 latka przeglad klimy. ( to nie zaleznie od autka) "

kuzek dzieki, co do twojej odop to nie kumam cusikGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.iszesz na ",ale auto nie równa sie właczona klima przeciez nie?
moze byc auto-nadmuch
albo auto klima,tak?

a ten nadmuch na sama szybę da sie właczyc tak zeby sie klima nie właczała tylko sam nadmuch z nagrzenicy szedł?
bo te "pozycje"nawiemu moge właczyc max 3 na raz,ale jak właczam szybe to tylko to sie daje załaczyc-tak dziwnie ze np nie mozna razem szyby i nawiewu na nogi...albo ja mam cos skopsane...jak myslicie
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2008, 22:34   #8
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Re: i ja dołączyłem do szczęsliwych posiadaczy mk3 combi TDDI :)

Cytat:
Napisał adi
:... mam tylko taki"dziwny objaw" podczas jazdy,manewrowania po parkigu zwłaszcza jak parkuję na kilka razy na moim miejscu, załacza mi sie na kilka sekun jakis dziwny wiatrak-->temp nie rośnie-stoi jak stła na połowie a wiatrak ze dwa razy sie załaczy i przestaje-az wiadc jak stoje na luzie i mam właczone światła ze az przygasają delikatnie w momencie jak ten wiatrak sie włącza(az mi sie wydawało ze zegary tzn te cyferki od kompa i przebiegu tez potrafia mrugnąć" -czy macie tez tak?
To jest błąd softu klimy.
Wystarczy,że po odpaleniu silnika włączysz i wyłączysz dwukrotnie klimatyzację przyciskiem AC.

Cytat:
Napisał adi
-kolejne jak zakodować(bo ponoć to auto ma takie cos) zeby domykał szyby sam po zamknięciu-czy to lezy w gestii samego zamka czy alarmu?
Programowanie szyb w MK III:

1 - Otwórz te szyby, które nie "chcą" sie zamykać z kluczyka na pilocie.
2 - Kolejno zamknij każdą szybę przyciskiem w samochodzie do końca. Następnie wciśnij jeszcze raz przycisk zamykania od każdej szyby i przytrzymaj przez ok. 2 sek. Kazda szyba powinna podnieść się jeszcze ok. 1cm i powinieneś usłyszeć delikatne jakby puknięcie.

Po tym zabiegu powinno działać domykanie z pilota.


Cytat:
Napisał adi
w ogole to jak to "auto"działa? ustawiam np 24 stp i naweiw na 3 kreski i jak w aucie bedzie 20stopni to on podgrzeje do 24 i wyłaczy sie sami bedzie sie co jakis czas właczał,i odwrotnie jak bedzie 28 a chce 24 to on sam schłodzi do tych stopni,a potem sie wyłączy?prosze o pomoc bo albo sobie z tym nie radze,albo bez tego auto on dłuzej ustawia ta tem i jak zrobie z 25 na 19 to jeszcze dosc długo dmucha cieplejszym niz 19 stopni,albo mam cos "nadpsute"
W sumie tak być może, bo droga powietrza trwa przez rurki co nieco a i podgrzewa się ono po drodze.

Cytat:
Napisał adi
a ten nadmuch na sama szybę da sie właczyc tak zeby sie klima nie właczała tylko sam nadmuch z nagrzenicy szedł?
bo te "pozycje"nawiemu moge właczyc max 3 na raz,ale jak właczam szybe to tylko to sie daje załaczyc-tak dziwnie ze np nie mozna razem szyby i nawiewu na nogi...albo ja mam cos skopsane...jak myslicie
W trybie nadmuchu na szybę zawsze włączona jest klimatyzacja(nie można jej wyłączyć nawet naciskając przycisk AC ) i nie działają inne kierunki nawiewu.

Resztę poszukaj na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2008, 22:46   #9
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie Re: i ja dołączyłem do szczęsliwych posiadaczy mk3 combi TDDI :)

dzięki zawika-ale z tym wiatrakiem to jakos tez tak miałes ze sie właczał na parkingu po manwerach i potem samo ustapiło?
bo niby zaden bład na kompie u tego kolesia mi nie wyskoczył czyli niby skąd on?
czy po tym "zabiegu właczeniai wyłaczenia klimy"wszystko wrócił do normy?
czy trzeba gdzies jechac cos wgrywac itd?

dodam ze ten wiatrak włacza sie jak np przyjade ciepłym autem-na koniec dnia jak odstawim na parking,rano jak wyjedzam tego nie zauwazyłem,fakt wyjechac z mojego miejsca jest duzo łatwiej niz na nie wjechac wiec mniej kręce...

ja mysalłem ze cos z tym "podgrzew.wspomag.elektronicznie "jest to zwiazane i ze mam cos uskzodzoe czy jakos tak.
a tak w ogole to co to jest?do czego słuzy i jak dizała?: "podgrzew.wspomag.elektronicznie "-tak było napisane po rozkodowniu vin-u
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2008, 06:40   #10
aazinek
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: i ja dołączyłem do szczęsliwych posiadaczy mk3 combi TDDI :)

Cytat:
Napisał adi
bo z tego co karex mi rozkodował VIN znaleźlismy ze to auto ma takie cos:
"z podgrzew.wspomag.elektronicznie" co to jest,do czego służy i czy to jakies tam podgrzewanie moeze sie zgarzewa podczas manewrowania i ten wiatrak własnie to coś chłodzi?
opony mam 205/55/16-więc szerokawe myslę to może to wspomaganie sie na nich męczy?
"z podgrzew.wspomag.elektronicznie" oznacza (jak twierdza niektorzy na forum), ze w obiegu wody sa wstawione 3 swiece zarowe, ktore po odpaleniu silnika podgrzewaja plyn chlodzacy ale tylko wtedy, gdy jego temp jest ponizej ilustam. Dzieki temy osiaga sie szybciej temperature robocza silnika, a posrednio tez powoduje, ze z kratek wczesniej leci cieple powietrze, co zima jest nieocenione.

PS A czy ktos wie co to jest 'Szyba dzialowa', bo tak mi wyszlo z VIN, a za Chiny ludowe nie wiem co oznacza to nieudolne tlumaczenie? Czyzby to mialo byc 'Szyby przyciemniane'? Bo wtedy pasowaloby do mojego autka.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.