Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2021, 20:39   #1
rzyrafka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-09-2021
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM 4x4 PS
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Powershift w zakresie 1.400 - 1.800 obr/min skrzynia tak jakby szarpała, przytrzymywa

Mam ogromną prośbę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki, bo być może spotkaliście się z taką przypadłością. Borykam się z nią od samego początku zakupu u Dealera w Polsce Forda Kuga 2.0 TDCI 180 KM 4X4 PS 2019 r., ktory obecnie nadal jest na oryginalnej gwarancji Ford (jeszcze nie jest to Protect).

Auto od nowości ma problem z powershiftem polegającym na tym, że w przedziale 1400-1800 obr/min, skrzynia tak jakby szarpała, przytrzymywała i przeciągała biegi.

Przy przyspieszeniu jak i ruszaniu skrzynia w ww. zakresie obrotów tak jakby przeskakiwala, redukowała i auto jest wtedy tak jakby przytrzymane i potem jest szarpnięcie i już jedzie o ile obroty nie spadają do zakresu 1400-1800 obr./min

Problem z PS pojawia się też przy próbie cofania pod górkę. Auto szarpie, dławi się i trzeba dodawać dużo gazu, żeby był w stanie wyjechać pod górkę.

2 serwisy Aso Ford po wielodniowych próbach uważają, że auto normalnie jezdzi i każdy PS tak ma, a jest to nieprawda, bo jeździłem już PS i żaden tak nie miał. Problem być może polega na tym, że Aso musi miec check engine, aby móc cokolwiek wymienić.

Akumulator trzyma moc i nie ma spadków napięcia, a wiem, że jednym z objawów słabego akumulatora jest problem z elektrozaworami w PS.

Problem widoczny jest zarówno w trybie D jak i S, a po zmianie biegów w obu tych trybach manetkami na kierownicy, auto tak jakby zapominało o zmianie biegów i np. na biegu 2 drze do maksymalnych obrotów i nie zmienia mimo to biegów. Pomaga wtesy jedynie zmiana z D na S lub z S na D.

Brak komfortu z użytkowania i zgłaszany w ASO problem z długim myśleniem przy ruszaniu ze skrzyżowań oraz trudność i brak płynności przy wyprzedzaniu, powoduje u mnie strach, że kiedyś nie uda się odpowiednio szybko zareagować i dojdzie do kolizji. ASO są nieugięte i zostawiają mnie z problemem samym sobie.

Auto ma obecnie 24 tys. km

Pozdrawiam i z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

rzyrafka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2021, 22:01   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Powershift w zakresie 1.400 - 1.800 obr/min skrzynia tak jakby szarpała, przytrz

Opisane zachowanie nie jest normalne. Generalnie na nową (aktualną) wersję PowerShifta nie spotyka się tego rodzaju narzekań...
Oczywiście otwartą kwestią jest na ile są to odczucia subiektywne a na ile faktyczne zachowania skrzyni...
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to sprawdzenie czy dla auta nie ma aktualizacji PCM i TCM oraz ewentualne wykonanie procedur adaptacji (widełek wybieraka i sprzęgieł). Można ewentualnie spróbować z Małopolski umówić się w fordslawek czy podejmą się oceny zachowania tego PS i ewentualnego wykonania adaptacji...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2021, 05:15   #3
rzyrafka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-09-2021
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM 4x4 PS
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: Powershift w zakresie 1.400 - 1.800 obr/min skrzynia tak jakby szarpała, przytrz

Dzięki za odpowiedź.
Aso rzekomo robilo adaptacje, ale jakoś w to nie wierzę.
Skontaktuje się z fordslawek, może coś zaradzi.

Z tego co ludziska na forum piszą to ponoć Ty też zajmujesz się adaptacjami, pytanie czy ewentualnie jakby fordslawek miał odległe terminy, to może mógłbym podjechać do Katowic, żebyś rzucił swoim fachowym okiem?

Zastanawiam się, czy może ewentualnid jakoś czujnik położenie np. pedału gazu lub wybieraka PS padają, że auto tak dziwnie się zachowuje.

Kolejna zagadka do być może jest zbyt mało oleju w skrzyni i się zawiesza, ale chyba nie ma opcji sprawdzenia ile jest tam oleju i pytanie czy może jest opcja sprawdzenia tego jakimś bagnetem, bo kiedys ktoś taką kwestię poruszał, ale temat się urwał

Pozdrawiam
rzyrafka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2021, 08:37   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Powershift w zakresie 1.400 - 1.800 obr/min skrzynia tak jakby szarpała, przytrz

Cytat:
Napisał rzyrafka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czy może jest opcja sprawdzenia tego ...
W PowerShifcie poziom oleju sprawdza się przez korek przelewowy. Nie ma z tym większego problemu (na podnośniku...). Procedur "pod domem" nie wykonuje już od dłuższego czasu. Ford Sławek jest ode mnie 2 kilometry...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2021, 08:46   #5
rzyrafka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-09-2021
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM 4x4 PS
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: Powershift w zakresie 1.400 - 1.800 obr/min skrzynia tak jakby szarpała, przytrz

Tedi_k a możesz mi dać namiar na Ford Sławek
Z góry dzięki
rzyrafka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2021, 08:53   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Powershift w zakresie 1.400 - 1.800 obr/min skrzynia tak jakby szarpała, przytrz

Cytat:
Napisał rzyrafka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....namiar na Ford Sławek...
Był link do ich strony w moim poście. Przez kilka lat nikomu te linki nie przeszkadzały. Ostatnio moderatorzy "wpadli na pomysł", ze będą je usuwać...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie jest jeden "Ford Sławek" w Polsce, więc google nie ma problemu ze szczegółową odpowiedzią "kto to, gdzie to"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2021, 09:30   #7
rzyrafka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-09-2021
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM 4x4 PS
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: Powershift w zakresie 1.400 - 1.800 obr/min skrzynia tak jakby szarpała, przytrz

Znalazłem dzięki
Pozdrawiam
rzyrafka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.