Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-09-2023, 21:26   #371
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

W pierwszym banku zmień
1D80 na 0D80

__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2023, 10:44   #372
Jacek,heser
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2022
Model: Kuga mk3
Silnik: 2.0 Tdci 190PS
Rocznik: 2020
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

tombalt dzięki działaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jacek,heser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2023, 17:29   #373
Jacek,heser
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2022
Model: Kuga mk3
Silnik: 2.0 Tdci 190PS
Rocznik: 2020
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Czy ta wersja była zrobiona i wysyłana bo ja ostatnią jaką otrzymałem v2.7a

Ostatnio edytowane przez Jacek,heser ; 19-09-2023 o 09:14
Jacek,heser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2023, 09:13   #374
Jacek,heser
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2022
Model: Kuga mk3
Silnik: 2.0 Tdci 190PS
Rocznik: 2020
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj przygotowałem wersję 2.8 'modu' Sync3 dla 'pudełka'.
Czy ta wersja była zrobiona i wysyłana bo ja ostatnią jaką otrzymałem v2.7a

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 19-09-2023 o 11:03
Jacek,heser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2023, 09:17   #375
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Była przygotowana i opisana, nie była wysłana. Na razie jedynie Kolega się o nią "dopomina"...

Jak znajdę wolną chwilę, to uruchomię moją "maszynkę do mailingu" i to roześlę.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2023, 15:08   #376
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Dzisiaj - mam nadzieję - nastąpił finalny akord w ciągnącej się historii "...a u mnie hexuploader nie działa i nie mogę wgrać wsadu hex"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

"Nieco" mnie sfrustrowało, iż "pudełko" dedykowane Koledze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] widzę na oczy chyba już czwarty raz i "postanowiłem z tym skończyć"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Leżał sobie u mnie od lat tak zacny komputer (wiele lat temu i przez wiele lat także był on moim "podstawowym sprzętem do roboty w autach"...)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak widać sprzęt nie jest jakoś bardzo "oldschoolowy" mimo swego "podeszłego" wieku...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od 2 czy 3 lat miał on zresztą zainstalowanego linuxa, więc 2 dni temu postanowiłem "usiąść i znaleźć rozwiązanie" dla tych, co to im hexUploader "nie działa"...
Szczęśliwie - kolejny już raz...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - okazało się, że "chyba już wszystko co jest potrzebne zostało oprogramowane", więc wpadł mi na ekran googla taki oto link:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Po zainstalowaniu (zgodnie z instrukcją z linku) tego narzędzia na moim linuxie okazało się, że jest to wreszcie jakaś alternatywa dla dotychczas używanego hexUploadera...
Warto dodać, że "Arduino Leonardo" jest "bliskim krewnym" (używa tego samego procesora...) stosowanego w naszym CANboxie Micro Pro. Można więc ten nowy loader (bez żadnych zmian) stosować do wgrywania wysyłanych przeze mnie hex firmware "pudełka".
Nie testowałem wersji dla Windows a jedynie tę dla linuxa, ale ktoś "zdesperowany" może dokończyć moje testy nowego narzędzia...
Przy instalacji leonardoUploader miał tylko jedną 'nieścisłość' w stosunku do zawartej w githubie instrukcji - trzeba mu było dodać 'tryb wykonywania' (chmode +x ...) bo komenda make nic nie robi (binarka pobrana z githuba jest aktualna) i nie ma kto nadać uprawnień do wykonywania po skopiowaniu repozytorium... Ale to akurat jest drobiazg...

Widok komend niezbędnych do uzyskania pożądanego rezultatu (wgrania hex do pudełka...), zawarty jest na poniższym zdjęciu...

Warto dodać, że użyta w trakcie instalacji komenda 'git clone ...' umieszcza cale repozytorium w ścieżce '$HOME/leonardoUploader' a pliki właściwe dla linuxa są w katalogu '$HOME/leonardoUploader/linux'.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W związku z tym pierwsza komenda po uruchomieniu w linuxie terminala, to 'cd leonardo*/linux' - podkreślona jest na czerwono.
Przenosi to nas do katalogu, gdzie jest interesująca nas binarka. W katalogu tym - dla wygody - warto sobie umieścić plik hex do wgrania do 'pudełka'.
Na ekranie jest to plik 'T883.hex'. Pudełko Kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tak właśnie zostało 'przenumerowane' z uwagi na zmianę auta przez Kolegę oraz zmianę wersji pudelka na takie 'z 3 szynami CAN'.

Sama komenda wgrania pliku hex do 'pudełka' to:
'sudo ./leonardoUploadre /dev/ttyACM0 T883.hex'

Potem tylko jeszcze podanie ponowne hasła (z uwagi na użycie 'sudo'...).

Parametr '/dev/ttyACM0' to link do handlera portu szeregowego Micro Pro/Leonardo. Wydaje się, że zawsze taki sam.

Reszta zawartości ekranu to informacje z leonardoUploadera - jest on jak widać 'gadatliwy'...
Najważniejsze, że 'robi swoje'...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak więc finalnie - jeśli ktokolwiek jeszcze będzie miał problemy z wgrywaniem hex do 'pudełka' - bardzo proszę o kontaktowanie się w tej sprawie z Kolegą @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - z uwagi na podarowanie 'gotowego narzędzia' został On mianowany 'wątkowym specem od wgrywania hex'...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 03-10-2023 o 15:25
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2023, 20:12   #377
Jacek,heser
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2022
Model: Kuga mk3
Silnik: 2.0 Tdci 190PS
Rocznik: 2020
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Po zmianie pudełka na 3 can z GWM wszystko jest ok oprócz kamery przedniej podczas jazdy i wywołanie jesj przez mod RVC z fmodsa, na poprzednim pudełku z przekaźnikami był ok z kamerami Damian robił dla mnie specjalne ustawieni w modzie do obsługi pudełka bo miałem jakiś inny mod wgrany RVC, ale teraz mam wgrany ze strony Fmods kamera przednia działa jak podjadę pod przeszkodę jest małe opóźnienie po włączeniu wstecznego ale po chwili jest już obraz z kamery tylnej problem polega na wywołaniu kamery podczas jazdy tylna jest ok a przednia mruga jak na filmie kamery mam oryginalne tylna i przednia czy może ktoś powiedzieć jakie ma zachowanie kamer z takim samym pudełkiem z 3 can

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jacek,heser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2023, 14:29   #378
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,289
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Panowie i Panie jako że wątek zamówień ciągnie się już długo z kilku powodów, głównie brak czasu oraz prace nad wersją V2 (w sumie to już nawet V4).
Damian wyszedł z inicjatywą by każdy sam sobie takie pudełko poskładał.
Jest temat na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] gdzie jest dokładnie opisane co, skąd i jak poskładać, dyskusje na kanale telegramu f-mods, gdzie są tworzone przez społeczność mody. Myślę że jak będzie więcej czasu to i tu na forum powstanie wątek tylko wersji V2.
W dziale zamówień [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (post 125) jeszcze chwilę będzie otwarte, później zniknie.

Nowe pudełko jest na tyle proste w wykonaniu że raczej mało kto powinien mieć z tym problem, ewentualnie są koledzy lub w ostateczności my.
Robi się też grupa zaufanych ludzi, narazie w PL, De ..... którzy mogą złożyć i zaprogramować na gotowo.
Po poprawnym złożeniu trzeba będzie się zgłosić do Damiana z nr vin w celu "pobrania" wsadu hex i moda dla sync.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2023, 13:54   #379
Jacek,heser
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2022
Model: Kuga mk3
Silnik: 2.0 Tdci 190PS
Rocznik: 2020
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Trochę zmiana wyglądu i dodanie kolorów
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20231017_140417.jpg (92.4 KB, 172 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20231017_140501.jpg (92.5 KB, 140 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20231014_171810.jpg (94.6 KB, 175 wyświetleń)
Jacek,heser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2023, 20:23   #380
TomekOizo
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-05-2022
Skąd: Lublin
Model: Focus Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 39
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Super wyglądają te kolorowe ikonki.
Jest szansa uzyskać moda z kolorowymi ikonkami?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
TomekOizo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.