Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2022, 11:05   #1
sla39
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-09-2021
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie W miejscu TRIP deski rozdz. komunikat SHON

Witam,
Czy ktoś może spotkałem się z takim logiem na deskie rozdzielczej jak na zdjęciu? SHON w wolnym tłumaczeniu znaczy "świecić" MOże oznacza SH ON, czyli właczenie jakiejś opcji diagnostycznej , która teraz blokuje centralny zamek.
Łaczyłem się za pomocą Forscan i tego ustrojstwa chińskiego jak na zdjęciu by odczytać PID cisnienia klimatyzacji. Znalazłem na forum że jest taka mozliwość. Nie ważne na tym etapie co robiłem , bo wspomnianych odczytów PID nie miałem dostepnych w opcjach odczytu.
Problem teraz jest taki, że centralny zamek zamarł całkowicie. Nie tylko pilotem, ale także zamykając zamkiem z lewej strony. Bezpieczniki oczywiście sprawdzone wszystkie zgodnie ze schematem w Autodoc. Komunikacjja z GEM tez prawidłowa gdyż w tybie serwisowym przyciski na pilocie dają sygnalizacje świetlną o poprawnej komunikacji.
Po zczytaniu załączonych funkcji w w aucie za pomocą ELM-FFN, opcja centralnego zamka jest włączona.
Ponawiam pytanie , spotkał się ktoś z wyświetleniem takiego komunikatu na dese rozdzielczej i co on oznacza ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG20220816111134.jpg (90.0 KB, 55 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG20220816111154.jpg (90.5 KB, 26 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez sla39 ; 28-08-2022 o 11:07
sla39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2023, 23:14   #2
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 70
Domyślnie Odp: W miejscu TRIP deski rozdz. komunikat SHON

Sorka za odkopanie tematu - udało Ci się to naprawić? SH ON to jak mniemam "Ship Mode", ciekawe tylko jakim cudem go włączyłeś i jak go wyłączyć.
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2023, 06:00   #3
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,772
Domyślnie Odp: W miejscu TRIP deski rozdz. komunikat SHON

Nie znalazłem na szybko dla fiesty, ale to ten kierunek:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 14:49   #4
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 70
Domyślnie Odp: W miejscu TRIP deski rozdz. komunikat SHON

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie znalazłem na szybko dla fiesty, ale to ten kierunek:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zrobilem to i uwaga... licznik sie zresetowal do ustawien fabrycznych! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak wiec nowa opcja w liczniku Fusiona/Fiesty odkryta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszcze chciałbym wiedzieć jak SHIP MODE ogarnąć i mogę spać spokojnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez XFrostPL ; 05-01-2023 o 14:58
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 19:02   #5
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: W miejscu TRIP deski rozdz. komunikat SHON

Cytat:
Napisał XFrostPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobilem to i uwaga... licznik sie zresetowal do ustawien fabrycznych! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak wiec nowa opcja w liczniku Fusiona/Fiesty odkryta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opiszę na stronie dla potomnych.
Ustawienia fabryczne, czyli jakie? Licznik wszystkich km też się wyzerował?
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2023, 14:18   #6
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 70
Domyślnie Odp: W miejscu TRIP deski rozdz. komunikat SHON

Wyzerował ustawienia licznika (język (domyślnie na ang i przebieg w milach), ustawienia ryglowania, no i generalnie wszelkie ustawienia jakie da się w liczniku ustawić w ustawieniach).
Przebieg całkowity oczywiście pozostał, zresetował się trip, spalanie i średnia prędkość.

Dobra opcja dla osób, które coś nagrzebały i nie wiedzą jak to odkręcić (ustawili sobie język np. Portugalski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.