Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2023, 21:23   #1
lukasz19w
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-08-2013
Skąd: Toruń
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0EB 240KM
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie SYNC 3 błąd VER_ERR08 - brak możliwości aktualizacji, hard resetu

Pacjent (stan obecny) Sync 3 64GB EU 3.4.22251 z mapami F11

Krótka historia:
- około 2 lata temu wymiana z Sync 2 na Sync 3 (Mondeo mk5, polski salon), zakodowanie Forscanem, wszystko działało bez problemu (na moment zakupu był z softem 3.4.21098, moduł jest z 07.2018 roku)
- około pół roku temu upgrade do 3.4.22251 + F11
- około 4 miesiące temu krótki epizod z wersją 3.3.19052 po czym powrót do 3.4.22251
- wszystko działało bez problemu aż od jakiegoś miesiąca zaczęły się problemy.

Wszystkie upgrade za pomocą programiku od CyanLabs.

Co do problemu to po każdym uruchomieniu samochodu Sync zmienia na język angielski oraz wyrzuca standardowy komunikat o wysyłaniu danych i aktualizacjach automatycznych (taki jak po resecie). Po prostu gubi ustawienia. Idąc dalej - chciałem wykonać hard reset natomiast w momencie potwierdzenia chęci jego wykonania całość się zawiesza (muszę zrobić restart bo inaczej nie ruszy). Czyli nie da się wykonac hard resetu. Dodatkowo po wyłączeniu, wyjściu i zamknięciu auta ekran (trochę przyciemniony) ale dalej wyświetla to co było przez kilka minut po czym normalnie gaśnie.
Kolejnym pomysłem - wgranie całości na czysto od nowa czyli reformat. Tutaj od momentu pojawiania się powyższych problemów za każdym razem dostaję błąd VER_ERR08. Próbowałem różnych wersji, wszystko kończy się tym samym kodem błędu.
Jedyne co udało się wykonać to wygenerowanie logu który załączam (z rozszerzeniem txt ale to jest xml). Dwie rzeczy w nim wydają mi się podejrzane (przeglądałem wiele takich plików i nikt nie miał tam wartości 0. Mowa o:
Kod:
<d2p1:PartitionHealth type="/fs/rwdata/" total="1.2G" available="0"/>
oraz
Kod:
<d2p1:PartitionHealth type="(/fs/rwdata/quip" total="35M" available="0"/>
Z tego co kojarzę (może się mylę) to /fs/rwdata to partycja z logami i ewentualnie danymi użytkownika (historia z nawigacji etc.). Zatem po pierwsze jesli dostępna ilość pamieci wynosi 0 (w obu wpisach) stąd być może te problemy z gubieniem ustawień i niemożliwością przeprowadzenia jakiejkolwiek aktualizacji. Po drugie dziwnie mi wyglada ścieżka z drugiego wpisu rozpoczynająca się od "(" co raczej średnio jest poprawnym znakiem jesli chodzi o ścieżki. W teorii jesli się nie mylę to hard reset powinien wyczyścić partycję /fs/rwdata/ ale jak już napisałem nie da się go zrobić.

Jeszcze inny pomysł to zrobienie jailbreak i własnym modem próba podejrzenia/usunięcia czegoś z tej partycji aby chociazby dało się zrobić hard reset (tak, mam jakieś w tym pojęcie, co prawda nie akurat z takimi skryptami ale zaprogramowanie czy napisanie kawałka skryptu nie powinno być problemem).
Natomiast nie próbowałem jeszcze tego pomysłu gdyż podglądając skrypty od jailbreak piszą one pewne dane do /fs/rwdata/ co się prawdopodobnie nie uda bo nie ma tam wolnego miejsca.

Ktoś natknął się na ten błąd na rosyjskim forum ale jemu pomógł reformat (widocznie jeszcze miał jakieś szczątki wolnego miejsca i się udało). Poza tym nie znalazłem podobnego tematu.

Spotkał się ktoś z Was z takim przypadkiem? Być może za dużo kombinuję a jest na to jakiś prosty sposób? Jeśli czegoś brakuje w moim opisie to chętnie uzupełnię.
Załączone Pliki
Typ Pliku: txt Sync_LX7G00DH.txt (11.0 KB, 17 wyświetleń)

lukasz19w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2023, 20:28   #2
lukasz19w
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-08-2013
Skąd: Toruń
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0EB 240KM
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: SYNC 3 błąd VER_ERR08 - brak możliwości aktualizacji, hard resetu

Sam sobie odpowiem. Problem rozwiązany. Faktycznie brak pamięci na tej partycji powodował te anomalnie.
Wykonałem jailbreak natomiast w ostatnim kroku zamiast instalacji Mods Tools użyłem własnego skryptu który po pierwsze zrzucił mi wszystko z tej partycji na pendrive aby zobaczyć co tam się działo a po tym już było z górki: "fordlogs" + "slogs" zajmowały prawie 1GB. Usunąłem, wtedy już hard reset wykonał się bez problemu. Docelowo poprzez reformat wgrałem cały soft na nowo i działa jak nowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Polecam być ostrożnym gdyby ktoś próbował podobnej ścieżki. Jak ktoś ma pojęcie to można dużo zdziałać takim podejściem ale też łatwo uwalić całość.

Pozostaje zagadka dlaczego te logi zapchały całą partycję...
lukasz19w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2023, 13:15   #3
sawoj
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 04-03-2013
Skąd: KOL
Model: Ford Fusion USA
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2015
Postów: 396
Domyślnie Odp: SYNC 3 błąd VER_ERR08 - brak możliwości aktualizacji, hard resetu

Mam ten sam problem z błędem VER_ERR08. Język się zmienia bardzo często na angielski. Przy próbie aktualizacji wyskakuje błąd VER_ERR08. Jest mod który usuwa wszystkie dane z dysku ale nie wiem czy usunie też logi. Możesz podpowiedzieć w jaki sposób podejrzeć te partycje i usunąć niepotrzebne logi ?
sawoj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2023, 18:45   #4
kurczakos00
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 30-09-2012
Skąd: Legionowo
Model: Fusion MK5
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: SYNC 3 błąd VER_ERR08 - brak możliwości aktualizacji, hard resetu

Podpinam się pod temat też mam ten sam problem Język się zmienia bardzo często na angielski.
kurczakos00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2023, 19:42   #5
cody-25
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-01-2019
Skąd: Lublin
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 97
Domyślnie Odp: SYNC 3 błąd VER_ERR08 - brak możliwości aktualizacji, hard resetu

Z tego co się orientuje pojawiło się narzędzie RWDataCleaner (dostępne na CyanLabs), które być może pomoże z wyżej opisanymi problemami np przy aktualizacji
cody-25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2023, 20:13   #6
klucho
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-08-2015
Skąd: Lublin
Model: S-Max
Silnik: turbokaszel
Rocznik: 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: SYNC 3 błąd VER_ERR08 - brak możliwości aktualizacji, hard resetu

Dokładnie jak napisał @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , w Syn3updater szukasz tej opcji i szykujesz pendrive
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wkładasz do auta i robi robotę. Następnie zalecana jest aktualizacja na 3.4.23188 która jest pozbawiona błędów 3.4.22251.
klucho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2023, 21:03   #7
cuzyn7407
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2008
Skąd: Kostrzyn n/O
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 84
Domyślnie Odp: SYNC 3 błąd VER_ERR08 - brak możliwości aktualizacji, hard resetu

Zmieniłem w Synk3 bez navi. oprogramowanie z 3.0 20204 na 3.4 23188 i po zmianie przestał obracać się kompas na wyświetlaczu synca , na zegarach normalnie wskazuje kierunek ,czy ktoś coś podpowie ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20231023_110435.jpg (85.2 KB, 29 wyświetleń)
cuzyn7407 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2023, 21:49   #8
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: SYNC 3 błąd VER_ERR08 - brak możliwości aktualizacji, hard resetu

Cytat:
Napisał cuzyn7407 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na zegarach normalnie wskazuje kierunek ,czy ktoś coś podpowie ?
wgraj wersje 3.4.21265
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.