Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-08-2019, 12:55   #421
smax750
ford::amateur
 
Imię: ryszard
Zarejestrowany: 31-07-2019
Model: s-max
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko klimatyzacja się nie włączy.
Wiatrak będzie pracował żeby schłodzić silnik

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
Dokładnie, wiatrak przy temp. powyżej 90 powinien sie załączyć.

Bump:
Cytat:
Napisał malek.lukasz.81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli nie działa wentylator, napięcie na fioletowym kabelku jest, szczotki sprawdzone no to jedyna opcja moduł wentylatora powiedział dobranoc.
Analogiczna sytuację miałem w swoim samochodzie, po podmianie modułu wszystko wróciło do normy.
Czy warto sie pchać w używany moduł?

Bump:
Cytat:
Napisał sopelos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wpisz w YouTube "test klimatyzacji s-max" . Jest tam film jak go zrobić. Może pokaże jakiś błąd.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Sprawdziłem test na panelu klimy, żadnych błędów nie ma.
muszę pod kompa podpiąć.
ale raczej stawiam na moduł ten przy wentylatorze.

smax750 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2019, 14:50   #422
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Dzięki za odpowiedzi.
Trochę dziwne, że czynnika nie było w ogóle a samochód nie pokazywał żadnych błędów - zarówno w teście na panelu klimy jak i DTC w teście zegarów.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2019, 06:42   #423
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie też przestała chłodzić klima. Wentylator nie ruszał. Sprawdziłem bezpiecznik - ok, mechanior sprawdził najpierw silnik wentylatora, nie mógł go odpalić, zamówił cały zestaw z opcją oddania by zweryfikować moduł sterujący - wiatrak też nie odpalił. Rozpruł wiązkę, nic nie znalazł. Potem dopiero sprawdził ciśnienie i okazało się, że obwód pusty...
Nabił czynnika z UV, bo nie miał azotu, wiatrak odpalił. Ale czynnik uciekł już następnego dnia.
Piotrze ten twój mechanik do dupy ..... bo zaczął diagnozować od ogona, przecież sprawdzenie czy jest czynnik i jakie ma ciśnienie to podstawa i najprościej to sprawdzić a powinien w pierwszej kolejności tym się zająć . Lepiej nie podstawiaj mu więcej samochodu bo z takim tokiem szukania przyczyny usterki to może się zdarzyć że następnym razem zdiagnozuje wymianę silnika przy błahej usterce.
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2019, 13:29   #424
malek.lukasz.81
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-11-2017
Model: S-max
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 141
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał smax750 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:



Czy warto sie pchać w używany moduł?

Bump:
Nie napisałem nic o używanym module, ale miałeś nosa i faktycznie założyłem używany za 40 PLN a nie nowy za 350 takie ceny śpiewali za moduł do mojego silnika, a co ważne każdy moduł jest taki sam byle był do tyłu wentylatorów ile się posiada w samochodzie. Czy wentylator ma się załączyć czy nie decyduje komputer silnika.

BTW
wentylator zostaje uruchomiony przy 98 stopniach, raczej przy wszystkich silnikach na PB

Ostatnio edytowane przez malek.lukasz.81 ; 06-08-2019 o 13:33
malek.lukasz.81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2019, 16:55   #425
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Nie działa klima

W mordę jeża, ASO che ponad 1,6k złociszy...
W tym przetarty przewód klimy jakieś 430zł, czynnik jakieś 200-250, przecierający się przewód chłodzenia silnika ponad 350 do tego uzupełnienie płynu, robocizna i inne pi...lety...
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2019, 14:45   #426
kdata
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-01-2016
Skąd: Brzozów
Model: Galaxy MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Witam. Dołączę do tematu. Ford Galaxy 2.0TDCI 2009r. Nie działa klimatyzacja - sprawdzona, gaz jest . Słynny fioletowy kabelek sprawdzony - jest ok. Jak wyjmę przekaźnik od klimy i na ostro zewrę sprężarka się załącza i niby chłodzi ale wydaje mi się że powinna mocniej chłodzić. Zwierając styki od przekaźnika nie za każdym razem sprężarka startuje - raz się uda raz nie. Forscan daje błąd P0645 - obwód sterujący przekaźnika sprzęgła A/C. Gdzie tu szukać przyczyny? Może ktoś poradzi coś. Z góry dzięki
kdata jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2019, 16:12   #427
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Może spróbuj na początek podmienić ten przekaźnik sprzęgła kompresora i ew. popsikać kontaktem do styków na połączenia gniazda i wtyczki na sprężarce bo tam jest narażone to na błoto i syf co może słabiej łączyć .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2019, 13:05   #428
arielo87
ford::beginner
 
Imię: Ariel
Zarejestrowany: 05-05-2010
Skąd: Gdynia
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 37
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał kdata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Forscan daje błąd P0645 - obwód sterujący przekaźnika sprzęgła A/C. Gdzie tu szukać przyczyny? Może ktoś poradzi coś. Z góry dzięki
Cześć. Miałem dokładnie te same objawy co Ty. Problemem okazał się kabel sterujący przekaźnikiem biało/pomarańczowy biegnący z komputera do wyspy przekaźników. Sprawdź go bo na pewno jest przerwany. U mnie przegnił w 2 miejscach! Podobno są dwa takie we wiązce także uważaj.

U mnie robił elektryk także więcej nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
arielo87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2020, 11:34   #429
elbarto
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-08-2016
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Nie działa klima

czy ktoś pamięta nr pinu przy sterowniku, gdzie dochodzi kabel sterujący modółem? szukam po forum i coś trafić nie mogę.
elbarto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2020, 11:12   #430
Mojjo
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max Platinium
Silnik: 2.5T 220KM
Rocznik: 2007
Postów: 55
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał smax750 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie, wiatrak przy temp. powyżej 90 powinien sie załączyć.
U mnie właśnie się nie załącza, tzn. gdy stoję w korku i silnik zaczyna się grzać, nie włącza się drugi bieg, który ma pomóc schłodzić silnik (ratuję się wtedy otwarciem okien i grzaniem klimą na maxa - pomaga, temperatura spada). Nie mam natomiast żadnych problemów z klimatyzacją. Nawiew, grzanie, chłodzenie wszystko działa.
Diagnoza była taka, że moduł wentylatora do wymiany. Wymieniłem, mechanik stwierdził, że teraz wszystko jest ok, ale nie jestem pewny, czy miał jak to potwierdzić w praktyce. I było ok przez jakieś pół roku, ale, jak się okazało, tylko dlatego, że po sezonie letnim nie stałem w porządnym korku w upale. Dopiero niedzielny powrót do W-wy znowu wypchnął wskaźnik temperatury mocno do góry.
Pytanie moje jest takie: czy również za takie objawy może być odpowiedzialny słynny fioletowy kabelek? A jeśli nie, to co innego?
Dodam jeszcze, że termostat jest podobno sprawny.
Mojjo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , kod , łódz , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.