Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-02-2020, 09:57   #1
klocky
ford::average
 
Avatar klocky
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 190
Domyślnie Pompa podciśnienia, vacum - głośna praca

Witam.
Jak w temacie, moja pompa lub coś w bezpośrednim sąsiedztwie wydaje dźwięk jak klepanie zaworu z nadmiernym luzem. Dźwięk pojawia się w miare nagrzewania się oleju. Wymontowałem raz tą pompę myśląc iż rozsypało się sprzęgiełko łączące ją z wałkiem ale brak oznak zużycia. Zamontowałem z powrotem. Kupiłem używkę optycznie w stanie idealnym również bez luzu na sprzęgiełku, ale rozmontowałem pokrywę i ku mojemu zaskoczeniu w pompie na zewnętrznej części gdzie poruszają się listwy uszczelniające jest hm.... 'rysa' a właściwie "blizna" poprzeczna-równoległa do osi obrotu wałka pompy. Trudno to wyjaśnić. W każdym razie listwa uszczelniająca przechodząc przez tą szramę podczas obrotów (według mnie) może wydawać dźwięk przypominający takie klepanie ponieważ jest ona wyczuwalna paluchem a listwy uszczelniające są najprawdopodobniej wykonane ze stali łożyskowej bo nie wykazują zużycia. Zdjęcie zamieszczone, jest z pompy którą kupiłem, nie wiem czy ona również wydaje takie odgłosy, w wolnej chwili zamontuję tą pompę i rozmontuję tą która jest zamontowana celem oględzin.

Moje pytanie brzmi- bo nic nie znalazłem na temat, czy te pompy mają wadę fabryczną? Punkt wytarcia tej obudowy jest to najprawdopodobniej punkt w którym jest tzw. szczyt, czyli momnt osiągnięcia najwyższego pkt. podciśnienia.
Aha, nie ma innych objawów poza hałasem tj. spadek podciśnienia itd.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20200229_105437.jpg (84.8 KB, 114 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez klocky ; 29-02-2020 o 11:20
klocky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 14:09   #2
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Pompa podciśnienia, vacum - głośna praca, klepanie jak zaworu.

Sprawdź sprzegielko (łącznik) pompy CR.
Spróbuj uruchomić silnik bez pompy Vaccum. Ale myślę że gdyby problemem była ta '' blizna'' jak to ujales to wzrost temperatury niczego by nie zmieniał.
Do tej pory osobiście nie słyszałem o wadach pomp Vaccum w 2.0 tdci
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 14:44   #3
klocky
ford::average
 
Avatar klocky
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 190
Domyślnie Odp: Pompa podciśnienia, vacum - głośna praca, klepanie jak zaworu.

Może pompa paliwowa to jakiś trop.
Co do temp. oleju to ma to dużo do znaczenia. Pompa vacum jest smarowana i uszczlniana poprze tzw. "film" olejowy. W razie luzów przy zimnej oliwie mogą być one niwelowane.
Dzięki.

Ostatnio edytowane przez klocky ; 29-02-2020 o 15:15
klocky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2022, 06:59   #4
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Pompa podciśnienia vacum szumi

Witam
Wymieniłem klocki hamulcowe i nagle po każdym nacisnięciu hamulca pojawia sie na chwile szum w pompie podciśnieniowej. Zakładam że to jedynie zbieg okoliczności że akurat po wymianie to zaczęło szumieć (bo co ma jedno z drugim wspólnego... układ hamulcowy nie zapowietrzony i działa poprawnie) ale szumi i nie wiem jaka jest przyczyna, czym możę grozić padnięcie takiej pompy oraz co z tym zrobić.

1. Wyłączony zapłon - wciskam hamulec i zaraz po włączeniu zapłonu 1 szum jakby upust ciśnienia.
2. Włączony zapłon, silnik nie uruchomiony - każdorazowe nacisniecie hamulca to ten szum
3. Uruchomiony silnik - nie ma szumu - aby wystąpił trzeba bardzo szybko pompować hamulcem
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.