Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2019, 08:26   #1
tsa9
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2019
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Niedoładowany akumulator

Proszę Forumowiczów o pomoc lub poradę bo nie mam pomysłów już.

Walczę z tym inteligentnym systemem od pół roku. Na początku nie wiedziałem co się dzieje więc kupiłem nowy akumulator i ze dwa miesiące miałem spokój. Po około 2 miesiącach po przejechaniu kilometra wyskakiwał mi alarm "Charging System Service Now" i się zaczęły poszukiwania przyczyny i edukacja na forum Zakupiłem złącze i forskana wyszło że aku naładowany w 48% więc naładowałem do pełna dałem mu odpocząć pomierzyłem napięcia 12.7v podpiełem klemy wyzerowałem system jako nowy aku i tak przez 3 tygodnie jeżdżąc do pracy 25 kil. w jedną stronę z wsadzonym w gniazdko zap. woltomierzem śledziłem co się dzieje z ładowaniem.Przez pierwsze 10-15 kil. ładowanie 14.5-14.8 gdzieś tak koło 20 kil ładowanie spada do 12.8-13.2. Co ciekawe aku z dnia nadzień ma coraz mniejsze napięcie gdy spada do 12.1-12.3 v dostaję komunikat "Charging System Service Now". Więc powtarzam procedurę ładuję aku do pełna co już mam dość bo adaptacja ustawienia skrzynia silnik i tak 3 tygodnie około spokój. Ciekawą rzecz ostatnio zauważyłem że gdy w dzień spada mi ładowanie na te 13.2 v i przełączę ze świateł dziennych (automat) na światła mijania ładowanie rośnie na 14,8 v i tak trzyma całą drogę, tylko ta pozycja bo włączanie klimy, grzanie szyby czy św. drogowe nic nie dają ładowanie podczas jaz. 13.2 v tylko mijania pobudzają ładowanie na 14.8v. Już tracę cierpliwość i szukam pomocy może ktoś coś może pomóc niech da znać co zrobić. Elektromechaników jest w moim mieście jak na lekarstwo i do tego to słabych. Jest serwis Forda ale to zostawię na później bo auto z USA mogą mnie nie przyjąć.


Ostatnio edytowane przez tsa9 ; 13-09-2019 o 08:37 Powód: Zły tytuł
tsa9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2019, 09:11   #2
Barixon
ford::advanced
 
Avatar Barixon
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2010
Skąd: Jaworzno
Model: Fusion USA
Silnik: 2.0 eb
Rocznik: 2017
Postów: 250
Domyślnie Odp: Niedoładowany akumulator

Cytat:
Napisał tsa9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę Forumowiczów o pomoc

Typ akumulatora był zmieniany ? jeżeli nie to :
726-04-01 (2014+ MY) XXxx xxxx xxxx
(BdyCM)
01 - Obudowa AGM 70Ah 600CCA H6 - domyślna (z silnikiem Start / Stop)
02 - Obudowa AGM 80Ah 700CCA H7
12 - Obudowa zwykła / Varta 60Ah 600CCA H5 - domyślna (SE / Titanium z funkcją Push to Start)
15 - Obudowa zwykła / Varta 90Ah 800CCA H8

w sumie jest chyba 23 opcję do wyboru
Barixon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2019, 09:35   #3
tsa9
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2019
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Niedoładowany akumulator

Nie typ pozostał stary wpis kwasowy 60ah 590 A a wsadziłem MOLL M3plus K2 60Ah 550A
tsa9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.