Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2014, 15:33   #111
swrx
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-03-2014
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MKV
Silnik: Ecoboost 1.5 160hp
Rocznik: 2016
Postów: 9
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
swrx, jego podejrzewam (jest tuż obok króćca dopełniania klimy)
Niestety Mariusz Twoje podejrzenia okazały się nietrafione. Dzisiaj wymieniłem owy czujnik na "nowy" i nie zadziałało. Klimatyzacja zachowywała się tak jak wcześniej. Miałem podejrzenie, że może część którą dostałem na szrocie jest wadliwa, ale od ręki wymieniłem na kolejny czujnik, jego również zamontowałem i ponownie to samo. Ostatecznie podziękowałem i zostawiłem swój czujnik. W dalszym ciągu klima się nie włącza - po włączeniu A/C na panelu. Nie słychać elektromagnesu sprężarki, ani wentylatora. Jakieś dalsze pomysły ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

swrx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2014, 17:02   #112
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Wrzuć zdjęcie skrzynki bezpieczników w komorze silnika.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2014, 17:42   #113
swrx
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-03-2014
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MKV
Silnik: Ecoboost 1.5 160hp
Rocznik: 2016
Postów: 9
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Proszę bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście na zdjęciu R6 jest wyjęty.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
swrx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2014, 19:03   #114
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

A test klimy pokazuje jakieś błędy?
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2014, 20:19   #115
swrx
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-03-2014
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MKV
Silnik: Ecoboost 1.5 160hp
Rocznik: 2016
Postów: 9
Domyślnie

Sorry, zapomniałem wcześniej napisać. Oczywiście test klimy robiony, nie wykazało błędów.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
swrx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2014, 09:15   #116
Robunio4
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-05-2014
Skąd: wawa
Model: Mondeo MK4 GHIA
Silnik: 2,3 Benzyna+LPG 160KM Automat
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Sprawdź wtyki do czujnika, mogą być zaśniedziałe, najlepiej przemyć specjalnym środkiem i wysuszyć sprężonym powietrzem. Następnie sprawdź , czy dochodzi jakiekolwiek napięcie. Może być chwilowe, tylko sygnał na komp. sprawdzający ciśnienie. Jeśli nie będzie sygnału odpowiedniego ciśnienia komputer nie uruchomi klimatyzacji tj. nie puści sygnału na wentylator itd.
Poczytaj co prawda dotyczy MK4 , ale może Ci pomoże
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Robunio4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2014, 11:47   #117
swrx
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-03-2014
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MKV
Silnik: Ecoboost 1.5 160hp
Rocznik: 2016
Postów: 9
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Wróciłem z kawalerskiego i zabieram się do dalszej roboty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Styki są ok, czyste nie zaśniedziałe - sprawdzałem to przy okazji testowania czujnika ciśnienia.

Robunio4 poczytałem te tematy które podrzuciłeś. Doszedłem do kilku wniosków... W mk4 kabelek "fioletowy" od modułu przy wentylatorze często się psuje (przerywa.przeciera itp). Rozumiem, że w mk3 będę miał podobny kabelek i warto go sprawdzić.

Pytanie kolejne gdzie w mk3 znajduje się sterownik/komputer do którego wpięte są wiązki które miałbym sprawdzać, a dokładniej pomarańczowo-biały kabel (w mk4 jest pod lewym nadkolem - zgodnie ze zdjęciami od użytkownika lapp [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. W mk3 chyba za schowkiem pasażera ale potrzebuję potwierdzenia)

Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie. Nigdzie nie było napisane czy przy uszkodzonym module przy wentylatorze, wentylator zakręci po zmostkowaniu pod przekaźnikiem R3.

W najbliższych dniach będę zajęty ale czytam Wasze rady i kiedy mogę to sprawdzam.
swrx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2014, 19:24   #118
swrx
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-03-2014
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MKV
Silnik: Ecoboost 1.5 160hp
Rocznik: 2016
Postów: 9
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Problem rozwiązany. Okazało się, że winny był czujnik (niskiego) ciśnienia, a dokładniej czujnik nie dostawał napięcia. Czujnik znajduje się pod prawym nadkolem gdzieś obok kroćca niskiego ciśnienia. Niestety sam tego nie robiłem więc nie wiem do końca gdzie to dokładnie jest i co dokładnie było zrobione. Wiem, że majster musiał również zaglądać pod schowek pasażera - więc pewnie dopiero po zdemontowaniu miał dostęp do jakiejś wiązki czy coś. Ogólnie była przerwa w obwodzie, czujnik nie dostawał napięcia przez co nie dawał sygnału powrotnego do komputera a ten nie odpalał wentylatora, przez co nie załączała się klima. Przyjemność taka w Poznaniu kosztowała mnie 150 zł, ale w końcu poczułem przyjemny chłód w samochodzie przy 33*C na zewnątrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mariusz był najbliżej rozwiązania, szkoda, że nie zasugerował gdzie się znajduje drugi czujnik i żeby również jego sprawdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ale to rada dla pozostałych na przyszłość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
swrx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2014, 07:43   #119
Hipesz
ford::average
 
Imię: Hipesz
Zarejestrowany: 16-06-2014
Skąd: Było PL teraz IRL
Model: S-max
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 139
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Ja miałem przerwany przewód od czujnika niskiego ciśnienia /ten pod nadkolem/ zrobiłem sam.
Jak ktoś chce sprawdzić miernikiem przeplyw prądu to zasilanie dochodzi najpierw na czujnik niskiego ciśnienia, potem na czujnik wysokiego ciśnienia /pin1/ i do sterownika.
Prosta kontrola działąnia czujników:/oczywiście jak klima jest nabita a nie działa/
- zewrzeć styki czujnika niskiego ciśnienia /powinno pojawić się napięcie na styku 1 czujnika wysokiego ciśnienia i klima powinna się załączyć/
- zewrzeć styki 1 i 4 czujnika wysokiego ciśnienia
- przy działającej klimie zwarcie pinów 2 i 3 na czujniku wysokiego ciśnienia powinno uruchomić drugi bieg wentylatora chłodnicy
Hipesz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2014, 19:18   #120
mireczek32a
ford::amateur
 
Imię: mirek
Zarejestrowany: 22-05-2009
Model: mondeo mk3 kombi
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 8
Unhappy Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Czy ktos wie skad bierze sie zasilanie na wtyczce czujnika wysokiego cisnienia , bo na 2 pinach mam a na 2 parze nie ma przez to nie zalacza sie wentylator chlodnicy. Prosilbym o jakiekolwiek informacje
mireczek32a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , mondeo mk3



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.