Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2010, 15:27   #31
froncek7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-04-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (130 & 6 biegów)
Rocznik: 2006
Postów: 28
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji i chłodnicy w Mondo MK3 FL

No i stała się rzecz ciekawa.
Po samodzielnej naprawie jakiś czas temu, gdy przyszły ciepłe dni okazało się, że klimy brak. Znaczy dmucha ale na ciepło.
Pierwsza reakcja, czynnik do uzupełnienia. Po akcji dalej nic.
Okazało się, że wentylator na chłodnicy znowu nie kręci!!!
Po dogłębniejszych oględzinach, parę rzeczy nie daje mi spokoju:
1. Zupełny brak bezpiecznika F10 (koło aku), a w skrzynce w miejscu tego bezpiecznika wystaje tylko jeden styk
2. Tyma razem wyjęcie, przeczyszczenie styków nic nie dało
3. Elektryk powiedział, że muszę udać się do warsztatu, gdzie mogą spuścić płyn z układu klimy, bo problemem mogą być czujniki wysokiego i niskiego ciśnienia sterujące pracą pompki?!?
4. I na koniec najlepsze. Jak dzisiaj jeździłem po mieście za tym elektrykiem, w pewnym momencie klima zaczęła wiać chłodem. Podjechałem do domu i bez wyłączania silnika zajrzałem pod maskę (drugi kluczyk). Wentylator jednak się nie kręcił. Mimo to auto dalej wiało chłodem, a ja chciałem dalej szukać elektryka. I tu zonk. Po ruszeniu i przejechaniu paru metrów, temperatura wskoczyła mi prawie na czerwone pole!!! Krótki postój i do domu byle się dokulać.

Proszę pomóżcie, bo pomysły mi się skończyły a ostatni objaw bardzo mnie zaniepokoił, zwłaszcza, że jutro muszę zrobić 300 km.

froncek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2010, 15:47   #32
froncek7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-04-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (130 & 6 biegów)
Rocznik: 2006
Postów: 28
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji i chłodnicy w Mondo MK3 FL

Sprawa w końcu znalazła swój szczęśliwy finał. Potraktujcie to jako wskazówki, bo kosztowało mnie to wiele nerwów, a ostatecznie pomogło dopiero jednoczesne grzebanie w dwóch samochodach. Nie będę opisywał jak bardzo prawa Murphiego i złośliwość rzeczy martwych złożyła się w jednym czasie i miejscu, więc przejdę do sedna:
1. Wentylator - to on okazał się głównym winowajcą całego zamieszania. Wnioski:
a) sprawdzenie wentylatora podpinając go na krótko do akumulatora, wcale nie daje pewności, że ten jest sprawny
b) wentylator podpięty na krótko może działać, po czym podpięty do sprawnego modułu już się nie zakręci. Co gorsza może zadziałać zaraz po podpięciu, po czym przestanie działać po kilku razach. Dlaczego o tym punkt następny.
c) zasyfione szczotki wentylatora powodują, że ten dostając słaby prąd na początku przez moduł nie jest w stanie ruszyć i tak stoi już na amen, podczas gdy po podpięciu na krótko zadziała, ze względu na większy prąd. Takie "przewianie" może spowodować, że szczotki się przeczyszczą na moment, po czym jak zbiorą troszkę brudu, wszystko wraca do niechcianej "normy"
d) WD40 to nie jest dobre rozwiązanie, bo na początku pomoże, po czym zintensyfikuje proces zbierania brudu przez szczotki.
e) jak zdiagnozować w miarę szybko czy to wina brudnych szczotek? Bez rozbierania po tym, jak mamy pewność, że wentylator powinien działać a nie działa polecam postukać czymś tą metalową obudowę samego silnika wentylatora. Możecie się zdziwić efektem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
f) jak już macie pewność, że wentylator jest zapchany wyciągamy całość i w zależności od sytuacji wymieniamy szczotki (jeżeli jest całkiem kaput) lub traktujemy bo sprężonym powietrzem i młoteczkiem, żeby wytrzepać syf (jak zadziałał na krótko). U mnie po tym zabiegu chodzi jak złoto, bez zająknięcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2) Moduł - nie wiem czy jest gdzieś o tym na forum, ale w monecie rozpaczy, zacząłem kombinować z modułem ze starszego modelu (taki podłużny Boscha). Chciałem tylko powiedzieć, że moduł taki pasuje, z tego co słyszałem jest mniej awaryjny i po lekkich przeróbkach można go założyć do nowszych modeli po FL

3) Postanowiłem dodać ten punkt by przestrzec przed "elektrykami". Jak nauczyła mnie ta historia nie am co wierzyć im na słowo. 100% mechaników, elektryków i innych zdiagnozowało padnięty moduł. Zaowocowało to kupnem 3 różnych modułów i jednego kompletu z wentylatorem (jak już wspominałem wcześniej, przedziwnym zbiegiem okoliczności z identyczną usterką jak mój) zupełnie niepotrzebnie.

W końcu cieszę się autkiem, bo ten problem był ostatnim doskwierającym "drobiazgiem", a jazda sprawia mi frajdę, bo zamiast 50 st w aucie (czasami jak zbijałem na szybko temperaturę silnika) mam 19 - nawet na postoju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam nadzieję, że pomoże to komuś zaoszczędzić sporo czasu, nerwów i pieniędzy.
Pozdrawiam.
froncek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2010, 15:36   #33
kudlatykubus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Model: modeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji i chłodnicy w Mondo MK3 FL

Witam .Posiadam mondka z 2.0TDCI 2002r.ktory ma dwa wentylatory na chlodnicy .Czy ktos wie ,ktory jest od klimatyzacji .Ten maly cz duzy.
kudlatykubus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 08:37   #34
snopi4
ford::beginner
 
Avatar snopi4
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 31-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.3 161km
Rocznik: 2008
Postów: 21
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji i chłodnicy w Mondo MK3 FL

Panowie pomóżcie bo się na tym nie znam... ile szczotek jest w tym wentylatorze???
snopi4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 20:41   #35
wojtas_83
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji i chłodnicy w Mondo MK3 FL

Dzięki froncek7. Męczyłem się z niedziałającym wentylatorem rok czasu. W trasie klima działa w mieście nie... Elektryk oczywiście postawił na niesprawny moduł - z racji tego, że wentylator podpięty na krótko działał.
Wczoraj zrobiłem tak jak pisałeś odwróciłem wentylator i puknołem w silnik...
Czarna rozpacz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pod sprężonym powietrzem wyczyściłem i? Dziś pierwszy raz mogłem cieszyć się z działającej klimy.


Pozdro
wojtas_83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2010, 07:37   #36
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Froncek7 doskonala sprawa takie instrukcje - tym bardziej poparte dowodami - ja wiem ze sie nie chce tego czasami pisac czy relacjonowac ale chwala Ci za to sie jednak przelamales szkoda tylko ze fotek nie ma - do Admina -> moim zdaniem powinna ta instrukcja dolaczyc do pierwszej strony przyklejonych albo porad mondeo tym bardziej ze to juz sprawdzone i pewne
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 19:15   #37
snopi4
ford::beginner
 
Avatar snopi4
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 31-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.3 161km
Rocznik: 2008
Postów: 21
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji i chłodnicy w Mondo MK3 FL

Cytat:
Napisał snopi4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie pomóżcie bo się na tym nie znam... ile szczotek jest w tym wentylatorze???
Podpowie ktoś ile tych szczotek jest?
snopi4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 20:27   #38
wojtas_83
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji i chłodnicy w Mondo MK3 FL

Cytat:
Napisał snopi4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podpowie ktoś ile tych szczotek jest?
4szt. są potrzebne a dodatkowo: młotek i śrubokręt aby w ogóle się do nich dostaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pozdro
wojtas_83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 21:13   #39
skorpionica79
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-12-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Ford mondeo kombi
Silnik: 2.0 Tdci 130kM
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Witam! Nie jestem blondynką ale co to zanaczy fl?
skorpionica79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 21:15   #40
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

face lifting nadwozia i wnętrza plus trochę zmian technicznych w roku 2003 a drugi 2005
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , mondeo mk3



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.