Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-07-2019, 16:54   #1
Effusion
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 29-06-2019
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Niesprawna klimatyzacja - czy to może być przycisk?

Dzień dobry,

Z klimy korzystałem bardzo rzadko. Pewnego razu poszedł mi bezpiecznik termiczny od rezystora dmuchawy. Po jakimś czasie przestała mi się także włączać klima. Myślałem, że może to być jakoś powiązane i dzisiaj wymieniłem bezpiecznik termiczny. Nawiew śmiga, klima niestety nie.

Do meritum:
Klima nie działa, tzn. po wciśnięciu przycisku A/C brak jest jakiejkolwiek reakcji. Żadnego dźwięku ze sprężarki, nie zapala się dioda LED. Sprawdziłem bezpieczniki i wszystkie wyglądają okej. Przekaźnik od klimy także jest sprawny. Wydaje mi się, że to może być wina samego przycisku. Czy jest coś jeszcze, co może być bardzo prawdopodobne co powinienem sprawdzić zanim zacznę wydawać poważne pieniądze?

Effusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2019, 20:10   #2
slawekz1
ford::average
 
Avatar slawekz1
 
Zarejestrowany: 12-04-2008
Skąd: Radom
Model: focus MK2FL
Silnik: 1.6 16V 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 86
Domyślnie Odp: Niesprawna klimatyzacja - czy to może być przycisk?

Jak chcesz sprawdzić czy to wina przycisku to włącz nawiew na przednią szybę. Powinna wówczas ruszyć klimatyzacja.
__________________
Był FF1 Kombi i FF2 Hatchback. Jest FF2 FL Kombi.
slawekz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2019, 20:48   #3
sayamag
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 10-05-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 84
Domyślnie Odp: Niesprawna klimatyzacja - czy to może być przycisk?

Jeżeli nie ma żadnej reakcji po włączeniu AC to możliwa awaria sprzęgła .ale wtedy na wtyczce powinno być 12V.
Jeżeli napięcia nie ma to trzeba spróbować wcisnąć delikatnie zawór przy skraplaczu .
Wtedy jeżeli w układzie jest czynnik to "psiknie" czynnikiem.
sayamag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2019, 19:32   #4
Toni999
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi/ 1,6 16V
Rocznik: 2001 / 2004
Postów: 176
Domyślnie Odp: Niesprawna klimatyzacja - czy to może być przycisk?

Witam,
zacznij od tego co najbardziej prawdopodobne, czyli od sprawdzenia czy jest odpowiednia ilość czynnika, dopiero jak okaże się że jest czynnik szukaj innych przyczyn i nie sugeruj się tym że rzadko używasz, fachowcy twierdzą że z całkowicie sprawnej instalacji może rocznie uciec do 15% czynnika więc po kilku latach zostaje tyle że czujnik nie pozwoli załączyć w obawie uszkodzenia sprężarki.
Toni999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2019, 11:23   #5
Effusion
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 29-06-2019
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Niesprawna klimatyzacja - czy to może być przycisk?

Czyli tam jest czujnik, który nie pozwala włączyć klimy jeśli jest za mało czynnika? Cholera, to sam siebie w błąd wprowadziłem. Myślałem cały czas, że ona nawet bez czynnika się włączy (chociażby ta dioda LED się zapali...). Sprawdzę w takim razie czy jest w jakimkolwiek stopniu nabita. Jaki wstyd...
Effusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2019, 13:10   #6
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Niesprawna klimatyzacja - czy to może być przycisk?

Tak, jest czujnik. Jak coś jest nie tak (na przykład pusty układ) to się nie włączy. Lampka na przycisku potwierdza włączenie klimatyzacji a nie stan samego przycisku.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2019, 12:20   #7
Effusion
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 29-06-2019
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Niesprawna klimatyzacja - czy to może być przycisk?

Wróciłem właśnie z uzupełnienia czynnika. Było sucho, uzupełniliśmy do pełna (750 ml). Klima... No właśnie. Działa. Ale tylko gdy nawiew na pokrętle ustawiony jest na szybę. Przy innej konfiguracji klima automatycznie się wyłącza. Mam jeszcze jeden mały babol, bo dioda LED od przycisku AC się spaliła. Więc przycisk od klimy jest stale włączony, a zmieniam tylko pozycje nawiewu żeby ją włączyć/wyłączyć.

Powiedzcie mi proszę - działanie klimatyzacji tylko w tej konfiguracji (czyli nawiew na szybę) to prawidłowa opcja czy jest tu jeszcze problem z pokrętłem? I dzięki za dotychczasową pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Effusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2019, 19:33   #8
slawekz1
ford::average
 
Avatar slawekz1
 
Zarejestrowany: 12-04-2008
Skąd: Radom
Model: focus MK2FL
Silnik: 1.6 16V 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 86
Domyślnie Odp: Niesprawna klimatyzacja - czy to może być przycisk?

bo dioda LED od przycisku AC się spaliła
A może dioda led się nie spaliła, tylko na przycisku nie ma napięcia i przez to klimy nie można włączyć?
__________________
Był FF1 Kombi i FF2 Hatchback. Jest FF2 FL Kombi.
slawekz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2019, 20:33   #9
Effusion
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 29-06-2019
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Niesprawna klimatyzacja - czy to może być przycisk?

Klima się włącza. Reaguje na przycisk. Tylko przez ten brak LEDa nie mogę poznać, czy jest włączona czy nie. Dlatego póki co cały czas mam przycisk "włączony" i operuję tylko pokrętłem. Zmieniając nawiew np. "na nogi", słyszę, jak klima się wyłącza. Jej włączenie następuje tylko w przypadku nawiewu "na szybę" i jestem ciekaw czy to jest normalne - że klima działa TYLKO przy nawiewie ustawionym pokrętłem "na szybę" - czy może to być wada pokrętła?
Effusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2019, 00:41   #10
Arturr300
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 21-10-2015
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 233
Domyślnie Odp: Niesprawna klimatyzacja - czy to może być przycisk?

Działanie klimatyzacji przy nawiewie na szybę jest niezależne od stanu załączenia przycisku A/C, tak więc wygląda na to, że klimatyzacja nie reaguje na przycisk... Od pokrętła kierunku nawiewu wychodzi 2pinowa wtyczka, która jest zwierana przy przełączeniu kierunku na szybę.
Przycisk od obiegu wewnętrznego działa?
Arturr300 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.