Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2018, 08:51   #1
Kipasc
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 15-01-2018
Skąd: Czestochowa
Model: Transit
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Jaki Silnik Zalozyc zamiast 2.2TDCI ?

Witam

Posiadam Transita z 2007 2.2.tdci 110km i padl tez silnik i nie chcialbym zakladac tego samego bo sa drogie i niezbyt wytzymale wiec pytanie brzmi
Jaki silnik zamiast 2.2tdci ktory bedzie bardzo podobny i wszystko bedzie pasowac lub cos delikatnego trzeba zmienic ?

Pozdrawiam i dziekuje z goy za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kipasc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 09:12   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Jaki Silnik Zalozyc zamiast 2.2TDCI ?

Wszystkie silniki 2,2 Transita Mk7 mechanicznie są takie same, różnią się osprzętem (głównie turbiną) i softem. Głównie soft decyduje o mocy.

Najczęstszą przyczyną awarii wymagającą wymianę silnika to wypalony tłok. Jeżeli jednak użytkownik zwraca uwagę na odgłosy pracy silnika, a zwłaszcza na spalanie stukowe podczas pracy nagrzanego silnika, także na dymienie - i jeżeli sprawdzi wtedy wtryskiwacze - to może liczyć na długą eksploatację.
Silniki diesla tdci nie znoszą dobrze długotrwałej szosowej jazdy z dużymi prędkościami.

Tak więc - dużego wyboru nie masz. Jedynie zwarto się zastanowić, czy kupować silnik goły (słupek), czy z osprzętem. W przypadku silnika z osprzętem, jest większa szansa na kupienie silnika wymontowanego z jeżdżącego do końca auta, np. z rozbitka - wiadomo, że jest sprawny. Sam słupek to trochę zakup w ciemno.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 18:03   #3
JACU6X6
ford::amateur
 
Imię: JACEK
Zarejestrowany: 09-12-2013
Skąd: Tarnobrzeg - Sandomierz
Model: TRANSIT 350
Silnik: 2,2
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Jaki Silnik Zalozyc zamiast 2.2TDCI ?

A nie lepiej rozebrać ten i jak tragedii nie ma zrobić, koledze padł 2,2 w jupperze (auto z salonu brał nowe przy 420tyś padło). Rozebraliśmy nie było czwartego tłoka podeszły chyba z mondeo bo dziś to chyba tylko znaczki na autach inne a bebechy te same. Nowe pierścienie panewki zregenerowane wtryski i doklepał do 670 tysia, silnik wytrzymał ale ciężarówka nie wyhamowała i go o metr skróciła. Mam voyagera 2,5 crd kupiłem z dziura w bloku oczywiście drugi silnik zakupiłem ale postanowiłem go rozebrać. Popękane pierścienie założyłem nowe pierścienie panewki zregenerowane wtryski i wiem czym jezdzę, nie mówię że nie kupi się dobrego używanego ale nie oszukujmy się że będzie miał 80 tkm jak podają sprzedający.
JACU6X6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 18:19   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Jaki Silnik Zalozyc zamiast 2.2TDCI ?

Jeżeli masz warunki do wyjęcia, robienia i włożenia silnika, to przecież to jest zupełnie inna sytuacja od tej, gdy auto oddajesz do warsztatu i płacisz za usługę. Trzeba porównać koszty obu rozwiązań oraz trzeba mieć pewność, że silnik będzie naprawiał człowiek, który wie co robi.
Cytat:
Napisał JACU6X6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koledze padł 2,2 w jupperze (auto z salonu brał nowe przy 420tyś padło). Rozebraliśmy nie było czwartego tłoka podeszły chyba z mondeo bo dziś to chyba tylko znaczki na autach inne a bebechy te same.
Nie tyle chyba z Mondeo, co bardzo mało prawdopodobne, że z Mondeo. Tylko silniki 2,0 Puma (a nie 2,2 Puma) były do 2006 roku wspólne dla Transita, Jumpera i Mondeo i krótko w Mondeo 2,2 do 2007. Później montowano w Mondeo silniki 2,2 konstrukcji PSA (ale produkowane w fabryce Forda), w Transicie i w Jumperze pozostała Puma, od 2006 Puma 2,2.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-01-2018 o 15:41
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 18:44   #5
JACU6X6
ford::amateur
 
Imię: JACEK
Zarejestrowany: 09-12-2013
Skąd: Tarnobrzeg - Sandomierz
Model: TRANSIT 350
Silnik: 2,2
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Jaki Silnik Zalozyc zamiast 2.2TDCI ?

Może i 2.0 będzie u mnie jutro to dopytam robiliśmy to z 4 lata temu, fakt mam warunki aby zrobić choć robię zawodowo co innego. Lubię po prostu zrobić sobie wszystko od podstaw aby nie zastanawiać się co może paść. Zdanie się na warsztat to dziś loteria choc pomijając programy tvn są też dobre warsztaty i mechanicy. Mnie zastanawia czemu nie wstawiają tych aut z kamerami do autoryzowanych serwisów - czyżby na celu miało to kierowanie ludzików do serwisów autoryzowanych?

Znam się na myjkach robieę je od kilkunastu lat od rana do nocy i w tym mogę pomóc

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
JACU6X6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 13:35   #6
Kipasc
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 15-01-2018
Skąd: Czestochowa
Model: Transit
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jaki Silnik Zalozyc zamiast 2.2TDCI ?

Witam a Silnik 2.2tdci z mondeo z 2006roku podejdzie ? Bo mam blisko i sprawdzone zrodlo ?
Kipasc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 15:15   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Jaki Silnik Zalozyc zamiast 2.2TDCI ?

Cytat:
Napisał Kipasc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam a Silnik 2.2tdci z mondeo z 2006roku podejdzie ? Bo mam blisko i sprawdzone zrodlo ?
Hm.... Teoretycznie powinien pasować, bo w Mondeo Mk3 do zdaje się marca 2007 roku były montowane też silniki Puma - wpierw 2,0 a potem króciutko 2,2 tdci. Dopiero w modelu Mk4 od marca 2007 przeszli na silniki wpierw 2,0 tdci a od 2008 na 2,2 tdci konstrukcji PSA.
Sprawdź naocznie czy to Puma czy PSA... Większość je myli, tym bardziej, że były produkowane równolegle w tej samej fabryce Forda w Dagenhamn w UK.
Jeżeli mówimy czy silnik pasuje, to mówimy tylko o słupku - osprzęt i orurowanie to inna bajka...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-01-2018 o 13:47
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.