Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2015, 10:15   #1
masterXE
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 06-12-2013
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta Mk6
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Skaczące obroty i szarpanie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Witam wszystkich,

Mam problem z moją Fiestą 1.4 tdci 2003r. otóż od jakiegoś czasu auto dziwnie się zachowuje. Nie ma „stałych” obrotów na biegu jałowym, tzn. raz jest około 800 za chwilę po zwiększeniu obrotów do 2000 i odpuszczeniu gazu obroty spadają do 800 i jakby na ułamek sekundy się zatrzymują na tej wartości po czym spadają na ok.600 i „odbijają się” na 700 obrotów. Po powtórzeniu czynności sprawa wygląda tak samo tylko że obroty odbijają np. na 750 i tak w kółko, za każdym razem inna wartość. Następny problem, który wydaje mi się że też jest z tym powiązany to szarpanie przy odpuszczaniu i dodawaniu gazu. Jest to o tyle dziwne (przynajmniej tak mi się wydaje, że to dziwne), że wraz z szarpnięciem następuje gwałtowny skok lub spadek obrotów po czym się normują. Teraz bardziej to zobrazuje. Jadę stałą prędkością np. na trzecim biegu (na każdym biegu tak samo) np. 2500 obrotów nagle dodaję gazu i następuje skok na 2800 i próżniej wraca 2500 i już płynnie przyspiesza. Tak samo w dół. Z 2500 obrotów spada na ok 2200 i z powrotem na 2500 i już płynnie w dół. I kolejna rzecz jak gaszę silnik to występuje szarpnięcie całym samochodem. Byłem na szczegółowej diagnostyce komputerowej IDS (Bosch KTS – nie chciał się połączyć – dziwne, bo wcześniej się łączył bez problemu) i wszystko jest ok. Zero błędów. W grudniu miałem wymieniany olej, poduszkę silnika (tą w kształcie ósemki, bo była już lekko naderwana), filtr paliwa i oleju. Filtr powietrza wymieniałem 8 miesięcy (wrzesień) temu ale nie jest jeszcze brudny więc nie wymieniałem. Dodam, że objawy o których piszę występowały również przed wymianą oleju i filtrów.
Dodatkowe informacje, które mogą być przydatne:
- wersja z jednomasem,
- w listopadzie 2014 wymieniałem podkładki pod wtryskami wraz z regeneracją wtrysków (syczał i kopcił na czarno)
- obecnie nie dymi,
- brak zauważalnej różnicy w mocy,
- spalanie ok 6,5l (80% miasto) chociaż ostatnio wzrosło na 7,5l – mierzone na podstawie tankowania zawsze na tej samej stacji do pełna (Orlen Verva),
- jeżdżę z wyłączoną klimatyzacją,
- co jakiś czas występuje telepanie całą budą na biegu jałowym (raz na kilka tygodni)
- robiłem taką próbę (wyczytałem na jakimś forum) odnośnie błędnej dawki paliwa tj. rozpędziłem auto na dwójce po czym puściłem gaz (oczywiście szarpnięcie), żeby sam wytracił prędkość aby sprawdzić czy dobrze podaje paliwo. Wytracił prędkość łagodnie po czym toczył się bez tzw. Kangurka, czyli wnioskuję, że chyba wszystko jest ok z paliwem.

Wszystkie te objawy są dziwne, bo nie są przez cały czas. Dwa dni jest ok po czym kolejne dwa dni dzieje się tak jak wyżej pisałem po czym dzień spokoju i znowu tak samo. Boję się, że przez te szarpania padną mi poduszki i czeka mnie kolejny niepotrzebny wydatek. Gdyby ktoś miał jakieś sugestie to bardzo proszę o info. W czwartek jadę na warsztat i fajnie byłoby, gdybym pojechał z jakimiś sugestiami do sprawdzenia.


Ostatnio edytowane przez masterXE ; 03-11-2016 o 17:12
masterXE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2015, 22:31   #2
godlesss
ford::beginner
 
Imię: sebastian
Zarejestrowany: 12-06-2014
Skąd: warszawa
Model: ford fusion
Silnik: 1.4 + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 30
Domyślnie Odp: Skaczące obroty i nierówna praca na biegu jałowym

Mysle ze warto sprawdzic swiece, przewody zaplonowe i ewentualnie cewke zaplonowa. Co prawda nie mialem nigdy diesla ale przerabialem podobne sytuacje w benzyniakach (fiesta i fusion).
godlesss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2015, 07:54   #3
masterXE
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 06-12-2013
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta Mk6
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: Skaczące obroty i nierówna praca na biegu jałowym

Witam, dzięki za zainteresowanie i odpowiedź ale niestety w dieslach nie występują te elementy, o których piszesz. (oprócz świec - które spełniają zupełnie inne zadanie). Chyba że się mylę...
masterXE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2015, 11:40   #4
elmadzik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-03-2015
Model: ford fiesta
Silnik: 1600
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Skaczące obroty i nierówna praca na biegu jałowym

Witam
Ja mam podobny problem w swojej Fiescie rok 2009 poj 1.6 TDCI z DPF
Auto z rana nie odpala za pierwszym razem ale po podgrzaniu kilka razu odpala lecz bardzo szarpie przez ok 3 min, obroty silnika skaczą i chwile kopci.
Auto mialo niedawno wymieniane filtry paliwa, oleju i sam olej. Sprawdzono swiece sa w porządku. Błędów żadnych nie pokazuje na komputerze, filtr przepalony,
CO TO MOŻE BYC???? Dodam jeszcze że dzieje się tak po dłuższym odstaniu auta lub po nocy... Czy jest w stanie ktoś POMÓC???????????
elmadzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2015, 16:26   #5
masterXE
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 06-12-2013
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta Mk6
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: Skaczące obroty i nierówna praca na biegu jałowym

Witam, wydaje mi się, że problem nie jest podobny jak u mnie. U mnie pali bez problemu za pierwszym razem i nie kopci. A czy próbowałeś robić tak jak pisałem w moim pierwszym poście:

"robiłem taką próbę (wyczytałem na jakimś forum) odnośnie błędnej dawki paliwa tj. rozpędziłem auto na dwójce po czym puściłem gaz (oczywiście szarpnięcie), żeby sam wytracił prędkość aby sprawdzić czy dobrze podaje paliwo. Wytracił prędkość łagodnie po czym toczył się bez tzw. Kangurka"

żeby ewentualnie chociaż to wykluczyć?

Przychodzi mi również do głowy problem z pęcherzykami powietrza w układzie paliwowym.

Ja ciągle walczę (w zasadzie tylko próbuję) z moimi problemami i ciągle nic...
masterXE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2015, 11:17   #6
alfredsoo
ford::amateur
 
Imię: ws
Zarejestrowany: 06-04-2015
Skąd: faisalabad
Model: nobenega
Silnik: alfored
Rocznik: soo
Postów: 1
Domyślnie Odp: Skaczące obroty i nierówna praca na biegu jałowym

wchodzę tam rano i chcę przeczytać nowe posty - klikam na napis "Pokaż pierwszy nieprzeczytany post" i przenosi mnie na 4100 stronę - to ...
alfredsoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2015, 13:31   #7
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Skaczące obroty i nierówna praca na biegu jałowym

Witam

Należy podpiąć komputer w celu odczytania usterek.On poprowadzi dalej.Po omacku nic się nie zrobi.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2015, 18:01   #8
masterXE
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 06-12-2013
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta Mk6
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: Skaczące obroty i nierówna praca na biegu jałowym

Witam po świątecznej przerwie, temat troszeczkę się posuną do przodu. Otóż takie niestabilne obroty biegu jałowego zmniejszyły się. Będąc u elektromechanika poradził mi żebym spróbował zatankować na innej stacji (zawsze tankowałem na tej samej stacji - Orlen Verva ON) więc tak zrobiłem. Zatankowałem na BP. Wypaliłem przez święta cały zbiornik i "falowanie" się zmniejszyło albo trafiłem w "dobre dni" mojej Fiesty. Co do szarpania byłem u mechanika i mam zerwaną poduszkę skrzyni (ta pod akumulatorem) Czekam na wymianę ale standardowo brak czasu. Nie wiem czy to ma wpływ na szarpnięcie obrotami (tak tak obrotami - tak jak pisałem w moim pierwszym poście) okaże się to dopiero po wymianie tej poduszki.

Swoją drogą, mam znajomego, który w swoim Punto II ma również zerwaną poduszkę skrzyni przez co szarpie przy puszczaniu i dodawaniu gazu ale u niego pomimo szarpnięcia obroty są stałe nie tak jak u mnie.

Po wymianie poduszki podzielę się swoimi obserwacjami. Może komuś się to przyda.
masterXE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2015, 20:17   #9
romek07
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 02-04-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk1 FL
Silnik: 1.6 ZETEC SE BENZYNA
Rocznik: 2003
Postów: 90
Domyślnie Odp: Skaczące obroty i nierówna praca na biegu jałowym

Nierównomierna praca TDCI zwiastuje kłopoty z układem wtryskowym - obym się mylił. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Basra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Należy podpiąć komputer w celu odczytania usterek.On poprowadzi dalej.Po omacku nic się nie zrobi.
To podstawa sukcesu plus właściwa analiza wyników.

To nie Ursus C 360 to TDCI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
romek07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2015, 20:42   #10
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Skaczące obroty i nierówna praca na biegu jałowym

Witam

Prawda.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.