Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2018, 21:16   #101
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Ale czasy się zmieniły no i już pod "Lidlem" lub "Biedronką" można wgrywać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A gdzie się zmieniły??? Innych niż fabryczne softy PCM to nawet pod Netto w Zielonej Górze nie wgrywałem... Tam to był "przymus", bo Netto "stało mi" pod wynajmowanym mieszkaniem... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Normalnie to albo u mnie pod firmą/domem, albo w ASO/warsztacie zamawiającym... Innych opcji dla mnie brak...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2018, 23:51   #102
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM

Cytat:
Napisał Cinek78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wrocław - s-max 180PS, 2015r. , automat, kto z głową ogarnie mi lekkie podniesienie mocy w okolicy(ok. 10%)? Tylko szukam sprawdzonej osoby, tak żeby nie skończyło się tylko na "dolaniu" i dymieniu z rury - takich znam i dziękuje.
DPF i EGR zostają , bo latam poza granicami kraju i nie lubię wyskakiwać z euro na poczet mandatu.
I jeszcze pytanie techniczne: 4x4 i skrzynia z jakim zapasem są obliczone?
PZ
Dawaj do Poznania to ogarniemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz masz promocje do końca lutego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

p.s. wgrywanie pod marketem to druciarstwo!!!
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 08:44   #103
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM

Cytat:
Napisał TuneFORCE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.s. wgrywanie pod marketem to druciarstwo!!!
To niezależnie kto daje CHIPA do wgrania, jak jest robione bez hamowni to jest to druciarstwo?
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 11:16   #104
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM

Cytat:
Napisał totek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To niezależnie kto daje CHIPA do wgrania, jak jest robione bez hamowni to jest to druciarstwo?
A skąd masz wiedzieć, ze samochód jest zdrowy i że po chipsie wszystko wyszło ok? Skąd wiadomo, ze nie trzeba zrobić jakiejś korekty itp.
Samochód samochodowi nie równy. Rozumiem jeszcze jazde po drodze, logowanie, dostrajanie i opieranie się na parametrach, a na końcu kontrolnie pomiar na hamowni w innym terminie itp. A nie wgranie moda i nara. U nas na hamowni loguje się większość najważniejszych parametrów i po pomiarze widzimy co się dzieje i co ewentualnie trzeba skorygować.

Nie dalej jak w piątek mieliśmy A4 3.0TDI 245KM po chipsie z pod marketu...nie wiedzieliśmy o tym do póki klient nie dostał wyniku...252KM/515NM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. było widać po liczniku programowań że fura była programowana ale wyszła praktycznie zdrowa seria. A klient spodziewał się 300KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Inny przykład z Wrocławia..do znajomego pojechało A4 2.0TDI po modzie u druciarza...klient pojechał tylko kontrolnie, bo "czuł" że jest moc...wyszło 185KM w 170ce...wgrali serie...pokazało 177KM...po normalnym modzie 210KM...no ale klient czuł, że samochód jedzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja nie rozumiem takich ludzi, co oszczędzają 300zł na czymś co nieumiejętnie zrobione może im rozpierdzielić furę. Ale jak to mówią...chytry dwa razy płaci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Gdy otwierałem firmę 10 lat temu to kupiłem najpierw hamownie na koło, tylko po to, że jak najlepiej wykonywać swoją pracę. Oprócz logów miałem porównanie parametrów przed i po i obraz tego jak wpływa na nie modyfikacja.
Po niedługim czasie, kupiłem hamownie stacjonarną ze względu na to, że wolałem nie latać samochodami klientów z dużymi prędkościami po drodze, potem wleciała obciążeniowa 4x4 i pewnie za niedługo kupie jeszcze cos lepszego.
Przeszedłem tą drogę od początku, uczyłem się na własnych błędach i moje opinie opieram na własnym doświadczeniu. Bo zawsze chciałem wszystko robić profesjonalnie i zgodnie ze sztuką. Dlatego niech nikt mi nie wciska, że wgranie moda pod blokiem to jest profesjonalne podejście do tematu.

Ostatnio edytowane przez TuneFORCE ; 15-01-2018 o 11:24
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 11:25   #105
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM

Dwóch tunerów i dwie różne odpowiedzi, jak z prawnikami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no chyba że to moje softy, każdy wyhamowany, sprawdzony, skorygowany osobiście przeze mnie
Cytat:
Napisał TuneFORCE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A skąd masz wiedzieć, ze samochód jest zdrowy i że po chipsie wszystko wyszło ok? Skąd wiadomo, ze nie trzeba zrobić jakiejś korekty itp.
Samochód samochodowi nie równy. Rozumiem jeszcze jazde po drodze, logowanie, dostrajanie i opieranie się na parametrach, a na końcu kontrolnie pomiar na hamowni w innym terminie itp. A nie wgranie moda i nara.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 11:32   #106
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM

wolę polecić coś sprawdzonego, zanim ktoś pojedzie i na "ulicy" wgra nie wiadomo co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poza tym zawsze zapraszam na hamownię, diagnostykę itd. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 11:56   #107
Cinek78
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2018
Skąd: Oleśnica k/Wrocławia
Model: Gulietta,S-max,Ducati, Genesis Coupe 3.8 V6
Silnik: 2.0 180PS diesel
Rocznik: 2015 S-max
Postów: 149
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym silniku nie robi się jakoś istotnie ponad 200KM... Przyrost jest na momencie obrotowym, choć wersja 180KM ma fabrycznie ponad 400Nm i tak nie za bardzo rozumiem czego Ci w tym aucie jeszcze brak...
O tuning pytaj kolegę @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
EGR i DPF w tym silniku się nie wycina. No chyba, że jacyś kowale się za to biorą...
Gdyby była jedna ośka to bym sobie dup... nie zawracał., ale widzę , po danych technicznych , że 4 łapy "zabierają" sporo z przyspieszenia - po prostu chce to "odzyskać"

Siedzę trochę w innej branży , bo motocyklowej , i silnikach atmosferycznych i powiem Wam tak:
Hamowania ok. , ale nie jest nieodzowna. Pokaże tylko jaki był "stan" parametrów silnika przed i po modyfikacji. Cała reszta opierać się POWINNA na tym o czym pisze min. TuneFORCE , czyli faktycznych odczytach parametrów silnika.
Cinek78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 20:12   #108
prymasek
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 20-02-2014
Skąd: Opole
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi z PowerShift
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM

Hej,

Kto w Opolu lub okolicach robi upgrade Mondeo MK5 2.0 TDCI ze 150 na 180 KM + ewentualnie jakieś dodaktowe "bajery" w sofcie wyświetlaczy?
prymasek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 20:31   #109
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM

gadaj z @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 20:47   #110
prymasek
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 20-02-2014
Skąd: Opole
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi z PowerShift
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM

Ok, dziękuje
prymasek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.