Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2023, 13:13   #131
slubek201
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-06-2022
Skąd: Koszalin
Model: S-max
Silnik: 2.3 160 km PB+LPG
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Według mnie podpiął urządzenie do sprawdzania które udaje swiatła LED. Mój zachowuje się tak samo jak podpinam przyczepkę ze światlami led. Podjedź gdzieś i podłącz przyczepkę z normalnymi lampami.

Ps kilka postów wyżej pisałem czy forscanem da się aktywować moduł. Popracowałem chwilę nad bibliotekami bo nie miałem i wszystko pięknie działa.

slubek201 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2023, 21:18   #132
fordsmax
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 17-01-2022
Skąd: Zgierz
Model: S-Max
Silnik: 2.0b
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Cześć wszystkim!
Przeczytałem na forum co się dało o module i instalacji haka i chyba z nadmiaru tych informacji i problemów nie mogę wywnioskować co trzeba zrobić żeby zamienić złącze 7 pin na 13 pin?
S-Max przedlift, moduł haka 6G9N-14B192-AC, w zielonej złączce 4 kable, ale w szarej dużej złączce tylko 6 kabli. Potrzebuję w sumie tylko dodatkowego kabla do świateł cofania (czy jakiegoś jeszcze?) i nie wiem jak to najsensowniej zrobić?

Czy można dołożyć jeden kabel do wiązki i wymienić samo gniazdo na 13 PIN? Zakładam że kable dochodzące do obecnego gniazda można w miarę łatwo obciąć i zamontować w nowym gnieździe, ale jak dopiąć ten dodatkowy kabel do szarej wtyczki w module (i czy to jest pin nr 6)? Jest jakieś oznaczenie na te małe blaszki/piny, żeby je dołożyć do wtyczki modułu?

Czy lepiej kupić uniwersalną wiązkę z gniazdem 13 pin i szukać wtyczki oryginalnej do wpięcia do modułu (tylko gdzie szukać)?

Czy po tych operacjach (dodaniu tylko przewodu do wstecznych) trzeba będzie jeszcze coś przełączać w konfiguracji samochodu?
fordsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2023, 08:23   #133
neto
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 15-11-2012
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 68
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Cześć wszystkim,

zakupiłem kompletny hak Westfali z modułem dedykowanym do forda mondeo. Wczoraj wszystko założyłem. Ale mam dylemat. W moim Mondku miałem zieloną wtyczkę z czterema pinami i dużą szarą z jednym pinem. Podpiąłem wtyczki przykręciłem masę. Wiązka jednak ma jeszcze długi kabel. w dodatku ucięty.

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale według mnie nigdzie nie muszę go podpinać.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Update: ELMConfigiem aktywowałem moduł przyczepy. Na przeglądzie test działania przeszedł bezproblemowo. Podłączyłem jeszcze dla pewności przyczepkę z przejściówką na 7 pin, też działa. Czujniki parkowania tylne odłącza, wszystkie światła działają.

Ostatnio edytowane przez neto ; 05-06-2023 o 17:22
neto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2023, 20:57   #134
kolciakf
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-06-2023
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Cytat:
Napisał marcinck83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, założyłem oryginalny hak Forda, moduł ma końcówkę z literami AC, s-max 2011 rok, pociągnąłem zasilanie + do zasilania modułu z gniazda F11 oraz masę do zielonej wtyczki. Włączyłem forscanem hak holowniczy + moduł przyczepy 13pin. Pojechałem na stację diagnostyczną sprawdzić działanie instalacji i po podpięciu ich urządzenia brzęczy i migają słabo wszystkie diody i mocniej te które w danym momencie uruchamiam. Sprawdziłem i na wyjściu z wtyczki na pinach jest napięcie ponad 4v a jak włączę kierunkowskaz to się pojawia 12 v, gdzie szukać przyczyny? Dodam że masę i dodatkowy kabel pod zieloną wtyczkę mam spięte w jedno miejsce. Po włączeniu wstecznego przy podpiętym urządzeniu ze stacji kontroli wyłącza się parktronic z tyłu i na convers pojawia się zarys przyczepki.
Udało Ci się rozwiązać ten problem? Mam podobne objawy. Oryginalny hak elektryczny, złącze 13 pin, z VINu wynika że zamontowany fabrycznie. Zasilanie na pinach od kierunkowskazów w momencie gdy nie są włączone waha się 4-5V (czy tak ma być? Nie powinno być 0 w momencie gdy są wyłączone?). Gdy są uruchomione standardowo 12V. Po podpięciu pod przyczepkę normalnie wykrywa ją i wyłącza czujniki ale na przyczepce święcą się wszystkie światła jak choinka. Po podłączeniu do miernika gniazda przyczepki też pokazuje zwarcie. Napięcie na kostce na wyjściu z modułu jest takie samo, dodatkowo sprawdzałem każdy przewód w wiązce pomiędzy modułem a gniazdem haka i wszystkie są sprawne, nie ma żadnego przebicia na inne przewody.
kolciakf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2023, 16:29   #135
PA Fomek
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 12-04-2022
Skąd: Różopole
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Moduł sprawdza podłączenie przyczepy, tak po prostu jest... a tani tester może wariować...

Bump:
Cytat:
Napisał fordsmax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć wszystkim!
Przeczytałem na forum co się dało o module i instalacji haka i chyba z nadmiaru tych informacji i problemów nie mogę wywnioskować co trzeba zrobić żeby zamienić złącze 7 pin na 13 pin?
S-Max przedlift, moduł haka 6G9N-14B192-AC, w zielonej złączce 4 kable, ale w szarej dużej złączce tylko 6 kabli. Potrzebuję w sumie tylko dodatkowego kabla do świateł cofania (czy jakiegoś jeszcze?) i nie wiem jak to najsensowniej zrobić?

Czy można dołożyć jeden kabel do wiązki i wymienić samo gniazdo na 13 PIN? Zakładam że kable dochodzące do obecnego gniazda można w miarę łatwo obciąć i zamontować w nowym gnieździe, ale jak dopiąć ten dodatkowy kabel do szarej wtyczki w module (i czy to jest pin nr 6)? Jest jakieś oznaczenie na te małe blaszki/piny, żeby je dołożyć do wtyczki modułu?

Czy lepiej kupić uniwersalną wiązkę z gniazdem 13 pin i szukać wtyczki oryginalnej do wpięcia do modułu (tylko gdzie szukać)?

Czy po tych operacjach (dodaniu tylko przewodu do wstecznych) trzeba będzie jeszcze coś przełączać w konfiguracji samochodu?
kilka stron do tyłu było pisane co i jak, wystarczy poczyta....
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg module.jpg (13.9 KB, 49 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg module1.jpg (10.7 KB, 43 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez PA Fomek ; 16-06-2023 o 16:39
PA Fomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2023, 21:13   #136
Barabashkin
FCP member
 
Avatar Barabashkin
 
Imię: Oleksii
Zarejestrowany: 04-12-2019
Skąd: Stargard
Model: S-Max
Silnik: 2,0 D 140 KM
Rocznik: 2012
Postów: 64
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Witam,
Czy moduł haka od przedlifta S-max 6G9N-14B192-AC
Będzie działał w polifcie 2012 roku?

Upd.

Dziś założyłem, działa.
Ale nie wyłącza tylnych parktroników

Ostatnio edytowane przez Barabashkin ; 25-11-2023 o 18:24
Barabashkin jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2024, 04:31   #137
jacaku
ford::beginner
 
Imię: jack
Zarejestrowany: 21-01-2014
Skąd: Chrzanów
Model: smax
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Czy kogoś rozkminiał wszystkie moduły nie rozdzielają na stronę prawa i lewa świateł postojowych ? Czy jest moduł który to wykonuje chodzi o orginalny
jacaku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2024, 11:36   #138
beavis
ford::average
 
Avatar beavis
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Galaxy MK3 i Focus MK2FL
Silnik: 2.0tdci 140KM@163KM i 1.6tdci 110KM
Rocznik: 2006 i 2008
Postów: 54
Question Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Hej
Mam co prawda Galaxy ale wiele rzeczy jest podobnych. Mam taki problem,ze moja instalacja haka robiona lata temu w firmie , korej juz nie ma, cos chyba nie wspolgra z moim czujnikami. Przez lata jezdzilem z zepsutymi czujnikami parkowania ale ostatnio zaczalem to naprawiac i je powymienialem 2 sztuki i teraz juz czujniki dzialaja i z przodu i z tylu ale tylko przez ok.5 sekund. Potem rozlega sie przez chwile ciagly sygnal i mruga "P" na desce i koniec i nic nie wykrywa juz. W forscanie tylko pojawia sie blad U0484 "nieprawidlowe dane odebrane z modulu sterujacego oswietleniem tylu B". Z tego co przeszukalem na forum to wlasnie moze byc cos z modulem haka. Modul nie jest oryginalny tylko jakis model STARC model 3990017 z wiazka 7 pin. Dodam jeszcze ze oswietlenie w platformie na rowery jak podlacze to dziala prawidlowo. Macie jakies pomysly co jeszcze mozna sprawdzic?
Jeszcze mam takie moze glupie pytanie bo chyba nikt nie zadawal. Taki modul nie FORDowski tylko STARC chyba nie wymaga wlaczenia w ElmConfigu czy Forscanie?
dzieki za pomoc
beavis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
instalacja , przyczepa



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.