Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2019, 11:43   #31
Blitzkrung
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2016
Model: Focus II
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 16
Domyślnie Odp: Koszmarnie piszczące hamulce po wymianie tarcz i klocków

Cytat:
Napisał Grzegorz MX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ATE są malowane i nie rdzewieję - tzn w małym stopniu. Może zamiast ATE założył ABE czyli noname?
Z pewnoscia wielokrotnie podkreslal, ze to komplet ATE usprawiedliwiajac wysoka cene uslugi wymiany.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dzieki za porade!

Cytat:
Napisał Grzegorz MX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie szukałbym winy tarczy jak nie powichrowana - ale wymienił natychmiast klocki.
Czy wlasnie to delikatne podskakiwanie przy delikatnym hamowaniu na dojezdzaniu do swiatel nie swiadczy o zwichrowaniu tarczy? Nie wiem jak moglyby sie zwichrowac skoro jestem 100% pewien, ze nie wjechalem na nich w wode przy rozgrzanych hamulcach.

Czy wymiana samych klockow moze pomoc rozwiazac problem?

Blitzkrung jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 12:20   #32
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Koszmarnie piszczące hamulce po wymianie tarcz i klocków

Cytat:
Napisał Blitzkrung Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy wlasnie to delikatne podskakiwanie przy delikatnym hamowaniu na dojezdzaniu do swiatel nie swiadczy o zwichrowaniu tarczy? Nie wiem jak moglyby sie zwichrowac skoro jestem 100% pewien, ze nie wjechalem na nich w wode przy rozgrzanych hamulcach.

Czy wymiana samych klockow moze pomoc rozwiazac problem?
Może @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pomoże:
Powodów zwichrowania tarcz hamulcowych jest mnóstwo -= m.in:
a) Słaba jakość materiału tarczy lub niedobrane twardość klocka do twardości tarczy - być może tutaj klocek był bardzo bardzo twardy - skoro rzęźbił takie rowki.
b) niefachowy montaż (wyczyszczenie styku tarczy z piastą, zbędny smar) i brak zwracania uwagi na bicie tarczy vs bicie piasty.
c) przegrzanie zestawu - tutaj nic o tym nie wskazuje - tarcza przegrzana zmienia kolor na odcienie fioletu przechodzące w ciemny kolor
d) może być krzywa piasta i sumuje się z krzywizną tarczy - ale musiało być od początku tak.
e) technika jazdy
f) brak osłony przeciwpyłowej /przeciwkurzowej tarczy (niektórzy zaraz będą hejtować)
g) brak odprowadzania ciepła np. przez felgę - ja tak kiedyś miałem.
h) brak dopasowania zestawu hamulców do wielkości pojazdu i techniki jego prowadzenia - często w SUV japońcach, gdzie hamulce projektowali księgowi.
i) brak dotarcia hamulców przez pierwsze 200-300km od jego założenia.
..............
i wiele wiele innych.

Wymień zestaw tarcze klocki - dla pewności u fachowca (tym razem) i kup jednego producenta (dla pewności). No i lekka noga prawa przy hamowaniu przez pierwsze 200-300 km.

Jak popatrzysz na dowolne zdjęcie tarcz ATE http://best-parts.pl/469-thickbox_de...0122-01151.jpg to są inne jakościowo od tych ze zdjęcia. Miejsca styku tarczy z felgą - nigdy nie rdzewieje aż tak jak u Ciebie.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)

Ostatnio edytowane przez Grzegorz MX ; 18-02-2019 o 12:24
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 12:37   #33
Blitzkrung
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2016
Model: Focus II
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 16
Domyślnie Odp: Koszmarnie piszczące hamulce po wymianie tarcz i klocków

Cytat:
Napisał Grzegorz MX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymień zestaw tarcze klocki - dla pewności u fachowca (tym razem) i kup jednego producenta (dla pewności). No i lekka noga prawa przy hamowaniu przez pierwsze 200-300 km.
Co ciekawe wymienialem u goscia, ktory w moim miescie jest najbardziej polecany i caly watek dotyczacy warsztatow na kilkadziesiat stron poleca wlasnie jego...

Moj fachowiec mi poradzil, abym przez pierwsze kilkaset kilometrow hamowal krotko ale mocno, przerywal i powtorka. Ostatecznie wyszlo, ze go nie do konca posluchalem i hamowalem po prostu delikatnie.
Ciekawe czemu kazdy mowi o innej technice hamowania po zamontowaniu nowego kompletu hamulcow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Blitzkrung jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 13:07   #34
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Koszmarnie piszczące hamulce po wymianie tarcz i klocków

Cytat:
Napisał Blitzkrung Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co ciekawe wymienialem u goscia, ktory w moim miescie jest najbardziej polecany i caly watek dotyczacy warsztatow na kilkadziesiat stron poleca wlasnie jego...

Moj fachowiec mi poradzil, abym przez pierwsze kilkaset kilometrow hamowal krotko ale mocno, przerywal i powtorka. Ostatecznie wyszlo, ze go nie do konca posluchalem i hamowalem po prostu delikatnie.
Ciekawe czemu kazdy mowi o innej technice hamowania po zamontowaniu nowego kompletu hamulcow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
generalnie jeśli tarcza jest wystarczająco gruba (nie jest minimalna grubość) - można poprosić o przetoczenie powierzchni tarczy + nowe klocki. Napewno wyjdzie taniej niż nowy zestaw.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2019, 14:53   #35
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Koszmarnie piszczące hamulce po wymianie tarcz i klocków

Cytat:
Napisał Blitzkrung Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moj fachowiec mi poradzil, abym przez pierwsze kilkaset kilometrow hamowal krotko ale mocno, przerywal i powtorka. Ostatecznie wyszlo, ze go nie do konca posluchalem i hamowalem po prostu delikatnie.
Lepsze jest krótkotrwałe, mocne hamowanie niż długie i łagodne. Wydziela się wtedy wyższa temperatura w krótkim czasie i, kolokwialnie mówiąc, mniej wnika jej w materiał


Przyczyn piszczenia jest wiele, podobnie jak przyczyn krzywienia tarcz. Nie da się diagnozować takich przypadków przez internet

Bump:
Cytat:
Napisał Grzegorz MX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
generalnie jeśli tarcza jest wystarczająco gruba (nie jest minimalna grubość) - można poprosić o przetoczenie powierzchni tarczy + nowe klocki. Napewno wyjdzie taniej niż nowy zestaw.
Jeżeli zostanie znaleziona przyczyna krzywienia tarcz i rozwiązana. Jeżeli przyczyna zostanie i przetoczymy tarcze to problem szybko powróci
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.