Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2019, 14:24   #1
trzycztery
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2017
Model: Fovus
Silnik: 1.6 zetec
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie jak tknąć więcej życia w wygląd wewnętrzny

Cześć. Mam mk1, środek standardowy - wiecie, trochę poprzednia epoka. Zegary czarne, podświetlane na zielono etc. Zastanawiam się, co można zrobić, żeby trochę tknąć życia w ten wygląd w środku, jako, że jestem skazany na to autko jeszcze na ok. 2 lata.

Myślałem, żeby zmienić podświetlenie zegarów, plus wszystkie inne podświetlenia na np. niebiesko. Tylko no właśnie - czy średnio doświadczona w mechanikowaniu osoba, jak ja, jest to w stanie zrobić sama?

Plus myślałem o dorzuceniu 2dinowego radia lcd i może jakaś dioda na tablicę rozdzielczą?

Robiliście coś u siebie pod tym kątem? Macie jakieś pomyśly, które możecie sprzedać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

trzycztery jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2019, 15:15   #2
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: MK1 - jak tknąć więcej życia w wygląd wewnętrzny

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2019, 17:01   #3
trzycztery
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2017
Model: Fovus
Silnik: 1.6 zetec
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie Odp: MK1 - jak tknąć więcej życia w wygląd wewnętrzny

Ok, sorry nie widziałem tego działu. Moglibyście przenieść mój temat?
trzycztery jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2019, 11:18   #4
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,329
Domyślnie Odp: jak tknąć więcej życia w wygląd wewnętrzny

wszystkie pieniądze jakie planujesz wydać na modyfikacje schowaj do skarpety albo wydaj na tankowanie do pełna.

Nie wiem skąd jesteś i nie chciał bym Cię urazić ale to trąci wiejskim tuningiem.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2019, 12:09   #5
trzycztery
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2017
Model: Fovus
Silnik: 1.6 zetec
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie Odp: jak tknąć więcej życia w wygląd wewnętrzny

Ee, nie, luz nie obrażam się. Chciałem to zrobić delikatnie, z klasą, żeby ten środek ciut nowocześniej wyglądał i mniej wiał nudą. Plan był w ograniczeniu się do zmiany kolorystyki podświetlen, ewentualnie wymiany zegara na bardziej nowoczesny etc.

Bez jakichś ura bura tandetnych cudów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzycztery jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2019, 12:50   #6
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,329
Domyślnie Odp: jak tknąć więcej życia w wygląd wewnętrzny

Cytat:
Napisał trzycztery Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ee, nie, luz nie obrażam się. Chciałem to zrobić delikatnie, z klasą, żeby ten środek ciut nowocześniej wyglądał i mniej wiał nudą. Plan był w ograniczeniu się do zmiany kolorystyki podświetlen, ewentualnie wymiany zegara na bardziej nowoczesny etc.

Bez jakichś ura bura tandetnych cudów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymiana podświetlenia zegarów ogranicza się do wymiany tarczy podświetlenia na inny kolor. to możesz bez problemu zrobić samemu, konieczny będzie widelec i późniejsze usadowienie wskazówek
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2019, 20:23   #7
lukasz3k
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-01-2013
Skąd: Gliwice
Model: Fiesta MK7 Focus MK3
Silnik: 1,4Pb 1,5EB
Rocznik: 2012 2016
Postów: 62
Domyślnie Odp: jak tknąć więcej życia w wygląd wewnętrzny

Jak mogę Ci coś doradzić, to kup sobie radio Pioneer z zielonym podświetleniem, zamontuj zamiast standardowego, zmodyfikuj pilota przy kierownicy (w skrócie zmiana drabinki rezystorów) i ciesz się z możliwości przełączania utworów z pendrive-a z kierownicy. Satysfakcja grwarantowana. Ech, stare czasy... Opis modyfikacji do odszukania w otchłani internetu (chyba forum Mondeo), najprościej przerabiało się właśnie sterowanie pod Pioneery i Sony. Resztę planowanego budżetu odłóż na paliwo lub następne auto.
lukasz3k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2019, 23:24   #8
trzycztery
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2017
Model: Fovus
Silnik: 1.6 zetec
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie Odp: jak tknąć więcej życia w wygląd wewnętrzny

Dzięki, Łukasz.

Póki co wepchałem... 2dinowe radio, łatwo nie było. Swoją drogą, takie radio ma zapewne zauważalnie wyższe zużycie prądu, czy ładowanie takich różnych "cudów" może mieć w dłuższej perspektywie wpływ na wyższe spalanie?
Pytam...poważnie, chociaż pytanie zdaje się być nie poważne. Śmigam na benzynie bez gazu, to i każdy grosz oglądam z dwóch stron.
trzycztery jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2019, 23:30   #9
lukasz3k
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-01-2013
Skąd: Gliwice
Model: Fiesta MK7 Focus MK3
Silnik: 1,4Pb 1,5EB
Rocznik: 2012 2016
Postów: 62
Domyślnie Odp: jak tknąć więcej życia w wygląd wewnętrzny

Szacun za upchanie radia 2din do Foczki MK1. Zużycie paliwa się nie zmieni, brzmienie silnika zapewne też nie. Nie wpłynie to na prędkość maksymalną i zachowanie samochodu na krętej drodze. Z góry przepraszam za ewentualną uszczypliwość. Wnętrze MK1 ( i przy okazji MK3) jest mało "tuningowalne" w takim zakresie, aby nie "pękały oczy", jak śpiewał pewien klasyk.
lukasz3k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.