Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2014, 20:33   #11
jarekcrx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2013
Model: s-max
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dziwne zachwanie wyświetlacza. Zdjęcie w poście.

zmuszony jestem odkopać temat - mam problem podobny jak kolega zakładający temat. Wyświetlacz się zawiesza czasem, zostają takie jakieś kreski i nic więcej:/
Mam podejrzenia, że to jednak wpływ temperatury/wilgoci bo jak był mróz to problemu nie było. Przed zimą problem występował sporadycznie, teraz codziennie niestety.
Dużo jeżdżę, nawet bardzo dużo więc mnie to mocno denerwuje. Czy ktoś w ostatnim czasie rozwiązał podobny problem?

jarekcrx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2014, 21:05   #12
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Dziwne zachwanie wyświetlacza. Zdjęcie w poście.

Technika poszła znacznie naprzód - wymieniamy zegary bez większych problemów. Czy to na convers+(kolorowe) czy na zwykłe czerwone. Trzeba tylko upolować sobie stosowne zegary samemu...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2014, 23:11   #13
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Dziwne zachwanie wyświetlacza. Zdjęcie w poście.

Najprawdopodobniej popękały luty gdzieś na płycie.
W dzisiejszej elektronice używa się lutowania bezołowiowego które jest niestety bardzo kruche. Z biegiem czasu luty potrafią pękać w różnych miejscach dając różne dziwne efekty.
Można by zegary otworzyć i przejrzeć płytę.
Ja w swoim convrse+ znalazłem miejsce niedolutu, poprawiłem i odzyskał dawną świetność.
Jednak zajęło mi to parę ładnych godzin.
Więc jeżeli nie jest to converse+, a cena drugich zegarów na allegro to 150zł, to nie wiem czy warto.
Gdybyś był zdesperowany to mógłbym do nich zerknąć.
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2014, 07:16   #14
mond007
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 04-08-2010
Model: S-Max'10FL / Focus'14FL / Mondeo'19FL
Silnik: 2.0 TDCI / 1.6Ti-VCT / 2.0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2010 / 2014 / 2019
Postów: 159
Domyślnie Odp: Dziwne zachwanie wyświetlacza. Zdjęcie w poście.

Podepnę się pod temat,
jakiś kabelek brzęczy mi pod kokpitem, domontowałem osłonę podszybia, głośnik centralny, ale tam nie znalazłem winowajcy, za radiem tez nie, zostaje mi jeszcze pogmerać za licznikiem - i tu pytanie, jak go zdemontować? Na zdjęciach widziałem, że jest przykręcony na dolnej krawędzi na 2 śruby, ale jak się do nich dostać? Jak zdemontować ten kawałek plastiku z materiałem łączącym kolumnę kierownicy?
mond007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2014, 19:58   #15
jarekcrx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2013
Model: s-max
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dziwne zachwanie wyświetlacza. Zdjęcie w poście.

tedi_k, orion512 dziękuje za informacje.
Przy tej cenie faktycznie nie ma sensu bawić się w lutowanie (zwłaszcza, że sam tego nie zrobię). Teraz pytanie - jak wybrać odpowiedni licznik - po numerze vin jakoś jestem w stanie do tego dojść czy tylko po demontażu starego coś będę wiedział? Orientujecie się może ile za taką usługę (wymianę) policzą sobie fachowcy?

mond007 u mnie też coś brzęczy, nasila się przy pewnych obrotach - ewidentnie w podszybiu bo przytrzymywanie w czasie jazdy poszczególnych elementów kokpitu nie przynosi rezultatu. Jakbyś znalazł rozwiązanie to będę wdzięczny za info.
jarekcrx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2014, 11:23   #16
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Dziwne zachwanie wyświetlacza. Zdjęcie w poście.

Cytat:
Napisał jarekcrx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...Teraz pytanie - jak wybrać odpowiedni licznik - ...
Jedyne kryterium wyboru to licznik od benzyny do benzyny i diesla do diesla. Poznaje się po skali obrotomierza. Można sobie założyć od razu convers+ albo zwykły czerwony z np. dużym wyświetlaczem.
Fachowcy to wezmą ile zawołają - o ile w ogóle się podejmą... Nie bez powodu mayak i ja mamy taką popularnośćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W naszym przypadku licznik do założenia powinien mieć mniejszy przebieg od aktualnego przebiegu samochodu - ustawianie przebiegu na liczniku "w górę" to standardowa procedura serwisowa. Natomiast obniżanie przebiegu wymaga specjalnych kabelków, których ja nie mam i jakoś nie bardzo mi ich brakuje...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2014, 20:52   #17
jarekcrx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2013
Model: s-max
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dziwne zachwanie wyświetlacza. Zdjęcie w poście.

myślałem, że jeszcze coś się musi zgadzać - benzynowy licznik od dieslowego jakoś dam radę odróżnićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do przebiegu to akurat nie jest problem, dużo jeżdżę, mam pewnie sporo ponad średnią nabite, co do wymiany to już PW.
W nowych zegarach ten obrotomierz mi bardzo nie leży...
jarekcrx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2018, 10:37   #18
szuldek
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-04-2009
Skąd: Halinów
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 i 16V 145 KM 107 kW
Rocznik: 2006
Postów: 30
Domyślnie Odp: Dziwne zachwanie wyświetlacza. Zdjęcie w poście.

Cytat:
Napisał michal11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, Panowie może ktoś z Was miał podobny problem z wyświetlaczem w S-maxie (zobacz zdjecie) i może coś podpowie odnośnie przyczyn. Gdy włączę samochód to wyświetlacz pracuje prawidłowo lecz w pewnej chwili (nie ma reguły dzieje się to ot tak) przełacza się w to co jest na fotce i tak pozostaje do końca jazdy. Poprawa dopiero po kolejnym uruchomieniu samochodu. Może macie jakieś pomysły??
Hej
deko odkopie,
wczoraj miałem identyczną sytuacje z zegarami jak michal11, po chwili problem zniknął, zapewne powróci, nie będę na razie interweniował, chcę rozeznać w temacie,
- jest sens naprawiać wyjęte? np poprawić "zimne luty" tego może dotyczyć problem wyświetlacza?Jeśli nie co jest może być przyczyną?
- skoro kupie identyczny licznik (używany), pasujący do mojego modelu, jak mam sprawdzić czy ten sam problem nie wystąpi? jak się uchronić przed tym?
- wymieniając na inny pasujący co dokładnie trzeba zaprogramować,
zrobię to programem FORScan? programowałem kiedyś immobilasier do Forda Fusion tym programem, ma spore możliwości czy musi być specjalny soft i interfejs który posiada tylko ASO FORD?
chodzi tylko o dodanie nowego licznika + IMMO?
- jak to jest z przebiegiem, jak sie przepisuje przebieg?Jeśli nowe zegary mają wyższy niż mam to już kombinacja z "fachowcami od liczników", Jeśli odwrotnie to programowanie samego chipa czy przez OBD?

Poproszę o konkrety z podaniem kosztów

michal11 wymieniałeś licznik, jeśli tak na co?

Ostatnio edytowane przez szuldek ; 02-07-2018 o 10:40
szuldek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2018, 11:05   #19
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Dziwne zachwanie wyświetlacza. Zdjęcie w poście.

Naprawiać to raczej nie ma sensu.
Jak bym je już wywlekł z samochodu to (o ile fundusze na to pozwalają) bym rozważył wymianę na convers+ (kolorowy). Otwierają się wtedy nowe możliwości.

Ewentualnie po taniości kupic takie same.
Aby sprawdzić, czy wyświetlacz działa poprawnie trzeba je podłączyć. Inaczej tego nie zrobisz.
Zegary w smax nie są elementem immo. Bez nich możesz normalnie odpalić i jeździć. Korekcje (i w gore i w dol) robi się przez OBD.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2018, 11:31   #20
szuldek
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-04-2009
Skąd: Halinów
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 i 16V 145 KM 107 kW
Rocznik: 2006
Postów: 30
Domyślnie Odp: Dziwne zachwanie wyświetlacza. Zdjęcie w poście.

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Naprawiać to raczej nie ma sensu.
Jak bym je już wywlekł z samochodu to (o ile fundusze na to pozwalają) bym rozważył wymianę na convers+ (kolorowy). Otwierają się wtedy nowe możliwości.

Ewentualnie po taniości kupic takie same.
Aby sprawdzić, czy wyświetlacz działa poprawnie trzeba je podłączyć. Inaczej tego nie zrobisz.
Zegary w smax nie są elementem immo. Bez nich możesz normalnie odpalić i jeździć. Korekcje (i w gore i w dol) robi się przez OBD.
jakim programem robi się korekcję jeśli to nie tajemnica,
szuldek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
licznik , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.