Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2015, 08:08   #31
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie

Dokladnie tak ja na uznanie gwarancji na dwumase przepychalem sie miesiac. Fordowski mistrz serwisu stwierdzil ze jest tak zuzyta ze niema sensu pytac gwaranta o uznanie naprawy na zasadach gw12. I chcieli mi naprawic auto za bagatela 6 tysiakow. Dopiero jak wyslalem pisma od prawnikow to wyslali dokumentacje do gwaranta i gwarant w 2 godzinu uznal wszystko. O takie dziady i naciagacze pracuja w Aso

Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2015, 17:49   #32
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Który serwis ASO w Warszawie, jest godny polecenia?

A tak z ciekawości - gw12 obejmuje 100% ceny za naprawę dwumasy czy po połowie z klientem?
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2015, 10:35   #33
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: Który serwis ASO w Warszawie, jest godny polecenia?

Po połowie.
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2015, 08:37   #34
MT123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-05-2015
Model: Mondeo 5 Titanium
Silnik: 2.0 TDI 150 KM
Rocznik: 2015
Postów: 31
Domyślnie Odp: Który serwis ASO w Warszawie, jest godny polecenia?

Mam złe doświadczenia z podejściem do Klienta w Auto Plaza Bielany - Warszawa.

Samochód niedawno odebrany, 3 miesiące. Hatch back 5 drzwiowy. Od początku wypadała półka bagażnika przy otwieraniu klapy tylnej. W końcu uznałem że po co się szarpać i trzeba to zgłosic jako reklamację.<br/>Podjechałem jednego dnia by wstępnie ocenili usterkę czy kwalifikuje się do reklamacji. Dwóch Panów jeden z Serwisu i jeden z działu Sprzedaży obejrzeli dokładnie i potwierdzili że faktycznie półka nie pasuje dokładnie, a zawiaski nie zatrzaskują się i co chwila przy zamykaniu klapy wypada. Powiedzieli, że formalna procedura by zarejestrowac reklamację i zgłosić do forda jest taka że samochód musi wjechać na halę napraw, a tam musi ktoś inny go obejrzeć, wtedy wpiszą to do systemu i jak ford potwierdzi to wymienią. ... To nawet dla takiego drobiazgu ale zajmie to pół godzinki. Od razu nie jest mozliwe bo treraz w systemie nie mam miejsca.<br/>Przyjechałem za 2 dni na umówiony termin. Pan z recepcji serwisu znów najpierw obejrzał usterkę na parkingu i potwierdził że faktycznie coś nie tak i do reklamacji. Zabrali samochód na halę ale powiedzieli że to raczej godzina niż pół godziny.<br/>Po 45 minutach przychodzi Pan i prowadzi mnie na halą do samochodu by powiedzieć mi że w nowym modelu bagażnik jest płytszy i jak półka się oprze o bocze ściany przestrzeni bagażnika to się odkształca i potem spada z zawiasków i przy zamykaniu nie pasuje. Przekazał mi decyzję że to uszkodzenie mechaniczne nie podlegające reklamacji i nie będę tego zgłaszać do forda - jest to ich tzn. dealera decyzja = odmowa reklamacji.<br/>Śmieszne, podmiotowe i poniżające traktowanie Klienta. <br/>1. To że półka jest z cienkiego wyginającego się materiału a zawiaski słabo trzymające to niby wina użytkownika a nie złego wytłoczenia półki w fabryce i złego złożenia i w ogóle takiej sobie konstrukcji tego detalu.<br/>2. Po co było umawiac mnie 2 razy bym tracił czas i przytakiwać 2 razy przy wstępnych oględzinach że to wada by potem wykręcić kota ogonem.<br/><br/>Zalecam unikanie tego serwisu.<br/>Do tego obsługa jest do tego nie miła, nikt w trakcie długiego czekania nie powie proszę się nie niecierpliwić itp. tylko totalne zero komunikacji..... przy składaniu przeze mnie żali że fatalnie to załatwiają i że traca w ten sposób Klientów... odpowiedz "jesteśmy dorośli, to nie pierwszy i nie ostatni taki klient"<br/><br/>Do bani.. proszę omijajcie ten serwis z daleka !!!!
MT123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2015, 22:26   #35
maikyl
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Który serwis ASO w Warszawie, jest godny polecenia?

Niestety nie do końca na temat bo raczej mam mieszane uczucia. Po dwóch latach nieobecności pojechałem do ASO Auto Plaza Bielany (w Warszawie) z 7 letnim mondeo MK4 kombi. Za trzy tyg jadę do Czarnogóry więc na wszelki wypadek... Dwa lata temu jak jechałem w podobną trasę również bezpośrednio po wizycie w ASO to zwariowały mi zegary i wyświetlacze po czym trwale przekręciła się wskazówka temperatury. Wówczas ASO poinformowało mnie, że wskazówki nie naprawią (trzeba wymienić zegary) ale soft nowy do wskaźników rekomendują wgrać. Bardzo mnie to zdziwiło bo dwa tygodnie wcześniej powiedzieli, że nie chcą się tego podejmować bo "to samochód sprowadzany i nie widzą jak będzie działał z ich softem". Oprócz tego wyłączał mi się tempomat i nie działały czujniki parkowania. Diagnoza była gorsza niż się spodziewałem - znowu maglownica pada. Ponieważ dwa lata temu miałem to samo i pojechałem wówczas do stacji regeneracji maglownic tym razem chciałem mieć święty spokój i zamówiłem instalację nowej maglownicy. Upewniłem się, że jest nowa a nie regenerowana. Pan doradca powiedział, że nawet nie maja regenerowanych. Dziwne bo dwa lata temu mieli i takie i takie. W sumie zapłaciłem ponad 6 tys więc nie analizowałem na miejscu dwustronicowej faktury. W domu nieźle się zdziwiłem gdy na fakturze zobaczyłem "Przekładnia kierownicza regenerowana!!!" W życiu bym się na to nie zgodził bo regeneracja z wymianą w zakładzie zajmującym sie regeneracją kosztuje 600 - 800 zł a w ASO 3866. Oba warsztaty dają gwarancje na dwa lata. Gdy zadzwoniłem zapytać dlaczego powiedzieli mi że nie mieli na stanie nowych więc zainstalowali super regenerowaną, regenerowaną przez forda i 900 zł tańszą od nowej. "To jest dokładnie to samo". Oprócz tego przez 24 h nie udało mi się uzyskać informacji kiedy samochód będzie gotowy a był już w zakładzie ponad 3 dni. Przyjmowała Pani która informowała mnie, że doradca za chwilę oddzwoni a on nie oddzwaniał przez 24 h licząc od pierwszego telefonu. Reszta rzeczy pozytywnie (np. naprawili wskazówkę tem. za 200 zł i soft za 100 wgrali), nawet bardzo jestem na razie zadowolony ale dobrze się zastanowię zanim następnym razem pojadę do Auto Plaza Bielany. Staram się być obiektywny. Link do faktury poniżej abyście mogli sobie porównać wszystkie koszty napraw i części. BTW. czekając w serwisie sprawdziłem, że nowe mondeo ma super wygodne fotele i generalnie bardzo ergonomiczny w środku się wydaje ale nie wiem czy przy takiej awaryjności kupię znowu mondeo.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
maikyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2015, 17:49   #36
booncol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-06-2012
Model: Audi A4 B8
Silnik: 1.8 TFSI
Rocznik: 2008
Postów: 0
Domyślnie Odp: Który serwis ASO w Warszawie, jest godny polecenia?

A czy ktoś ma jakieś info na temat jakości usług UrsynCar w Piasecznie? Mam do nich bardzo blisko, a nie chce mi się jeździć w razie czego do Auto Plazy na Popularną, gdzie auto było kupione i serwisowane do tej pory (poprzedni właściciel).
booncol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2015, 07:33   #37
djpool
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3
Silnik: 1,5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 16
Domyślnie Odp: Który serwis ASO w Warszawie, jest godny polecenia?

Ja zakupiłęm tam auto i serwisuje w sumie mam do nich daleko ale dostałem fajne rabaty.
Wymiana oleju z filtrami w Piasecznie 550 PLN a w innych serwisach prawie 200 więcej.
Mówię tu o Mondeo mk5 2.0 tdci serwis zaleca wymianę co 30 tys km ale ja wymieniam co 15 tys. Za chwilę będę robił kolejny przegląd na 30 tyś i na pewno u nich lub Michałowski na radzymińskiej bo jak dla mnie dobrze ogarniają temat.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 17-11-2015 o 07:39
djpool jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2015, 20:59   #38
grzes1234
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 17-11-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Hybrid
Rocznik: 2019
Postów: 2
Domyślnie Odp: Który serwis ASO w Warszawie, jest godny polecenia?

Witam

Odradzam Ford Michałowski na Radzymińskiej. Nie robiłem u nich żadnej naprawy. Pojechałem natomiast na sprawdzenie samochodu przed zakupem. Jako jeden z nielicznych ASO mieli wolny termin w sobotę, po za tym auto było u nich dotychczas serwisowane, także myślałem, że będą zorientowani w jakim stanie jest auto. No i oczywiście dostałem informację, że auto w dobrym stanie, były robione jakieś naprawy lakiernicze, czego z resztą się spodziewałem. Auto kupiłem, niestety nie bezpośrednio od właściciela, lecz przez autokomis. Po dwóch dniach auto przestało odpalać, zapala się kontrolka silnika i esp. Udało mi się znaleźć numer tel do poprzedniego właściciela (odsprzedał auto do firmy od której ja kupiłem auto). Poinformował mnie, że auto sprzedał z usterką, gdyż właśnie w tym serwisie nie potrafili tej usterki usunąć (wymieniając przy tym kilka drogich podzespołów). W serwisie zaproponowali mu aby odsprzedał auto do zaprzyjaźnionej" firmy, która odkupuje takie auta, a potem odsprzedaje jako idealne.

Tym samym chciałbym ostrzec przed tym serwisem. Widać, że nie można liczyć na uczciwe podejście do klienta, nawet jeżeli berze się za to pieniądze.
grzes1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2015, 21:36   #39
rostex
ford::average
 
Avatar rostex
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 14-08-2014
Skąd: Płońsk
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 178
Domyślnie Odp: Który serwis ASO w Warszawie, jest godny polecenia?

Odradzam Ford Michałowski na Radzymińskiej. W Focusie MK2 FL 2010 1.8 TDCI podczas standardowej wymiany rozrządu przy 215 tys km nie wymienili ani nie poinformowali o konieczności wymiany dolnego paska rozrządu, tzw. mokrego lub kasety jak kto woli. Późniejsza wymiana w niezależnym warsztacie ukazała agonalny stan paska i cieknącą pompę wody. Takie działania autoryzowanego serwisu nigdy nie powinny mieć miejsca.
rostex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2015, 14:26   #40
krollpawel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-11-2012
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Który serwis ASO w Warszawie, jest godny polecenia?

Do sizario: Serwis na instalatorw to niezależny ABSCAR. Pozdro.

Bump:
Cytat:
Napisał booncol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy ktoś ma jakieś info na temat jakości usług UrsynCar w Piasecznie? Mam do nich bardzo blisko, a nie chce mi się jeździć w razie czego do Auto Plazy na Popularną, gdzie auto było kupione i serwisowane do tej pory (poprzedni właściciel).
URSYN CAR jest beeee. Powody.

1) w 2003 r. miałem u nich kupić nowego Focusa. Spieszyli się z podpisanie mfaktury proforma, ale przyjechałem z fachowcem z PIM (Państwowy Instytut Motoryzacji). Wsiadł, odpalił, poczekał, sprawdził działanie klimy, poprosił o otwarcie maski i klapy, zajrzał pod dywanik bagażnika, posłuchał silnika i popatrzył ogólnie na komorę silnika, a po kilku minutach powiedział do sprzedawcy:

- Przyjechaliśmy po odbiór nowego auta, bite mamy w komisie obok, ale proszę mi powiedzieć, kto i dlaczego odkręcał w nim lewy przedni błotnik, i kładł lakier drugą warstwą. Nie mam grubościomierza, ale lakier jest nakładany podwójnie, poza tym nie spasowany jest błotnik z drzwiami kierowcy (nierównoległa szczelina pomiędzy błotnikiem a drzwiami).

Sam bym tego nie wypatrzył. URSYN CAR powiedział po kilku dniach, że faktycznie lakier jest podwójny, ale nie ma śladu w papierach produkcyjnych auta o takowej naprawie. Chcieli mi dać dywaniki, dodatkowo. Obciach, a nawet próba zatajenia faktu naprawy (może spadł z lawety, to się zdarza).

Ja tego auta nie wziąłem, ale na pewno znaleźli laika, który nie miał eksperta przy odbiorze.

10 lat póżniej

2) 2013 r. Naprawa powypadkowa z polisy sprawcy w URSYN CAR Piaseczno, bo tam mieszkam, auto zastępcze dostałem od nich za zgodą PZU, ze zwrócą, ale przy podpisaniu umowy zakwestionowałem (niestety lylko ustnie) punkt, że niedobory z wyceny PZU pokrywa właściciel auta. Odpowiedzieli, ze to standardowa umowa, ale przy takich drobnych naprawach ten punkt nie ma zastosowania. Prosiłem o kontakt gdy dostaną wycenę z PZU. Nie zadzwonili. Dwa dni później odebrałem auto. I już. Super myślę, bezgotówkowo, mam sprawę z głowy. Do czasu.

Po blisko 3 latach dostaję pismo z kancelarii prawniczej Ursyn Cara, że wnieśli sprawę do sądu i mają wyrok zwrotu niedopłaty 700 zł z klauzulą natychmastowej wykonalności. Okazało się wówczas, że PZU ścięło im kosztorys, ale oni tego nie ujawnili. I czekali do ostatniej chwili przed możliwością odwołania do PZU. Chyba jakaś zmowa z ubezpieczycielem, bo ten też nie ujawniał dokumentów na swoim e-portalu.

URSYN CAR?
Nigdy więcej URSYN CAR!!!
krollpawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.