Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2017, 11:35   #611
el_sessero
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-07-2016
Model: MK4
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał rojass Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy, polecicie jakiegoś konkretnego sprzedawcę albo model radia ?
Chciałbym komplet łącznie z kamerą cofania, ma on trafić do SMAX'a 2008r.
Jak z odbiorem stacji radiowych ? Z nieoryginalnym radiami mam zawsze problem, stacje nigdy nie odbierały tak jak w odbiornikach instalowanych fabrycznie. Jak jest z tymi chińczykami ?
Jaki budżet? Jednostki są pomiędzy 700-2500 i gdzie chcesz kupować? PL czy import bezpośrednio. Radio raczej nie będzie dobrze łapać na chińczykach. Ja nie korzystam akurat, bo nie po Navi kupowałem żeby radia na nim słuchać. Podobno po dołożenie wzmacniacza sygnału jest lepiej. Mnie łapie większość stacji, czasem nie które lekko szumia.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

el_sessero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2017, 13:49   #612
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Chodzi mi o typowego chińczyka z aliexpress za ~200-220$.
Nawigacja jest dla mnie dodatkiem, który wykorzystam raz, dwa razy w roku podczas wakacji.
rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2017, 14:22   #613
sesser
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0D 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Ja brałem BOISON-a BX440 od resellera, cena troche podskoczyła, ale mysle ze za tą kwote lepiej nie bedzie. W zestawie jest dekoder CAN do Mondeo, niewiem czy bedzie działał z S-Maxem, ale pewnie tak. Sprzedawca jest dość komunikatywny, pomógł mi wszystko podłączyć.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przy wyborze sugerowałem sie układem przycisków, bo głównie tym się różnia te modele ( oraz prockiem), i żeby miał 2GB ramu. Procek jest troche badziewny Allwinner T3 1.4Ghz, inne modele z RK3118 1.6Ghz nieznacznie lepiej chodzą, ale sa za to droższe. Do tej wersji niestety nie ma custom rom-ów niestety. Wiec zostajemy z tym co przyszło, co nie zmienia faktu, ze wszystko ładnie działa. Ekran to zwykła TN-ka wiec jak ktoś w domu ma same IPS-y to obraz będzie troche wyprany, modele z lepszym ekranem sa od 400$ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Ja brałem dla testów bardziej z ciekawości jak to się sprawuje. Ogóle wrażenia są takie, że troche tandeta, czuć ze to tanie urzadzenie, szpara pod ramką na dole jest większa niż u góry, ekran jak juz pisałem bez szału, dzwięk, ale to chyba wszedzie "gra" i tyle. Najważniejsze, że wszystkie gadzety działają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. GPS, Wifi, internet po 3G z dongla śmiga ok, zewnetrzny mikrofon do połaczeń BT rzaczej wymagany, tak samo jak adapter do anteny, ale to też znajdziesz "na miejscu" za grosze. Montaz około 1h z wycinaniem koszyka, chociaż niewiem jak wygląda w S-Maxie, moze tam jest wiecej miejsca.

Pojawiły sie już modele z 4GB ramu, ewentualnie z nowsze o oznaczeniu PX5, maja android-a 7.0 i odświeżone UI, tylko z tego co czytałem jest problem z pogłosem przy połaczeniu Bluetooth.

Kamere cofania kupisz na aledrogo za 50zł + przesyłka.
sesser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2017, 17:11   #614
_Doman_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2017
Skąd: Poznań
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 39
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Gdzie znaleźliście radio Boison BX-440 po ~660-670zl? Były jakieś promocje? Bo teraz wszystko widzę około $200, co daje ~850zł.

Mam kilka pytań użytkowych:
1. Czy można bez problemów podłączyć fabryczny mikrofon? Trzeba robić jakieś przeróbki?
2. Czy można wyświetlać sygnał z fabrycznych czujników parkowania? Trzeba robić jakieś przeróbki?
3. Ile trwa uruchomienie urządzenia po przekręceniu kluczyka?
4. Czy GPS jest precyzyjny, nie gubi się w mieście, nie ma problemów z nawigacją?
5. W większości opisów wyróżniony jest S-Max od rocznika 2007. Czy w roczniku 2006 była jakaś inna instalacja? Będzie problem z podłączeniem do wersji 2006?

Ma ktoś taki sprzęt w okolicach Poznania, żebym mógł podjechać i obejrzeć jak to funkcjonuje?

Ostatnio edytowane przez _Doman_ ; 27-12-2017 o 17:13
_Doman_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2017, 17:55   #615
jarek33
ford::advanced
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Świdnica
Model: MKI MKII MKIIIMKIV
Silnik: 2,0 1,8 2,0 1,6
Rocznik: -92, -98, -02, -14
Postów: 291
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał _Doman_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Czy można bez problemów podłączyć fabryczny mikrofon?
Tak
Cytat:
Napisał _Doman_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1.Trzeba robić jakieś przeróbki?
tak
Cytat:
Napisał _Doman_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Czy można wyświetlać sygnał z fabrycznych czujników parkowania? Trzeba robić jakieś przeróbki?
nie wiem mam nie orginalne czujniki i z nimi radio nie dziala
Cytat:
Napisał _Doman_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Ile trwa uruchomienie urządzenia po przekręceniu kluczyka?
od kilku nastu sec (inne podłaczenie) standard około 20-30sec
Cytat:
Napisał _Doman_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4. Czy GPS jest precyzyjny, nie gubi się w mieście, nie ma problemów z nawigacją?
działa super mam AM i sprawuje się świetnie nawet w europie działa precyzyjnie
Cytat:
Napisał _Doman_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
5. W większości opisów wyróżniony jest S-Max od rocznika 2007. Czy w roczniku 2006 była jakaś inna instalacja? Będzie problem z podłączeniem do wersji 2006?
nie wiem mam mondeo i wszystko pisała elegancko żadnego cięcia gięcia, żadnych szpar nie mam
jarek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2017, 18:45   #616
psamolek
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-06-2017
Model: KUGA
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Polecam z firmy Isudar z androidem 7.1.1. Radio jak i nawigacja odbiera bardzo dobrze i w Kudze mk1 gra o wiele lepiej niz oryginalne 6000cd. Dodatkowo wysylka z niemiec i po 3 dniach radio u Ciebie

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
psamolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2018, 18:45   #617
nex1983
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 14-05-2017
Skąd: Krzeszowice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 36
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał sesser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja brałem BOISON-a BX440 od resellera, cena troche podskoczyła, ale mysle ze za tą kwote lepiej nie bedzie. W zestawie jest dekoder CAN do Mondeo, niewiem czy bedzie działał z S-Maxem, ale pewnie tak. Sprzedawca jest dość komunikatywny, pomógł mi wszystko podłączyć.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Przy wyborze sugerowałem sie układem przycisków, bo głównie tym się różnia te modele ( oraz prockiem), i żeby miał 2GB ramu. Procek jest troche badziewny Allwinner T3 1.4Ghz, inne modele z RK3118 1.6Ghz nieznacznie lepiej chodzą, ale sa za to droższe. Do tej wersji niestety nie ma custom rom-ów niestety. Wiec zostajemy z tym co przyszło, co nie zmienia faktu, ze wszystko ładnie działa. Ekran to zwykła TN-ka wiec jak ktoś w domu ma same IPS-y to obraz będzie troche wyprany, modele z lepszym ekranem sa od 400$ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Ja brałem dla testów bardziej z ciekawości jak to się sprawuje. Ogóle wrażenia są takie, że troche tandeta, czuć ze to tanie urzadzenie, szpara pod ramką na dole jest większa niż u góry, ekran jak juz pisałem bez szału, dzwięk, ale to chyba wszedzie "gra" i tyle. Najważniejsze, że wszystkie gadzety działają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. GPS, Wifi, internet po 3G z dongla śmiga ok, zewnetrzny mikrofon do połaczeń BT rzaczej wymagany, tak samo jak adapter do anteny, ale to też znajdziesz "na miejscu" za grosze. Montaz około 1h z wycinaniem koszyka, chociaż niewiem jak wygląda w S-Maxie, moze tam jest wiecej miejsca.

Pojawiły sie już modele z 4GB ramu, ewentualnie z nowsze o oznaczeniu PX5, maja android-a 7.0 i odświeżone UI, tylko z tego co czytałem jest problem z pogłosem przy połaczeniu Bluetooth.

Kamere cofania kupisz na aledrogo za 50zł + przesyłka.

Kupiłem to radio, dziś założyłem i póki co nie działa mi sterowanie z kierownicy mimo że mam ten dekoder can, nie reaguje podczas nauczania na przyciski.
Tobie też nie działało? Czy może trzeba tam coś dodatkowo podłączyć oprócz tego dekodera w kostkę.
Co do Radia to odbiera Zet wszędzie a RMF gubi fale podczas jazdy nie wiem czemu, ogólnie radio ma bardzo słaby zasięg w mieście, na wioskach działa dobrze.

Do tego chińczyk mówi że radio pasuje do mondeo MK4 ale tak naprawdę trzeba wyjąć kosz radia i wyciąć środkowa część dopiero wtedy się mieści.
nex1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2018, 22:00   #618
sesser
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0D 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał nex1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłem to radio, dziś założyłem i póki co nie działa mi sterowanie z kierownicy mimo że mam ten dekoder can, nie reaguje podczas nauczania na przyciski.
Tobie też nie działało? Czy może trzeba tam coś dodatkowo podłączyć oprócz tego dekodera w kostkę.
Co do Radia to odbiera Zet wszędzie a RMF gubi fale podczas jazdy nie wiem czemu, ogólnie radio ma bardzo słaby zasięg w mieście, na wioskach działa dobrze.

Do tego chińczyk mówi że radio pasuje do mondeo MK4 ale tak naprawdę trzeba wyjąć kosz radia i wyciąć środkowa część dopiero wtedy się mieści.
Wszystko się zgadza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja musiałem podpiąć taki dodatkowy kabelek

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
sesser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2018, 13:22   #619
nex1983
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 14-05-2017
Skąd: Krzeszowice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 36
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał sesser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko się zgadza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja musiałem podpiąć taki dodatkowy kabelek

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Czyli key1 i key2 muszę że sobą połączyć? Wtedy sterowanie z kierownicy zadziała?
nex1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2018, 14:04   #620
sesser
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0D 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał nex1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli key1 i key2 muszę że sobą połączyć? Wtedy sterowanie z kierownicy zadziała?
Dla mnie ten obrazek był oczywisty

Od wtyczki, tej dużej która wspinasz do instalacji samochodu odchodzi niebieski kabelek z gniazdem, przy kablu gdzie są USB i dekoder masz wtyczkę do tego gniazda, spinasz to i dziala..

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
sesser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radioodbiornik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.