Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2020, 11:09   #41
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

nie wiem czemu masz wciąż wybrane lampy halogenowe, a z drugiej strony,
w jaki sposób auto będzie sterować ustawieniami lamp jeśli założyłeś jakieś niefabryczne.
o ile zrobili identycznie jak Fordowskie, to kwestia przestawienia. wtedy nie ma znaczenia że są niefabryczne

lampy zamontowałeś tak jak wg tego filmu?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Przy okazji - nawet nie wiedziałem, że w pokrywie jest taka fajna łapka do bezpieczników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

poniżej są ustawienia dla fabrycznych feflektorów xenonowych z DRL LED:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

nie rozumiem czemu nic u siebie nie pozmieniałeś. choćby pozycja 16.....

Twoje obecne:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

obecnie masz "zawsze włączone mijania oprócz pos p (DTRL)"

zmień że masz dedykowane DRL


Ostatnio edytowane przez edmun ; 25-11-2020 o 12:06
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 11:30   #42
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

w moim MK3 przedlift salon PL, niestety jest tak, że nie ma znaczenia co ustawię na pokrętle świateł, nawet 0, zawsze mi się świecą mijania, jak tylko odpalę silnik.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 16:27   #43
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Dzięki @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za pomoc. Twoje ustawienia powodowały u mnie komunikat na IPC " Awaria Świateł Przednich " . Dopiero po zmianie Headlights Type na parametr- 0E wszystko zaczęło pięknie działać. Dzienne LED odpalają się same , mijania są załączane przez sensor zmierzchu. Ideał .
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ok drled FF MK3.jpg (99.4 KB, 86 wyświetleń)
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 16:58   #44
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

bo te dwa ustawienia zazwyczaj są ze sobą spięte.
stąd też zmiana jednego ale pozostawienie że masz zwykle halogeny powodowały błąd.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2020, 22:11   #45
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - OSRAMY, które założyłeś wg instrukcji należy podłączyć do wtyczek reflektora a także dodatkowo do akumulatora oraz bypasem do skrzynki bezpieczników w komorze silnika a sama instrukcja nic nie mówi o grzebaniu w centralnej konfiguracji samochodu (jeżeli się mylę to proszę mnie popraw). Są one zatem przeznaczone do prostego zastąpienia reflektorów halogenowych - mają swój własny moduł sterowania DRL (dlatego potrzebne jest im zasilanie ze skrzynki bezpieczników, aby DRL mogły się świecić przy wyłącznych pozycyjnych i mijania - zupełnie tak jak w przypadku dokładanych dziennych); zakładam też, że mają wbudowany rezystor, który zapobiega wyświetleniu błędu przepalonej żarówki (palnik D8S pobiera 25W zamiast standardowych 55W i w takim wypadku BCM ten mniejszy pobór interpretowałby jako uszkodzenie żarówki i wyłączał układ świateł mijania).

Aby poprawnie działały wystarczy, aby w centralnej konfiguracji w pozycji #14 Headlight type były ustawione zwykłe reflektory halogenowe a w pozycji #16 Daytime running light wartość 02 (nie pamiętam jak jest opisana w UCDS - generalnie chodzi o opcje wyłączonych wszelkich trybów DRL).
U Ciebie w fabrycznej konfiguracji w poz. #16 były światła skandynawskie (wartość 01), czyli włączające się przy zapłonie światła mijania. Przy takiej opcji OSRAMy nie włączały dziennych bo ich moduł DRL przy włączonym zapłonie dostawał cały czas sygnał o włączonych pozycyjnych (dokładnie o napięciu w układzie ich zasilania) - a obecnie dzienne nie mogą się świecić razem ze światłami pozycyjnymi. Przy tym ten moduł drl, tak jak w przypadku wszystkich innych modułów w dokładanych (akcesoryjnych) światłach dziennych, nie rozróżni czy pozycyjne są włączone manualnie przez kierowcę, czy automatycznie bo zadziała czujnik zmierzchu czy automatycznie przy zapłonie bo tak są ustawione. Dla niego został spełniony warunek uniemożliwiający przełączenie paska ledowego w tryb światła do jazdy dziennej.

Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zaproponował konfigurację dla fabrycznych ksenonów, która okazała się częściowo skuteczna, bo w jej następstwie zostały wyłączone światła skandynawskie- po ustawieniu w poz. #16 wartości 05 BCM jest przełączony na sterowanie fabrycznymi dziennymi, które zasilane są wtedy, kiedy mają się świecić przez BCM oddzielnym przewodem (w wiązce do wtyczek reflektora może go w ogóle nie być a nawet jeżeli jest to nie jest on do niczego podłączony w samym reflektorze). Istotnie nie ma wówczas zasilania na postojowych. Moim zdaniem przy tym ustawieniu BCM może jednak generować błąd obwodu świateł dziennych, bo żadne takie światła nie są do niego podłączone- pytanie czy sprawdzałeś błędy po zmianie konfiguracji?
Natomiast zmiana poz. #14 na 05 spowodowała wyświetlenie komunikatu o awarii świateł bo w tej konfiguracji BCM, oprócz tego, że dopuszcza mniejsze obciążenie obwodu świateł mijania bez sygnalizowania błędu spalonej żarówki (zwyczajne ksenony mają 35W) to jeszcze poszukuje komunikacji z modułem HCM sterującym autopoziomowaniem i światłami doświetlającymi zakręty, a modułu tego nie ma.
Wartość 0E, którą masz obecnie ustawioną jest domyślna dla modelu Focus Electric (i amerykańskich wersji ST), w którym występowały fabryczne ksenony 25W na palniku D8S. Z moich obserwacji wynika (sam mam wymienione standardowe halogeny na wspomniane reflektory z FFE), że w tej konfiguracji BCM toleruje niższe obciążenie obwodu świateł mijania ale nie generuje błędów związanych z brakiem komunikacji z modułem HCM mimo, że w tej konfiguracji występował moduł HCM, który sterował wyłącznie doświetlaniem zakrętów ale nie autopoziomowaniem (fabryczne ksenony 25W koryguję się manualnie). W tym miejscu mam prośbę czy mógłbyś odczytać cały opis parametru 0E z UCDSa - sam szukam rozwiązania jak zmusić HCM do pracy przy ustawieniu 0E, bo przy jej ustawieniu HCM nie włącza świateł doświetlających zakręty mimo, że w fabrycznych Focusach Electric ta funkcja jest aktywana.
W Twoim przypadku uważam, że ustawienie wartości 0E jest o tyle ambiwaletne, że w reflektorze jest rezystor, o którym wspomniałem na początku i dlatego przed zmianą konfiguracji nie miałeś błędu spalonej żarówki.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2020, 00:48   #46
Janusz314
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 08-04-2018
Skąd: Raszyn
Model: Focus, Mondeo, Mondeo
Silnik: 1.6, 1.8, 1.5
Rocznik: 2009, 2004, 2019
Postów: 17
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Chcę w salonie kupić nowego Focusa 1.0 w wersji Titanium. W tej wersji jest opis reflektorów reflektory automatyczne - włączające się automatycznie w zależności od poziomu natężenia światła Czy to oznacza, że takie światła przełączają się automatyczne miedzy dziennymi, mijania i drogowymi ? Mam cos takiego w Mondeo i bardzo sobie chwalę.

Zastanawiam się też nad dopłatą do pakietu Design 1 gdzie jest wyszczególnione Full LED, statyczne. W opisu świateł*widzę Reflektory - LED do świateł mijania, halogenowe dla świateł drogowych. Co to jest więc Full LED ?
Janusz314 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2020, 14:32   #47
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

To jest jakaś popierdułka a nie Full Led Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2021, 11:43   #48
twister503
ford::beginner
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 07-06-2020
Skąd: Brzeg
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 Eco boost
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Automatyczne światła drogowe

Cześć,

zastanawiam się, która kamera jest odpowiedzialna za ten układ? Bo ten u mnie nie działa, albo nie wiem jak się go używa.
Mam system awaryjnego hamowania i czyta znaki (chyba ze robi to z map z navi).

Focus EB 1.6
twister503 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2021, 12:30   #49
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,289
Domyślnie Odp: Automatyczne światła drogowe

Kamera znaków, jeśli jest aktywowane to jest w menu licznika.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2021, 12:54   #50
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,993
Domyślnie Odp: Automatyczne światła drogowe

A jak jest ciemno to pokazuje się na zegarach ikonka gotowości systemu? Tak jak kontrolka świateł drogowych z A w środku? Oczywiście przełącznik świateł masz na auto i system automatycznych drogowych w menu załączony?
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.