Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2023, 15:49   #11
markie
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-08-2021
Skąd: Kraków
Model: Focus mk3
Silnik: 1499 cm3
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1,5TDCI 120 KM chiptuning przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości

I jak , ma ktoś jeszcze jakiś pomysł .

markie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2023, 20:34   #12
markie
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-08-2021
Skąd: Kraków
Model: Focus mk3
Silnik: 1499 cm3
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1,5TDCI 120 KM chiptuning przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości

BTW - a jest Kolega pewien, iż ten przeraźliwy dźwięk nie jest generowany z fotela pasażera??? Bo to by tłumaczyło z jakiego powodu jest on przeraźliwy przy różnych prędkościach. Oraz dlaczego czasem go wcale nie ma... - A CO MA DO TEGO FOTEL PASAŻERA , MUSZE ZOBACZYĆ CZY DRZE SIE Z PASAŻEREM CZY BEZ - ALE CO TO MA ZA ZNACZENIE ,

Kolega podał myśl , więc wsiadłem do auta z pasażerem z przodu- człowiek 50 kg - zapięte pasy i jazda na A4+S52 , i... 145 km na budziku , drze się - potrójny sygnał dźwiękowy o przekroczeniu prędkości , ale nic , próbuje również na tempomacie 150 km/h i dalej się drze . Więc zwrotka - myślę wezmę go pod ch.j tzn włos i przesadzam pasażera na tył tak aby czujniki widziały pusty fotel przedni pasażera i z powrotem rura do domu i .. .. 145km/h i drze ryja i tak 150, 165 i dalej , sygnał wyłącza się poniżej 144 i w dół .
Zrobiłem tak ponieważ przypomniałem sobie że wtedy co nie darł się i było >165 to jechałem sam po tej samej drodze A4+S52 , bez pasażera i z przodu i pasażerów z tyłu , ale to byłby absurd by to miało znaczenie .
Sprawdzałem okablowanie pod fotelem pasażera , wszystko wydaje się ok , nie ma kontrolki ostrzeżenia uszkodzenia na budziku - fotel/ poduszka czy coś podobnego.
Myślałem aby jeszcze wyłączyć poduszkę powietrza tak jakby dla dziecka w foteliku , niestety nie wiem gdzie się to wyłącza ( w schowku czy po otwarciu drzwi nie ma takiego dinksa na przekręcenie kluczykiem , auto bez kluczykowe ,2 kluczyki zamieniane 1 w miesiącu )
A i my Key nie aktywne a jak 1-n zostały ustawiony dla dziecka na jazdę bez limitu to F Focus ryja i tak darł jak zwykle . A dźwięku ani ja ani żona nie bardzo może zlokalizować przy 145km/h - bo bym to zakleił czy ostatecznie wyrwał w cholerę .
W ustawieniach z poziomu kierowcy w menu zegarów ( i w menu na pulpicie radia ) wszystko odhaczone - zrobiony test jazdy drze się - i zaznaczone opcje - i cały czas się drze .
Koledzy jakieś kolejne sugestie ???

Ostatnio edytowane przez markie ; 24-08-2023 o 20:47
markie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2023, 06:32   #13
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,997
Domyślnie Odp: 1,5TDCI 120 KM chiptuning przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości

Cytat:
Napisał markie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega podał myśl , więc wsiadłem do auta z pasażerem z przodu
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A serio, mi to wygląda na auto poflotowe i jest jakieś akcesoryjny krzykacz dołożony, żeby przedstawicieli handlowych fantazja nie ponosiła.

Ostatnio edytowane przez kln1920 ; 25-08-2023 o 06:37
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2023, 06:57   #14
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: 1,5TDCI 120 KM chiptuning przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości

Może warto spróbować w drugą stronę, tzn. WŁĄCZYĆ wszystkie opcje powiadomień z menu auta i wtedy sprawdzić…
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2023, 07:40   #15
markie
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-08-2021
Skąd: Kraków
Model: Focus mk3
Silnik: 1499 cm3
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1,5TDCI 120 KM chiptuning przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości

Żadne auto po flotowe . po zakupie 08.20r nic nie darło się , dopiero po roku jak chipowany ,zaczął się drzeć , krzykacz musi być montaż seryjny np do kraju Emiraty Arabskie jak ktoś już pisał .

Może warto spróbować w drugą stronę, tzn. WŁĄCZYĆ ...
Auto było u mechanika od fordów , podpiął kompa i . wszystko jest powyłączane , więc jaki sens jest włączą wszystkie opcje i sprawdzać .
Widzę że myślicie jak ja , wszędzie szukałem ale nic nie przynosi efektu .

Mechanik od fordów sugeruje że chip nieudolnie wgrany mógł w cudzysłowie namieszać w kompie auta , kontaktował się ze swoim elektronikiem / informatykiem , ten że dobrą opcją byłoby zaktualizować całe auto przez serwery FORDA , tylko że chip wywali , i trzeba będzie go znowu wgrywać, ale a co jeśli wgranie ponownie chipa znowu pochrzani coś w kompie - i znowu aktualizować - i tak w koło , - co wy na to ?

Kolejne sugestie ?

Ostatnio edytowane przez markie ; 25-08-2023 o 07:42
markie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2023, 08:20   #16
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: 1,5TDCI 120 KM chiptuning przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości

Wiesz, to jest tylko elektronika… Czasami działanie przeciwne może pomóc tym bardziej, że - jak sugerowałem: włączenie z poziomu MENU w aucie - nic nie kosztuje a może wykluczyć pewne zachowania. Skoro jednak wiesz lepiej, to po co szukasz pomocy na forum? Jedź do ASO na Krzemionkach, opłać fakturę za usługę i po sprawie.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2023, 08:37   #17
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,997
Domyślnie Odp: 1,5TDCI 120 KM chiptuning przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości

Ale jaki ma sens zaznaczanie tego w menu? Po pierwsze, skąd leci dźwięk? Licznik, głośniki czy z niestandardowego miejsca? Jak z głośników to powrót do serii, jak dźwięk ustalenie to tuner niech oddaje kasę i tyle
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2023, 09:51   #18
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: 1,5TDCI 120 KM chiptuning przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jaki ma sens zaznaczanie tego w menu?…
Bo nic nie kosztuje?
A jak się okaże, że pomogło to będzie podstawa do rozważań w kierunku ewentualnych uszkodzeń „elektryki”.
Auto nie jest nowe i czasem zwykła „duperela” w postaci zaśniedziałej złączki czy ubytku masy może powodować najdziwniejsze objawy, objawiające się po poruszaniu wiązkami/wtyczkami podczas wgrywania chipa.

Od lat siedzę w bardziej zaawansowanych technicznie pojazdach, użytkowanych w skrajnych temperaturach, ciśnieniu i zanieczyszczeniu. I możesz nie wierzyć, ale czasami problemy zdarzają się z najdrobniejszego błędu, a i rozwiązania skomplikowanych problemów ustępują po prozaicznych naprawach.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2023, 11:32   #19
markie
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-08-2021
Skąd: Kraków
Model: Focus mk3
Silnik: 1499 cm3
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1,5TDCI 120 KM chiptuning przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości

Z poziomu auta nic nie można wyłączyć , było i włączane i wyłączane , i nic ,
Z poziomu kompa do obd podłączał się i nie ma co włączyć czy wyłączyć .
o wiązki nie liczyłbym że to , auto jest dobre , nie psuje się , tylko oleje , a tuner podłączał się przez obd , sądzę a teraz nawet jestem pewien że to on to spieprzył , ale nie umie tego naprawić , byłem u niego i wgrał mi serię w lutym 2023 - auto muł i drze się , skąd dźwięk nie wiem bo przy 145 to ja patrze na drogę a żona nie daje rady tego namierzyć .
Mechanik w porozumieniu z elektronikiem mówi że mogą być ''pomieszane '' pliki i trzeba zaktualizować auto przez serwery Forda . Jest to możliwe ?
markie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2023, 21:04   #20
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: 1,5TDCI 120 KM chiptuning przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości

Nie zdziwię się jak tuner "przywrócił" auto (as-built) wg jakiegoś VINa. niekoniecznie Twojego.
czyli "mam jakieś pliki z jakiegoś dziwnego forum i to jest dla Focusa 200KM z tego".
wgrywa,nie myśli, gdzieś tam w readme przy pliku było pewnie żeby w CC zmienić ustawienia bo inaczej będzie piszczeć no ale gdzie tam tuner będzie takie pliki czytał (i to nie daj Boże w rozszerzeniu nfo gdzie w Windowsie otworzy to mu się w takim dziwnym podsumowaniu systemu).

Nie ma czegoś takiego że na serwerach są pomieszane pliki i nie ma czegoś takiego że "trzeba zaktualizowac".
Takich słów się używa żeby klient nie wiedział że to ten co ogrywał auto zjeb@ł po całości.
To nie serwer pomieszał, to nie aktualizacja.
BCM i PCM należy "ograć" poprawnie

tyle w temacie .
wątek można by zamknąć bo dawno takich bzdur nie czytałem jak w tym wątku
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.