Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2016, 20:32   #1
Bogusław Linda
ford::beginner
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Olsztyn
Model: focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Gniazdo AUX USB z Nissana Juke'a

Hej, w moim focusie brakuje mi ładowarki, oraz kabla aux. Wtyczka z Juke'a spełnia obydwa wymagania [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tu znajduje się cała instrukcja jak to zainstalować, jednak nie ma zdjęć. Robił ktoś może podobne kombinacje u siebie?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bogusław Linda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2016, 09:45   #2
kanti1983
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2015
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 41
Domyślnie Odp: Gniazdo AUX USB z Nissana Juke'a

Cytat:
Napisał Bogusław Linda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej, w moim focusie brakuje mi ładowarki, oraz kabla aux. Wtyczka z Juke'a spełnia obydwa wymagania [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tu znajduje się cała instrukcja jak to zainstalować, jednak nie ma zdjęć. Robił ktoś może podobne kombinacje u siebie?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja nie widzę sensu, jak masz radio 1 din to usb czy aux masz na panelu przednim, a jak masz radio fabryczne, to nie ma możliwości Aux ani Usb bez dokupienia zmieniarki USB lub całkowitej przeróbki konsoli środkowej pod inne radio z takimi funkcjami

sens takiej przejściówki byłby ale jedynie do radia fabrycznego
kanti1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2016, 11:25   #3
Bogusław Linda
ford::beginner
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Olsztyn
Model: focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: Gniazdo AUX USB z Nissana Juke'a

Mam radio fabryczne pozbawione auxa, widze dwa rozwiazania : to o czym wspominalem w poprzednim poscie, lub kupic kabel z emulatorem (?) zmieniarki cd za 120zl i do gniazdka podlaczyc ladowarke.
Bogusław Linda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2016, 17:21   #4
LionHeart
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-04-2016
Model: Focus
Silnik: 1.8 16V Zetec
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Gniazdo AUX USB z Nissana Juke'a

Rownież zmagam sie z tym samym problemem.
Jednak mi ta opcja co podałes nie za bardzo odpowiada ponieważ pale i nieraz przydaje mi sie zapalniczka ...
Ja raczej zainwestuje w cyfrowa zmieniarke a mianowicie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zależy mi na wielofunkcyjnej kierownicy wiec najlepsze będzie takie rozwiązanie .
LionHeart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2016, 20:23   #5
kanti1983
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2015
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 41
Domyślnie Odp: Gniazdo AUX USB z Nissana Juke'a

cyfrowa zmieniarka jest NAJLEPSZYM rozwiązaniem na MP3 i AUX ale bardzo kosztownym.
Zachowujemy wtedy fabryczne radio, sterowanie kierownicą i mamy MP3, ale koszt 250zł to mniej wiecej tyle co nowe radio 1 din.

Sprawa jest jasna, albo jedno albo drugie

Sam się nad tym głowiłem, i wybrałem zmianę radia 4000 na 6000, czyli fabryczne z kasety na CD, oczywiście BEZ MP3.

Póki co jestem zadowolony, choć brakuje piosenek na dłuższą trasę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kanti1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2016, 20:54   #6
Bogusław Linda
ford::beginner
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Olsztyn
Model: focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: Gniazdo AUX USB z Nissana Juke'a

Jest jeszcze opcja, z której chyba skorzystam kupić kabel z emulatorem zmieniarki cd, podpiąć go do radia w miejsce zmieniarki, mamy kabel który nie wygląda zbyt fajnie, bo po prostu wystaje ze szczeliny na radio, jednak zapalniczka zostaje nietknięta, dodatkowo działa to jak zmieniarka cd, więc można zmieniać muzykę z telefonu(chyba) z radia. Koszt to 120 zł.
No i jest to najprostsza opcja, najłatwiej też jest przywrócić zmiany do seryjnych, bo w pomyśle podesłanym przeze mnie kilka postów wyżej gość zalał gniazdko silikonem.

Co do radia niefabrycznego - jest to oczywiście moja opinia, ale według mnie wygląda to kiepsko. Zaślepka słabo się prezentuje, kolorystycznie nie współgra z resztą podświetlenia, oraz sterowanie radiem przestaje działać. Jak dla mnie lipa

Ostatnio edytowane przez Bogusław Linda ; 11-04-2016 o 21:05
Bogusław Linda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2016, 07:02   #7
kanti1983
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2015
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 41
Domyślnie Odp: Gniazdo AUX USB z Nissana Juke'a

Cytat:
Napisał Bogusław Linda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest jeszcze opcja, z której chyba skorzystam kupić kabel z emulatorem zmieniarki cd, podpiąć go do radia w miejsce zmieniarki, mamy kabel który nie wygląda zbyt fajnie, bo po prostu wystaje ze szczeliny na radio, jednak zapalniczka zostaje nietknięta, dodatkowo działa to jak zmieniarka cd, więc można zmieniać muzykę z telefonu(chyba) z radia. Koszt to 120 zł.
No i jest to najprostsza opcja, najłatwiej też jest przywrócić zmiany do seryjnych, bo w pomyśle podesłanym przeze mnie kilka postów wyżej gość zalał gniazdko silikonem.

Co do radia niefabrycznego - jest to oczywiście moja opinia, ale według mnie wygląda to kiepsko. Zaślepka słabo się prezentuje, kolorystycznie nie współgra z resztą podświetlenia, oraz sterowanie radiem przestaje działać. Jak dla mnie lipa
widziałem prawdopodobnie ten sam kabel AUX na allegro, własnie za coś ponad 100zł ale przeczytaj dokładnie opis, pisało tam że nie współpracuje z wszystkimi radiami które mają wejście na zmieniarkę, podejrzewam że nie działają właśnie te najstarsze z mk1, bo radio z mk2 nazywa się tak samo (6000cd) a te radia nie mają jednakowych rozmiarów - różnią się, oprócz rozmiarów jeszcze funkcjonalnością
kanti1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2016, 07:28   #8
cbrman
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-09-2013
Skąd: SO/SK
Model: Ford Focus Kombi X100 | Ford Fusion FX Silver
Silnik: 1,6 | 1,4
Rocznik: 2003 | 2006
Postów: 82
Domyślnie Odp: Gniazdo AUX USB z Nissana Juke'a

Cytat:
Napisał kanti1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam się nad tym głowiłem, i wybrałem zmianę radia 4000 na 6000, czyli fabryczne z kasety na CD, oczywiście BEZ MP3.

Póki co jestem zadowolony, choć brakuje piosenek na dłuższą trasę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz jeszcze dokupić zmieniarkę CD do tego radia i wtedy będziesz miał w sumie 7 płyt CD z muzyką, to już powinno wystarczyć na dłuższą trasę.
cbrman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2016, 19:56   #9
kalvin50
ford::amateur
 
Avatar kalvin50
 
Zarejestrowany: 24-03-2015
Model: MK1
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie Odp: Gniazdo AUX USB z Nissana Juke'a

Ja również kupiłem auto z CD6000 + zmieniarka na 6 CD. Do tego tylko wymieniłem przednie głośniki z MK3 GIA i jest miód-malina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Polecam taki zabieg !
kalvin50 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2016, 21:33   #10
Bogusław Linda
ford::beginner
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Olsztyn
Model: focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: Gniazdo AUX USB z Nissana Juke'a

No tak, zmieniarka płyt nie jest konieczna, wystarczy jakiś zapas muzyki w schowku, jednak telefon jest o wiele wygodniejszy jeżeli chodzi o słuchanie muzyki.
Bogusław Linda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.