Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|kujawsko-pomorska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2013, 11:54   #81
dominlodz
ford::average
 
Avatar dominlodz
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-02-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 Duratec 115PS
Rocznik: 2009
Postów: 125
Domyślnie Odp: Dobry warsztat naprawiajacy fordy w Bydgoszczy?

koledzy a co powiecie o autoryzowanym warsztacie forda w bydgoszczy ?
ja mam inny przypadek bo mam auto rozbite i bede to z ubezpieczenia robil,
a jesli aso to moze ktos podac gdzie sie miesci ?
robilem kilka razy na wojska polskiego lpg to auta i nie zebym byl niezadowolony,
ale nie wiem czy tam robic blache itd.

dominlodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2013, 22:03   #82
dkarold
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 01-11-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Smax 2
Silnik: 2.0 183 KM
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dobry warsztat naprawiajacy fordy w Bydgoszczy?

Ja polecam warsztat w Fordonie przy ul. Altanowej 2 - nazywa się chyba Auto-Serwis. Specjalizuje się w Fordzie. Robiłem tam ogólny przegląd (podłączenie pod kompa), naprawa parktronika, komplet hamulców, rozrząd, sprzęgło z dwumasą - jestem bardzo zadowolony z obsługi, ceny i efektów roboty. Jeśli chodzi o geometrię i wulkanizację to polecam warsztat przy ulicy Lansjerów na Bartodziejach. Każde auto tam zrobione jest OK. Gość potrafi zrobić prawidłowo geometrię nawet nietypowych samochodów (oldmobila Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tematem zajmuje się ponad 20 lat a warsztat ten istnieje chyba drugie tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kiedyś "połaszczyłem" się na geometrię 3D w innym warsztacie no i po krótkim czasie wróciłem do Pana Krzysztofa na Lansjerów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dkarold jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2014, 22:15   #83
Martinkowal
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dobry warsztat naprawiajacy fordy w Bydgoszczy?

Koledzy jestem tu nowy zakupiłem C-Maxa i chciałbym podłaczyc go pod komputer żeby sprawdzić bledy jak warszatat ma najlepszy komputer ?? kogo polecacie.?? pan Bogdan Łoboda zrobi mi cos takiego??? Pozdrawiam.M.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2014, 19:48   #84
rzielinski7
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi 163KM/200KM?
Rocznik: 2012
Postów: 78
Domyślnie Odp: Dobry warsztat naprawiajacy fordy w Bydgoszczy?

Potrzebuje pilnie pomocy tzn. w zdiagnozowaniu usterki (komputer)
auto stoi i nie można go odpalic pojawił sie komunikat usterka silnika
rzielinski7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2014, 13:21   #85
drummer44
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 23-09-2007
Skąd: Bydgoszcz
Model: mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Dobry warsztat naprawiajacy fordy w Bydgoszczy?

Podpowiem tak. Przejrzyj forumGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Miałem podobnie w moim mondeo mk4. Winną okazała się wiązka silnika, której kable po prostu popękały. Opisywałem ten temat na forum. Poczytaj tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
drummer44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2014, 13:51   #86
rzielinski7
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi 163KM/200KM?
Rocznik: 2012
Postów: 78
Domyślnie Odp: Dobry warsztat naprawiajacy fordy w Bydgoszczy?

Cytat:
Napisał drummer44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podpowiem tak. Przejrzyj forumGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Miałem podobnie w moim mondeo mk4. Winną okazała się wiązka silnika, której kable po prostu popękały. Opisywałem ten temat na forum. Poczytaj tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzięki za linka ale u mnie jest problem z immobilizerem (przynajmniej taka jest wstępna diagnoza), lub z alarmem który mam dołożony.
rzielinski7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2014, 21:46   #87
Nodi
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-03-2014
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus kombi
Silnik: 1.8 TDDi 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dobry warsztat naprawiajacy fordy w Bydgoszczy?

Żeby nie tworzyć kolejnego wątku, postanowiłem tutaj prosić o poradę FordoFanówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Byłem w pewnym warsztacie nie dalej jak 3 m-ce temu celem wymiany półosi prawej (przegub był wymieniony przez poprzedniego właściciela ale się okazało, że to nie wystarczyło). Okazało się, że oprócz półosi walnięty jest taki trójnik który również widać w zestawach jak przegląda się oferty przegubów choćby na allegro...Oprócz tego podobno końcówka żywota czekała już też półoś lewą więc jak to powiedział pan mechanik, wymiana razem będzie droższa ale w sumie tańsza, jeszcze jakieś tam końcówki doszły...jako że był to warsztat z polecenia mimo nie małych kosztów które mnie czekały za tą "przyjemność" zgodziłem się...Przyjechałem odebrać auto, okazało się, że za tą kasę to nie są żadne nówki, tylko używki...pewnie jakoś podrasowane, zregenerowane...nie wiem, nie znam się niestety...ale no mówię optymistycznie..będzie dobrze...aż tu ostatnio na dniach...mimo naprawdę niewielkiej ilości przejechanych km (sporadyczna jazda po mieście i trasa ok 300km raz na 1 - 2 tygodnie) znowu jest ten sam dźwięk co wtedy, ten stuk przy większej nierówności co przed wymianą...i masz chłopie placek...znowu coś jest do d..upy, a zapewne te wspaniałe ośki które miałem wymienione...co byście zrobili na moim miejscu, bo nie nie chce tu nikomu robić antyreklamy, ale no aż się prosi o powrót do tego warsztatu z reklamacją i wytłuszczenie ich tu na czerwono...tylko czy oni to uznają...ale znowu oddawać auto w ich ręce nawet jak powiedzą że naprawią swój błąd...no nie...bo za chwilę będę miał pół auta do wymiany...masakra
Nodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2014, 14:54   #88
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Dobry warsztat naprawiajacy fordy w Bydgoszczy?

Trochę lipa że nie dogadałeś się z warsztatem co wstawią (zamienniki, używki, oryginały) i jaka jest na to gwarancja. Mój mechanik jak wstawia używaną część dostaje rok gwarancji od niego na tą część. Wstawiałem jedną używaną część w mazda-ford i część wtedy załatwiali oni i gwarancja rok od nich była tak się umówiłem z nimi bez żadnych problemów. Inna sprawa że cześć od 3 lat siedzi w wozie i nic się nie dzieje z nią. Pojedź najpierw do warsztatu i spróbuj się jakoś porozumieć przynajmniej na początek.
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2014, 18:44   #89
Wodnik
ford::average
 
Avatar Wodnik
 
Zarejestrowany: 14-06-2011
Skąd: Szczecin
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: Dobry warsztat naprawiajacy fordy w Bydgoszczy?

Taki post informacyjny, to nie jest żadna kryptoreklama tylko moje osobiste doświadczenie, byłem tam pierwszy raz. Wstawiam to też w kilku strefach, bo może komuś będzie się opłacało.

Moje auto:
FORD S-Max 2008 r 2.0 TDCI 140 KM – przebieg 187 400 km

W związku, że zamierzam w wakacje przejechać ponad 6 000 km do tego w jedną stronę około 2 000 km od domu, postanowiłem wymienić rozrząd.

Po zorientowaniu się ile wynoszą ceny oryginalnych części w sklepach internetowych:
Komplet rozrządu + pompa wody około 720 zł + koszt wysyłki = około 750 zł
Robocizna w innym warsztacie niż ASO około 400-550 zł
Śruby = około 80 zł
Koszt całości poza ASO około - 1280 zł

ASO bez promocji.
W ASO np. Szczecin około - 1750 zł

ASO Piła.
Jeżeli ktoś ma blisko i z jego kalkulacji wyjdzie, że mu się opłaca przejechać ileś tam kilometrów to polecam ASO FORD AUTO KAMAG Piła.

Po rozmowie z Panem Tomaszem Kowalskim całościowy koszt usługi – 1240,86 zł:
Komplet rozrządu + pompa wody
Śruby
Odstępnik
Płyn do chłodnicy 0,5 l
Robocizna
Umycie auta

Pasek chyba od osprzętu – sprawdzony nie było potrzeby wymiany

I jeszcze jeden fajny bonusie dostałem, a właściwie dwa, ale nie mogę napisać żeby Szef Pana Tomka się nie czepiał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Nie wiem czy ktoś z ASO w Pile zagląda na to forum, ale w razie co, Panie Tomku jak Szef będzie pytał to może Pan coś ściemnić ja potwierdzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oczywiście wpis do ksiązki serwisowej i do komputera zrobiony.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przejechałem 350 km w obie strony i mimo to 380 zł w kieszeni na czysto zostało.

Czy ja piszę, że ASO w Szczecinie jest złe? NIEEEE !
Ale ASO w Pile jest LEPSZE !
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD S-Max Tytanium 2.0 TDCI 140 KM
Detykacja dla AdamJ, MlekoLowickie i innych !
Nigdy nie jest za późno,
żeby zacząć od nowa,
żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować.
Nigdy nie jest za późno,
by na stacji złych zdarzeń,
złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń.
(JP II)
Wodnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2014, 12:05   #90
dominlodz
ford::average
 
Avatar dominlodz
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-02-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 Duratec 115PS
Rocznik: 2009
Postów: 125
Domyślnie Odp: Dobry warsztat naprawiajacy fordy w Bydgoszczy?

Cytat:
Napisał logos11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co wiem od moich dwóch kolegów, to należy podchodzić do firmy "erzet" z grunwaldzkiej z dużą ostrożnością.
Oni byli bardzo niezadowoleni z jakości usług, podejścia oraz cen tej firmy.
A "zadowoleni" klienci co najwyżej wymieniali tam olej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja raz chciałem dokonać tam zakupu części. Przez telefon ustaliłem że jest to co potrzebuję oraz cenę.
Po przyjechaniu okazało się że nie ma tego co potrzebuję, zaoferowano mi natomiast produkt używany za 80% ceny nowej części. Niestety ta część nie nadawała się do montażu. Była w stanie "na śmietnik".
Na moje zdziwienie stanem (agonalnym) części, odpowiedziano mi że takie montują podczas napraw. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety skłaniam się do opinii 2 moich kolegów, żeby tam nie naprawiać swojego auta. Najwyżej wymiana oleju.
Chyba że lubimy płacić......
co do ERZET'u to nie wiem czy miałbym ochotę tam naprawiać swojego polifta.
kiedys padła mi klima, a problem okazał się banalny, bo wyszło że gdzieś miałem pod maską przewód przetarty i poleciał bezpiecznik,
plus miałem stuki w aucie i wymiana łączników (po chyba 120 za łącznik niby lepsiejszy) no i za to wyskoczyłem z .. około 600 zł,
więc tanio nie jest,
co do oleju sam parę dni temu byłem świadkiem, jak koło mnie stała babka z cmaxem z wymianą oleju i jej mówili że do cmaxa takiego drogiego auta oryginalny olej za 380zł, "jak się ma takie drogie auto to trzeba odpowiednio dbać, a po zwykłym silnik się może zatrzeć" no i babka kupiła.
za to mój znajomy nabijał tam klime do C3 no i jakoś 80zł,
więc zalezy co jest robione. dla mnie drożyzna na maxa.

ja za to mogę polecić warsztat na zwirki wigury. to jest pod stacją lotosu.
szef bardzo miły i normalnie podchodzi do cen, nie naciąga przede wszystkim.
robiłem tam komplet wymiany okresowej, czyli filtry wymiana oleju etc.
i z częściami i wszystkim około 200zł.
po pierwsze pierwszy warsztat który mi udrożnił wielokrotnie wymienianą klimę, która nie chciała chłodzić.słyszałem tylko .. bo w fordach już tak jest. a facet zapytał czy był wymieniany filtr kabinowy i kiedy - problem się rozwiązał.
innym razem zakładali mi osłonę pod silnikiem, chyba robili lekko z 5 godzin. zapłaciłem 50zł.
dominlodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.