Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2018, 20:25   #1
Krzesimir 88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-07-2018
Model: edeg
Silnik: 2.0 210 KM
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie naprawa dachu na gwarancji never-ending story...

Właściciele Edge z otwieranymi dachami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opowiem wam pewną historię...

Początek kwietnia bieżącego roku: zauważam problemy z szyberdachem. Nie działa prawidłowo.

09.04.2018.
Zgłaszam się do serwisu. Zlecenie gwarancyjne ZL/158650/18/GW/WR z dnia 09.04.2018. Termin naprawy uzgadniamy na 17. kwietnia. Muszę poczekać cały tydzień, ponieważ “wcześniejszych terminów nie ma”, zresztą trwa właśnie ”akcja serwisowa na wymianę bocznych kurtyn powietrznych”, które serwis wymieni mi przy okazji naprawy szyberdachu.

17.04.2018.
Auto w serwisie. Kurtyny boczne wymienione w ramach akcji serwisowej, ale naprawa szyberdachu okazuje się niemożliwa, bo brak w serwisie jakichś części i trzeba je zamówić.

Mimo wielu telefonów do serwisu i zapewnień “oddzwonimy”, cisza. Zamawianie części trwa.

Maj. Pierwszy tydzień.
Po którymś z kolei telefonie, otrzymuję informację, ze potrzebne części już nadeszły i można się umówić na naprawę. Termin: za tydzień.

Mija tydzień.

W połowie maja auto ponownie jedzie na serwis, po czym otrzymuję informację, że silnik do dachu został wymieniony, ale mechanicy nie mogą sobie poradzić ze “wzbudzeniem dachu”, cokolwiek to znaczy, i muszą poprosić o pomoc specjalistów z Ford Polska w Warszawie. Tak czy owak szyberdach działa tak jak przed półtora miesiącem, to jest nieprawidłowo. Czyli nie działa.

Przez dwa kolejne tygodnie dzwonię, dopytuję. Czekam. Najwyraźniej konsultacje ze specjalistami działu technicznego Ford Polska to nie bułka z masłem, bo oczekiwanie na jakąkolwiek informację wciąż przedłuża się.

30.05.2018.
Zbliża się urlop. Za dwa miesiące mamy jechać do Grecji. Fordem Edge z niesprawnym szyberdachem? Dajcie spokój! Piszę e-maila do warszawskiego Centrum Kontaktu z Klientami Ford Polska. Relacjonuję problem z autem i problem z miejscowym serwisem. Nie kryję irytacji. Narzekam na fatalne relacje z serwisem lokalnym, brak odpowiedzi na telefony mimo zapewnień oddzwonienia, itd.

Cisza. Prawie dwutygodniowa.

11.06.2018.
Centrum Kontaktu z Klientami Ford Polska Sp. z o.o. uprzejmie dziękuje za skontaktowanie się, przeprasza za niedogodności oraz informuje, że kierownik serwisu we Wrocławiu otrzymał już niezbędne wskazówki od działu technicznego Ford Polska, umożliwiające naprawę, i że kolejny termin wizyty w salonie uzgodniono na 14. czerwca.

14.06.2018.
Po kolejnej wizycie w autoryzowanym salonie Forda Polmotors we Wrocławiu, stwierdzam, że wskazówki, które serwis jakoby otrzymał od działu technicznego Ford Polska, nie były zbyt dokładne, ponieważ kolejny raz nie udało się naprawić auta w ramach gwarancji. O czym w dniu następnym informuję Centrum Kontaktu z Klientami.

Mija tydzień.
Nie dzwonię, nie piszę, nie ponaglam, czekam.
Tylko moje zdenerwowanie rośnie.

21.06.2018.
Centrum Kontaktu z Klientami Ford Polska zawiadamia, cytuję: “Kierownik serwisu poinformował mnie, że zamówiono*kompletną podsufitkę z żaluzją. Serwis skontaktuje się z Panem jak tylko otrzyma części”.
Dzwonię do serwisu wrocławskiego, a serwisant K. zapewnia mnie, że w zgłaszanym przeze mnie do naprawy gwarancyjnej pojeździe Ford Edge zostanie wymieniony cały dach, i że czas oczekiwania na realizację wyniesie około półtora tygodnia tygodnia, i że na czas naprawy otrzymam auto zastępcze.

22.06.2018.
Piszę do pana serwisanta K. e-maila, prosząc o zwrotne potwierdzenie e-mailowe ustaleń, które mi wczoraj przekazał.

23.06.2018. Brak reakcji.
24.06.2018. Brak reakcji.
25.06.2018. Brak reakcji.
26.06.2018. Brak reakcji.

27.06.2018.
Prośbę o pisemne potwierdzenie ustaleń przekazuję do Centrum Kontaktu z Klientami Ford Polska, z kopią do serwisu wrocławskiego.

Cisza.

Mija tydzień.

05.07. 2018.
Jadę do serwisu. Pan serwisant K. potwierdza, że działa, i że się stara. Wyjaśnia też, że na e-maila z prośbą o potwierdzenie ustaleń nie odpisał, bo mu “się skrzynka pocztowa zepsuła”, i w ogóle miał problem z komputerem. I że oczywiście odpisze mi, najpóźniej jutro, to jest 06. lipca.
Nie odpisał...

Mijają kolejne trzy tygodnie.

26.07.2018.
Pan serwisant K. nie potwierdził ustaleń do dziś.
Od zgłoszenia potrzeby naprawy serwisowej mijają prawie cztery miesiące (!).
Nie wiem, czy dostanę auto zastępcze.
Nie wiem, co z greckim urlopem.
Jak na osobę lizingującą auto warte ponad 200.000,- zł, odczuwam spory dyskomfort.

07.08.2018.
Mail z Ford Polska o treści:
Szanowny Panie,
Uprzejmie informujemy, że zamówiona przez serwis część powinna zostać jutro dostarczona do stacji serwisowej. Bardzo przepraszamy za utrudnienia wynikające z przedłużonego oczekiwania na jej dostawę.
Z poważaniem
*Centrum Kontaktu z Klientami
Ford Polska Sp. z o.o.


Szok.
Co to za sformułowanie?
" zamówiona przez serwis część powinna zostać jutro dostarczona do stacji serwisowej"

11.08.2018
Cisza. Zastanawiam się czy "zamówiona przez serwis część " dotarła już do serwisu we Wrocławiu czy też nie dotarła. A jak załóżmy, że dotarła to czy pan serwisant K. zadzwoni do mnie czy też dalej będzie miał mnie głęboko gdzieś i nie zadzwoni...

c.d.n...

Krzesimir 88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2018, 12:55   #2
romanhoks
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-06-2012
Skąd: Norwegia
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 102
Domyślnie Odp: naprawa dachu na gwarancji never-ending story...

Nie wiem jak w kraju ale w Norwegi 3 slownie trzy zgloszenia naprawy na ta sama usterke i masz prawo zawiesc im auto i powiedziec mozecie sobie to zabrac. Prawo klienta.Kupilem Mondeo po gwarancji z pocaca sie nagrzewnica i po trzecim ponownym zgloszeniu zostali poinformowani o tym i zrobili.
__________________
Przepraszam za pisownie ale mam klawiature Norweska
romanhoks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2018, 14:08   #3
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: naprawa dachu na gwarancji never-ending story...

Napisz mi coś więcej w tym temacie, dopiero rozgryzam jak takie rzeczy działają w Norwegii. może być na PW. Sorki za śmiecenie w wątku. Historia z dachem smutna, chociaż chyba również trafiło na kiepskie ASO.
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2018, 18:35   #4
1igor1
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-12-2017
Model: Edge
Silnik: 2.0 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: naprawa dachu na gwarancji never-ending story...

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
zapraszam tu, mam wrażenie że polskie serwisy nie potrafią naprawiać naszych edge. u mnie też czekam już ponad 3 tygodnie na lusterko i nici
1igor1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2018, 11:42   #5
robo007
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Płock
Model: EDGE (EU)
Silnik: 2.0 BiTdci
Rocznik: 2018
Postów: 321
Domyślnie Odp: naprawa dachu na gwarancji never-ending story...

Problem nie polega na tym że nie potrafią naprawić samochodu - bo takie rzeczy nie stanowią problemów (maja instrukcje, podpowiedzi z Ford Polska). Problem jest w tym, kogo zatrudniają - a zatrudniają ludzi bez wykształcenia albo biorą młodzież na staż aby się uczyli na naszych samochodach. W tej chwili bez kompa to nawet nie podchodź, a bardzo wielu z nich ma z nim na bakier - nie mówiąc już o elektronikach. Sam miałem okazję się o tym przekonać podczas rozmowy z mistrzem serwisu - w pewnym momencie facet się zagotował, zgubił - a na pytanie skąd tyle wiem - odpowiadając ze z internetu - stwierdził że sam będzie musiał się doszkolic - i wtedy opadły mi całkiem ręce (oczywiście prowadzenie dalszej rozmowy było bez celu) Jest to przykład z jakim ja się spotkałem, bo są serwisy które ogarniają tematy - przykładem może być Kraków - tam było z kim poddać i doskonale wiedzieli o co chodzi.
robo007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2018, 19:21   #6
Krzesimir 88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-07-2018
Model: edeg
Silnik: 2.0 210 KM
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: naprawa dachu na gwarancji never-ending story...

No cóż, czas na uaktualnienie... Auto od 24 września jest "naprawiane" w ASO Ford Pol-Motors Wrocław. Informacja pana serwisanta z dnia 1 października "dach częściowo rozebrany i czekamy na fachowca z centrali bo tylko on może ten dach "wzbudzić" Mija właśnie 7 miesiąc od zgłoszonej do ASO Pol-Motors usterki. 7 miesięcy Ford nie może uporać się z naprawą gwarancyjną dachu. Never-ending story...
Krzesimir 88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2018, 18:42   #7
Krzesimir 88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-07-2018
Model: edeg
Silnik: 2.0 210 KM
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: naprawa dachu na gwarancji never-ending story...

Auto od 24 września stoi w serwisie we Wrocławiu. Podobno było już kilka podejść do naprawy ale nic z tego nie wyszło. Nawet pan inżynier z Warszawy nic nie pomógł pomimo już dwóch jego wizyt w tutejszym serwisie. Pamiętajcie drodzy użytkownicy edega - zanim sięgniecie do przycisku otwierającego dach poważnie się zastanówcie...
Dziś mija dokładnie 215 dzień naprawy gwarancyjnej w serwisie /podobno najlepszym w kraju/ Ford Polska.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krzesimir 88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2018, 08:46   #8
w4co
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Szczecin
Model: FORD EDGE
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: naprawa dachu na gwarancji never-ending story...

Niedługo będziesz obchodził urodziny naprawy gwarancyjnej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może jakaś zrzuta forumowa na prezent? Np. parasol w kolorze nadwozia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w4co jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2018, 19:55   #9
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: naprawa dachu na gwarancji never-ending story...

Nie znam szczegółów, ale może "wzbudzenie" dachu może być wykonalne dla forumowych fachowców. Niektórzy wystawiają faktury. Potem żądasz zwrotu kosztów. Myślę, że stać cię na prawnika.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2019, 18:35   #10
Krzesimir 88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-07-2018
Model: edeg
Silnik: 2.0 210 KM
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: naprawa dachu na gwarancji never-ending story...

Auto naprawione i odebrane 23.11.2018 Na razie działa...
Krzesimir 88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.