Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2010, 07:18   #1
chazol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-09-2010
Skąd: Wrocław
Model: KA
Silnik: 1,3
Rocznik: 1998
Postów: 12
Domyślnie Malowanie zderzaków

Powiedzcie mi prosze czy zderzaki (te parchate) montowane w standardzie nadają się do malowania. Mam zamiar pomalować je. Kupiłem papier ścierny żeby to wszystko ładnie zmatować. (powierzchnia zderzaków jest szorstka) wytrzeć papierem 500, nałożyć podkład i pomalować. Czy to mi nie popęka ? Te zderzaki są dość miekkie i boje się że podczas zakładania lakier będzie odpryskiwał. Czekam na wasze uwagi i propozycje.

chazol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 21:07   #2
mariano.k
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-02-2010
Skąd: Sieradz
Model: fiesta sprzedana
Silnik: 1,8d
Rocznik: 1997
Postów: 248
Domyślnie Odp: Malowanie zderzaków

da się to pomalować. zanim położysz kolor to grubo podkładu żeby wypełnić nierówności i rysy. następnie matowanie 1500 na mokro i jak będziesz miał gładko i równo to dopiero kolor i clear. potem standardowo matowanie i polerka np farecla g3. co do pekania to nie powinno być z tym problemu. mam malowane zderzaki w oplu i nic nie pękło, nawet przy uderzeniu.
__________________
golf 2 1,6td>fiesta mk4 1,8d>astra 2,0+lpg>astra 1,6eco+lpg
mariano.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2010, 17:21   #3
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Malowanie zderzaków

Nic z tych rzeczy.

Najpierw przetarcie plastiku 100-120, nastepnie 180 lub 240, na to podklad ale akrylowy nie zaden gowniany do plastiku, 2 3 wartswy, zaleznie jak bedzie kryl. Po tym, pozostanie taki meszek, ale to wszystko nalezy zmatowac na mokro 800, 1500 to nadaje sie do polerki, do matowania nigdy, chyba ze ktos chce sobie miesnie wyrobic.

Po matowaniu lakier i gotowe.

Nigdy nie radze klasc grubo i duzo podkladu, raz ze tego pozniej n ie zmatujemy, a dwa ze odpadnie to po pewnym czasie.
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.